Avcılar Köpek Pansiyonu

Köpek sahibi olmak insanların hayatlarını renklendirmesinin, bulundukları ev ortamlarının daha fazla neşelenmesini sağlamasının haricinde, aynı zamanda insanlar için büyük bir sorumluluk anlamına da gelmektedir. Bu konuda zaman zaman yaşanan bazı sıkıntılarla da insanların baş etmesi gerekmektedir. Köpek sahibi olan insanların ortak olarak yaşadığı en büyük sorunların başında, işlerinin çıktığı vakitlerde köpeklerini nereye bırakacakları konusudur. Özellikle yoğun bir iş temposu içinde bulunan kişilerin uzun süreli iş seyahatleri, bunun dışında da uzun süreli olarak tatile çıktıkları vakitler olmaktadır. Bu durumda insanlar köpeklerini emanet edecekleri birilerini aramaktadırlar. Buna zaman zaman geliştirilen bazı alternatifler olmuştur.

Avcılar Köpek Pansiyonu

Gazetelere çeşitli ilanlar vererek, köpeklerine bakıcılık yapacak insanlar bile arandığı durumlar olmuştur. Ancak bu gibi durumlarda köpeğinize iyi bir bakım yapılıp, yemeklerinin düzenli verilip verilmediğini hiçbir şekilde kontrol edemediğiniz için, aklınız da sürekli orada kalabilir. Bunun dışında seyahatlerinde köpeklerini yakınlarına bırakan insanlar da çoğunluktadır. Ancak köpek bakımını tam iyi bilmeyenler için köpeğe bakabilmek zor bir iş olacaktır. Bu durumda da köpeğiniz fiziksel ve psikolojik yönden zararlar görebilir.

Bu şekilde köpeklere sizin olmadığınız vakitlerde bakabilecek ve güvenli bir şekilde barınmasını sağlayacak olan köpek pansiyonları mevcuttur. Özellikle son yıllarda insanların yoğun olarak evlerinde köpek bakma isteklerinin oluşmasına paralel olarak, bu tarz köpek pansiyonlarının sayısında da artış olmuştur. Bu tarz pansiyonlara, iş veya tatil amaçlı seyahatleriniz boyunca köpeklerinizi gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz. Bu tarz yerlerde köpeklere uzman personeller tarafından gerekli tüm bakımlar yapılmakta ve sizin olmadığınız süre zarfı boyunca rahat ettirilmesi sağlanmaktadır.

Avcılar Köpek Pansiyonunda Köpek Bakımı

Köpek pansiyonu dediğimiz zaman aklınıza ilk olarak, sağlıksız ve belli oranda bakımsız mekanlar kesinlikle gelmemeli. Bu tarz pansiyonlar, günümüzde kötü amaçlı olarak kullanılan köpek barınaklarından çok çok farklı olmaktadır. Gidip kendiniz de gezebileceğiniz bu tarz pansiyonlarda kesinlikle köpekler için her türlü rahatlık düşünülmektedir. Avcılar Köpek Pansiyonu ‘nda  bir köpek için oluşturulabilecek en konforlu odalar oluşturulmakta ve ısıtmasına kadar her türlü detay düşünülmektedir. Böylece gözünüz hiçbir şekilde arkada kalmayacak ve köpeğinizin gerekli tüm bakımları yapılacaktır. Hatta dilerseniz bu tarz pansiyonlarda, sizin yapamayacağınız çeşitli bakımlar da yapılmaktadır. Köpeğin tüylerini traş etme, tırnaklarını kesme gibi her türlü bakım işlerini de yaptırabilirsiniz.

 

Köpek pansiyonlarında sağlıksız koşulların oluşmaması için her türlü güvenlik önlemi alınmaktadır. Köpekler bu pansiyonlara alınırken gerekli tüm kontroller yapılmakta ve bunun ardından pansiyonlara köpekler kabul edilmektedir. Aşıları yapılmamış olan köpekler hiçbir şekilde bu pansiyonlara alınmamaktadır. Zaten bu pansiyonların kontenjanları da 50-100 arasında olmaktadır. Kontenjanın yüksek olmaması da tamamen sağlık koşullarını iyileştirmek amaçlıdır. Köpeklerin geniş ve ferah bir ortamda konaklayabilmesi amacıyla, kontenjanlar çok yüksek olmamaktadır. Bu bakımdan tatil veya iş seyahati planlarınız önceden netleştiyse ve köpeğinizi emanet edecek bir yer arıyorsanız, bu pansiyonları önceden arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bu pansiyonlar ücret olarak sizleri çok zorlayacak miktarlarda değildir.

Avcılar Köpek Pansiyonu

Gayet makul bir ücret karşılığında köpeğinizi bu pansiyonlara emanet edebilirsiniz. Şuan için Türkiye genelinde en fazla köpek pansiyonunun bulunduğu şehir İstanbul’dur. İstanbul’un birçok ilçesinde ve semtinde köpek pansiyonlarını bulabilmeniz mümkündür. İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi olan Avcılar bölgesinde de çokça köpek pansiyonu bulabilirsiniz. Bu bakımdan Avcılar köpek pansiyonu hizmetinden faydalanabileceğiniz ilçelerden birisi konumdadır. Bu pansiyonlarla irtibata geçerek, gerekli tüm detayları öğrenebilir ve bunun ardından köpeğinizi pansiyona teslim edebilirsiniz. Süre olarak kesinlikle bir limit yoktur. Tatiliniz veya seyahatiniz ne kadar uzunsa, o süre boyunca köpeğinizi rahatlıkla bu pansiyonlara emanet edebilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Avcılar Köpek Pansiyonu