Bakırköy Köpek Pansiyonu

Acil bir iş seyahati, ani planlanmış bir seyahat ve ya her hangi bir acil durum oluştuğu süreçte, köpek sahipleri için oldukça ciddi bir problem ortaya çıkmaktadır. Bu seyahatler de köpek, sahibiyle yolculuk edemeyeceğine göre, bu zaman zarfında köpek nerede kalacak? Bakırköy Köpek Pansiyonu bu durumlarda  imdanıza koşacaktır. Hayvan sahiplerinin büyük çoğunluğunun ilk etapta tercihi, yakın çevrelerinden ve ya arkadaşlarından yardım istemektir. Ancak çoğu koşulda bu durum hem hayvan sahipleri için, hem hayvan sahibinin yakın çevresi için hem de köpek için ciddi bir problem haline dönüşmektedir. Çoğu zaman köpeğin kalabileceği bir ortam bulunamaz. Bulunduğu bazı durumlarda ise, şartlar köpek sahiplerini ciddi oranlarda düşündürmektedir.

Bakırköy Köpek Pansiyonu

Bu süreç zarfında köpeklerinin sağlık durumu nasıl olacak, düzgün ve doğru bir şekilde bakabilecekler mi, yemeğini düzenli bir şekilde aksatmadan ve ihmal etmeden verebilecekler mi gibi sorular, köpek sahiplerini daha da zor durumlara düşürmektedir. Tam da bu gibi durumlar da köpek pansiyonları, köpek sahipleri için birer kurtarıcı pozisyonuna gelmektedir. Köpek pansiyonları, her hangi bir ani durum ve ya istenilen her hangi bir durumda, köpek sahiplerinin köpeklerini güvenle, istedikleri zaman zarflarında bırakabilecekleri adreslerdir. Bu alanlarda köpekler güvenli bir şekilde, alanında uzman eğitmenler ve veterinerlerin kontrolünde gözetim altında tutulmaktadırlar. Köpeklere pansiyonda kaldıkları zaman zarfında oldukça sağlıklı uygulamalar ve kontroller yapılmaktadır.

Köpek Pansiyonlarında Köpekler İçin Hangi Hizmetler Verilmektedir?

Köpek pansiyonları köpeklerin sadece barınmasından sorumlu değildir. Pansiyonda kaldıkları zaman zarfında, öncelikli olarak birinci derecede ki ihtiyaç ve gereksinimleri düzenli bir şekilde karşılanmaktadır. Köpeklerin sağlık durumları alanında uzman veterinerler tarafından düzenli olarak takip edilir. Köpeklerin aşı takvimleri dikkatli bir şekilde takip edilir. Düzenli olarak banyoları yaptırılır. Tırnak bakımları düzenli bir şekilde yapılır. Tüy bakımları yapılır. Diş bakımları yapılır. Köpeklerin fizyolojik ihtiyaçları, fiziksel aktivite oranları esas alınarak en uygun beslenme programları hazırlanır.

Bakırköy Köpek Pansiyonu

Köpeklerin beslenme programlarını aksatmadan uygulamaları sağlanır. Tuvalet alışkanlıkları düzenlenir. Köpek sahiplerinin de isteği olduğu durumlarda, uzman eğitmenler tarafından köpeklere çeşitli özel eğitimler verilebilmektedir. Köpekler için hazırlanan özel açık ve kapalı ortamlarda günlük fiziksel aktivitelerini düzenli bir şekilde meydana getirmeleri sağlanır. Köpeklerin pansiyonda bulunan, kendi cinslerine en uygun olan köpeklerle oynaması ve sosyalleşmesi de sağlanabilmektedir.

Köpek Pansiyonlarına Başvuru İçin Her Hangi Bir Şart Var Mıdır?

Köpek pansiyonlarına başvuruda köpeklerin kabulü için sağlık kontrolü şartı vardır. Her hangi bir bulaşıcı hastalığı ve ya tehlikeli bir hastalığı bulunan köpekler pansiyonlara kabul edilmezler. Çünkü kabul edildikleri şartlarda, pansiyonda bulunan diğer köpekler için ve pansiyonda çalışan insanlar için ciddi tehlikeler oluşturabilirler. Bu yüzden köpek pansiyonuna ilk başvuru yapıldığı zaman öncelikle köpekler ciddi sağlık kontrollerinden geçirilirler. Sağlık durumunda her hangi bir problemle karşılaşılmayan köpekler direkt olarak pansiyona kabul edilirler. Sağlık kontrollerinde her hangi bir problem karşılaşılan köpekler ise, sahiplerinin kontrolünde alanında uzman olan sağlık kurumlarına yönlendirilirler.

Köpek Pansiyonlarında Her Hangi Bir Süre Kısıtlaması Var Mıdır?

İlk etapta köpek tesliminde her hangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Köpek istenilen süre zarflarında pansiyonda kalabilmektedir. Ancak süre zarfı uzadıkça, bu durum köpeğin sahibiyle olan ilişkisine ciddi oranlarda zarar verebilmektedir. Bu yüzden en uygun olanı bu zaman zarfının kısa tutulmasıdır. Verdiği hizmetlerle köpek sahiplerine oldukça kolaylık sağlayan köpek pansiyonları son zamanlarda oldukça yaygınlaşmaya başlamıştır. Birçok adreste yeni yeni köpek pansiyonları açılmaktadır. Bakırköy Köpek Pansiyonu bu pansiyonlar arasında verdiği üstün hizmetler ile ön sıralarda gelen bir köpek pansiyonudur.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bakırköy Köpek Pansiyonu