Caddebostan Köpek Pansiyonu

Caddebostan köpek pansiyonu adını nereden almaktadır? Caddebostan Türkiye’yi dünyaya tanıtan İstanbul’un Anadolu yakasında yer almakta olan bir yakadır. Etrafında Erenköy ve Çiftehavuzlar kentleri de bulunmakta olan semt bu kentlerin arasına yerleşmiştir. Osmanlılar zamanın da Caddebostan kaçakların saklandığı bir yaka olarak anılmakta idi… Bu dönemlerde şimdiki tabiri ile o zaman ki polislere bostan deniliyordu. Caddebostan’ın o tarihte ki adı da ‘’Cadı bostan‘’ olmaktaydı. Cemal Paşa zamanında da ‘’Cadı bostan‘’ olan semtin adı ‘’Caddebostan‘’ olarak değiştirilmiştir. O günden bugüne kadar olan değişimler neticesinde son adı Caddebostan olarak kalmış ve bu haliyle de kullanılmaya devam edilmektedir.

Semt Fenerbahçe Dalyan’dan başlar Tuzlaya kadar uzanan bir sahil tenyasına sahip olmaktadır. Semtin bu özelliği sayesinde köpekleri olan kişiler köpeklerini bu sahilde rahatlıkla gezdirme imkânını bulabilmektedirler. Aynı zaman da köpek edinmiş kişilerin bölgede ki yoğunluğu nedeniyle Caddebostan köpek severler ile dolu bir semt olmaktadır. Caddebostan köpek pansiyonu hem köpeklere ev sahipliği yapan hem de köpeklerin eğitimlerini üstlenen bir pansiyon olma özelliğindedir. Caddebostan eğitim ve bakım merkezin de verilen eğitimler temel itaat eğitimi ve ileri düzey itaat eğitimi olarak 2 grup da yer almaktadır.

Temel itaat eğitimi sayesinde köpeklere en önemlisi olan köpeklerin sahiplerine karşı itaate bağlı kalmalarının ilk adımları atılmaktadır. Temel itaat eğitiminden tüm köpeklerin faydalanması son derece mümkündür. Köpek eğitimin de püf nokta olan davranışlara yönelik bilhassa köpek sahibi tarafından iyi ilişkiler sağlanması gerektiği unutulmamalıdır. Temel itaat eğitimine başlamak için köpeklerin yaşlarının 6 ay ve 12 ay arası olması uygun bir dönemdir. Kişiler köpeklerinin koruma eğitimi almalarını istemelerine yönelik olarak bilinmesi gereken 12 ay itibariyle köpeklerin temel itaat eğitimine başlamaları gerektiğidir. Çünkü köpeklerin koruma duyguları ile birlikte bir de kendilerine olan güven duygularının olumsuz etkilerine maruz kalmamalarını sağlamak amacıyla bu strateji benimsenmektedir.

Caddebostan Köpek Pansiyonu

Caddebostan Köpek Pansiyonu

Ancak buradan “köpeğim 12. aya kadar eğitime tabii tutulmamalı” gibi yanlış bir kanıya varılmamalıdır. Yine köpeklerin cesaretlerinin kırılmaması ve içgüdülerinin olumlu etkileri sağlanarak köpeklere temel itaat eğitiminde yer alan temel komutlar verilmelidir. Köpekler koruma köpeği değil de sadece bir oyun köpeği olarak sahiplerine eşlik etmeleri takdirin de köpekler 8 haftalık oldukların da sadece oyun araların da beşer dakika eğitim verilebilir. Ancak köpek bu aşamada zorlanmamalıdır ve Beşer dakikalık süreler uzatılmamalıdır. Köpekler 6. aya geldiklerinde ise komutları daha verimli halde aldıklarını izlenimlerini de vermektedirler. Temel itaat eğitimi köpeklerin sahiplerinin sözlerini dinlemeleri açısından öneme sahiptir. Temel komutlar 7 adet olmakta ve köpekler bu komutları uygulamalı olarak gösterebilmektedirler. Eğitimin 30 veya 40 günlük süresi ardından köpekler komutları zorlanmadan kolaylıkla alabilmektedirler.

Ancak köpekler de karakter problemlerinin olmaması halinde eğitimden iyi sonuç alma 4 hafta olabilmektedir. Elbette bu uygulamalar alanın da profesyonelleşmiş köpek bakımı ve eğitimi verebilen yerler olmasıyla mümkün hale getirilmektedir. Tam da bu nokta da Caddebostan köpek eğitimi ve bakımının yapıldığı köpek pansiyonu birden fazla işyeri bulunan tam anlamıyla köpek dostu bir eğitim ve bakım merkezi olmaktadır. Köpek çiftliklerinin Tarım Bakanlığı tarafından da denetlenmesi sayesinde eğitimler ve bakım işleri sistemli halde yürütülmektedir. Yurtdışında ki ülkelerde köpek eğitimleri ve bakımı Caddebostan gibi kurumların varlığıyla sağlanmaktadır. Caddebostan köpek pansiyonu da tüm beğenileri üzerinde toplamış bir köpek eğitim merkezi olmaktadır.

Incoming search terms:

  • https://www kopekpansiyonu gen tr/caddebostan-kopek-pansiyonu/
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Caddebostan Köpek Pansiyonu