Anadolu Hisarı Köpek Pansiyonu

Eğitimli köpeklerin henüz eğitim almamış köpeklere karşı oldukça gelişmiş özellikleri oldukları bilinir. Köpeklere verilen eğitimlerin geçen yıllara oranla daha modern ve bilimsel olarak verilmesi köpeklerin eğitimleri ve gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Anadolu Hisarı Köpek Pansiyonu bu konuya çok önem vermektedir. Geçmiş yıllarda köpek sahiplerine eğitim verilirken son zamanlarda köpeklerin eğitim ve gelişimleri için köpek eğitim merkezlerinde artış meydana gelmiştir. Bu noktadan hareketle hizmet veren köpek eğitim merkezleri köpeklerde var olan ancak henüz keşfedilmemiş birçok özelliğin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Anadolu Hisarı Köpek Pansiyonu

İstanbul sınırları içerisinde köpek eğitimi konusunda hizmet veren merkezlerden birisi de Anadolu Hisarı Köpek Pansiyonu merkezidir. Anadolu Hisarı köpek pansiyonu köpeklerin eğitimlerini bilimsel yöntemler ile çağa uygun bir şekilde yerine getirerek köpeklerin daha sosyal olmalarını sağlayan kaliteli hizmetler sunuyor. Bu özelliği ile birlikte köpek sahipleri köpeklerinin Anadolu Hisarı köpek pansiyonunda almış oldukları eğitim neticesinde ortaya çıkan farkı belirgin bir şekilde görebiliyorlar. Anadolu Hisarı köpek pansiyonunda köpeklere sunulan eğitimlerin başında temel itaat eğitimi, ileri itaat eğitimi, tuvalet eğitimi ve koruma eğitimleri veriliyor. Verilen eğitimler köpeklerin yaşı, cinsi ve davranışsal özelliklerine göre farklılıklar gösteriyor. Ancak eğitimler ortalama olarak 4 hafta gibi bir süre içerisinde tamamlanıyor. Her eğitimde köpeklerin gösterdikleri başarılarda ödüllendirme sistemine göre köpeklerin eğitime karşı motivasyon kazanması sağlanıyor. Yine her eğitimin sonunda köpeklere eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlamaları durumunda başarı sertifikaları verilerek köpekler ödüllendiriliyor.

Anadolu Hisarı Köpek Pansiyonu

Tuvalet Eğitimi

Temel ve ileri itaat eğitimlerine geçmeden önce tuvalet eğitimine değinmek gerekiyor. Tuvalet eğitimi birçok köpek sahibinin ortak sorunudur. Çünkü köpeklerin tuvalet eğitimini başarılı bir şekilde alması oldukça sabır gerektiren bir durum olarak dikkat çekiyor. Köpeklerin tuvalet eğitimlerini kısa zamanda başarılı bir şekilde almaları için öncelikle köpek ile eğitimcisi arasında sağlıklı ilişkiler olması gerekiyor. Köpeklere bu eğitim verilirken köpeği kızdıracak ya da üzecek hareketlerden uzak durmak gerekiyor. Hiçbir eğitimde olmadığı gibi tuvalet eğitiminde de asla dayak bir araç olarak görülmemelidir. Köpek ile bir dost ilişkisi içerisinde bu eğitimin verilmesi oldukça olumlu neticeler doğuracaktır. Köpekler yavruyken tuvalet eğitimi alırlarsa daha etkili ve daha çabuk öğrenmeleri sağlanıyor. Köpeklere verilen tuvalet eğitiminde öncelikle köpeklerin tuvaletlerini nereye yapacağı konusunda karar verilmelidir. Yer tespiti yapıldıktan sonra yerin sabit olmasına sık sık değiştirilmemesine dikkat edilmelidir. Yer tespitinden sonra bir bez ya da gazete kağıdı ile köpeklerin dışkıları tuvaletini yapmasını istenilen yere doğru köpeklere koklatılarak götürülür. Bu eğitim yaklaşık 4 hafta sürer ve köpekler bu eğitim neticesinde tuvalet ihtiyaçları geldiğinde kendileri için tespit edilen yere tuvaletlerini yaparlar.

Temel İtaat Eğitimi

Anadolu Hisarı köpek pansiyonunda köpeklere verilen bir başka eğitim de temel itaat eğitimidir. Temel itaat eğitimi köpeklerin uyumlu ve sosyal olmalarını sağlayan en önemli eğitimlerden birisi olarak dikkat çekiyor. Temel itaat eğitiminde köpeklere köpek eğitim uzmanlarınca temel komutlar tasma ya da kayış yardımı ile 4 haftalık bir eğitim neticesinde verilerek köpeklerin ilerde görecekleri diğer eğitimlerde başarı göstermeleri için gerekli temeller atılmış olur. Temel itaat eğitimi her cins köpek için verilebilen bir eğitim türüdür. Bu eğitimde başarı gösteren köpekler sonraki eğitim aşaması olan ileri itaat eğitimine geçerek önemli bir aşamayı aşmış olurlar. Yaklaşık olarak 4 hafta süren temel itaat eğitimi sonucunda başarı gösteremeyen köpekler ise sorun yaşadıkları yerler için yeniden eğitim alırlar ve başarı göstermeleri beklenir. İleri itaat eğitiminde de kayış ya da tasma yardımı olmadan temel komutlar köpeklere işaret dili ya da sesleniş ile verilerek öğrenmeleri sağlanır.

 

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Anadolu Hisarı Köpek Pansiyonu