Ataşehir Köpek Oteli Bilgileri

Köpek sahibi kişilerin köpeklerini yanlarında götüremeyecekleri ve nispeten uzun olan seyahatlerinde, köpek otelleri imdatlarına yetişir. Köpeği olan herkes köpeğini çok sever ve onlardan ayrı kaldıkları zamanlarda güvende olmalarını ve çok iyi bakılmalarını isterler. Bu yüzden de köpeklerini bırakabilecekleri güvenli bir yer ararlar. Köpek otelleri böyle zamanlarda köpek sahipleri için büyük önem taşırlar. Hem sahiplerinin içleri rahat olur, hem de köpekler konforlu ve güzel zaman geçirirler. Tabi ki tercih edilecek köpek oteli özenle seçilmelidir. Sonuçta sahibi yanında olmadığı zaman zarfı içinde seçilmiş olan o otelde kalacak ve her türlü ihtiyacı orada giderilecek.

Ataşehir Köpek Oteli Bilgileri 

Eğer ki köpekten ayrı kalma durumu ya da mecburiyeti mevcutsa ve köpekle gerçekten severek ya da isteyerek bilinçli bir şekilde ilgilenebilecek birisi yoksa, en güvenilir ve garanti yol köpek oteline bırakmaktır. İşinde profesyonel ve güven veren bir köpek oteli, köpeğin sahibi gelene kadar köpeğin rahatı, konforu ve sağlığı konusunda üst düzey bir hizmet sağlayacaktır.

Ataşehir Köpek Oteli Bilgileri

Köpek Oteli Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Köpek oteli seçimi yapılacaksa, dikkat edilecek en önemli husus; köpeğin rahatının üst düzeyde olmasıdır. Köpeğin sahibi mutlaka köpek için elinden gelen imkanlar doğrultusunda, en iyi şartları sağlıyor ve yaşamını iyi koşullarda sürdürmesini sağlıyor. Bu yüzden de her köpek sahibi insan, köpeğini emanet ettiği yerde köpeğin rahat etmesini ister. Köpeğin ırkı ve cinsiyetine göre, nasıl bir ortamda ve konaklayacağı çok önemlidir. Artık köpek otelleri eskisi gibi değil. Eski nesil köpek otellerinde köpekler sadece ihtiyaçları giderileceği zaman dışarı çıkarılır, sonrasında yine dar olan kafes tarzı odalarda bekletilirdi.

Artık bu sektör gelişti. Bu işi profesyonel olarak yapan köpek otelleri, dışarıdan gelen güneş ışıklarının köpeğin bulunduğu odaya geliş açısına bile bakıyorlar. Tabi ki bunları araştırarak, ince eleyip sık dokuyarak bulmak gerekir. Yeni nesil köpek otellerinde yerden ısıtma sistemleri mevcuttur. En önemli konulardan birisi de, her köpeğin ayrı ayrı odalarda konaklamasını sağlamaktır. Köpek oteli seçileceği zaman buna çok dikkat edilmelidir. Böylelikle her köpek rahat bir şekilde konaklayabilecektir. Bu şekilde verilen köpek oteli hizmeti sayesinde de köpeklerin birbirlerine zarar verme riskleri ortadan kalkacaktır. Köpek oteli seçilirken dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de köpeğin günlük olarak tuvalet ve gezinme ihtiyacını karşılayabilecek şekilde dışarıya çıkarılıyor olmasıdır.

Köpek Eğitimi Hakkında

Köpek, otelde belirli bir günün üzerinde kalacaksa banyo hizmeti verilmesi şartı da aranmalıdır. Kullanılan mamaların içeriği iyice öğrenilerek bilgi sahibi olunmalıdır. Bunun dışında Tarım Bakanlığı’na bağlı ruhsatlı bir köpek oteli tercih edilmelidir. Çünkü bu tarz oteller, sürekli Tarım Bakanlığı tarafından denetlenmektedir. Bu konu oldukça önemlidir. Yeteri kadar denetlenmeyen köpek otellerinde çeşitli hastalıklar olabilir ve otelde kalması için bırakılan köpeğe de bulaşabilir.

Bazı hastalıklar sadece hayvandan hayvana değil, hayvandan insana da bulaşabiliyor. Bu yüzden sağlık konusu çok hassas ve çok dikkat edilmelidir. Sadece işletmenin yükümlülüklerini yerine getirmiş olması yetmiyor, köpek oteline kabul ettikleri köpeklerin aşılarının tam olup olmadığını da kontrol etmeleri de gerekiyor. Aşılarının ve parazit kürlerinin tam olmadığı belirlenen köpeklerin, köpek oteline kabul edilmemesi gerekiyor ki diğer sağlıklı köpeklere de hastalık bulaşması engellenmiş olsun. Genel olarak köpek oteli seçilirken dikkat edilmesi gereken ana unsurlar bunlardır. Ataşehir köpek oteli bilgileri de bu kriterlere paralel şekilde olmalıdır. Bahsedilen özellikler ve şartlarda olmayan köpek otelleri köpeğin sağlığı ve hatta insan sağlığı için asla tercih edilmemelidir.

 

Incoming search terms:

  • https://www kopekpansiyonu gen tr/atasehir-kopek-oteli-bilgileri/
etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Ataşehir Köpek Oteli Bilgileri