Dalmaçyalı Köpeklerin Pansiyonu

dalmaçyalı

Dalmaçyalı köpekler diğer köpek türlerinden farklı olarak daha çok beğenilen sevimli köpeklerdir. İnsanların hayvan sevgisiyle bazı kişiler bu cins köpekleri alıp sahiplenirler. Evlerinde veya müstakil evlerinde bu sevimli dostları alırlar. Bu özel ve popüler ırki olan dalmaçyalı kopeklerin sahip oldukları fiziksel özellikleri yanında karakteristik yanları ile de merak uyandırırlar. Dalmaçyalı köpeklerin yavrularda sevimli oldukları kadar ilgi çeken hayvanlardır. Bu tür hayvanları almak isteyenler pet shoptan veya hayvanlara bakan yerlerden alabilirler. İnsanların severek alıp sahiplendikleri sevimli ve iyi dost olan köpekler çocukları da favorisi olan hayvanlardır. Dalmaçyalı yavru köpekler özellikle çocukların favorisi olan minik dostlarıdır.
Dalmaçyalı Köpeklerin Genel Özellikleri Nelerdir?
Dalmaçyalı yavrusu fiyatları insanlara yardımcı olan önemli köpek ırkları arasında ön sıradadır. Dalmaçyalılar itfaiyeci köpekleri olarak bilinir, günümüzde pek çok modern itfaiye istasyonlarında bu özel hayvanlara rastlanır. İtfaiyeci köpekleri olarak bilinen dalmaçyalılar kedi gibi fare kovalamaları ile ünlüdür. Bu sebeple ilk olarak itfaiye teşkilatına alınmıştır. Dalmaçyalı yavruları da oldukça büyük beğeni kazanırlar. Bu köpeğin yavruları sanıldığından aksine dünyaya beneksiz ve beyaz olarak gelirler.
Bebeklerinin ortaya çıkmasından 4 hafta sonra benekleri yavaş yavaş belli olmaya başlar. Dalmaçyalı yavrusu fiyatları olan Dalmaçyalı köpeklerin boy uzunlukları erkeklerin 60 santimetre dişilerde ise 55 santimetre uzunlukta olabilir. Bu köpeklerin ağırlıkları 25 -30 kilogram arasındadır. Dalmaçyalı köpeklerin benekleri kahverengi ya da siyah olarak belirlenir. Dalmaçyalılar dünyaya beyaz olarak gelirler. Büyüdükçe benekleri siyah ve kahverengi olur. Erkek dalmaçyalılar daha iri ve ağır olduklarından avcılıkları da gelişmiştir. Tüyleri kısadır ve göz yapıları ise yuvarlaktır. Dalmaçyalı köpeklerin burunları ile benekleri aynı renktedir.
Dalmaçyalı Yavru Köpeğin Cinsi Hakkında Bilgiler
Dalmaçyalı yavrusu fiyatları bembeyaz olarak doğarlar ve 4 hafta sonra benekleri çıktığında ise tam Dalmaçyalı köpeğine dönüşürler. Dalmaçya yavruları iletişim sorunu yaşamamaları için belli yaş aralığında sosyalleşme eğitimi verirler. Bu sayede diğer köpeklere, canlılara karşı girişken ve iletişimi güçlü olur. Aksi takdirde sosyalleşme sağlandığında stresli, gergin olmasına yol açar.
Dalmaçyalı Yavrusu Köpeğinin Bakımı Nasıl Yapılır?
Dalmaçyalı yavrusu fiyatları köpeklerin bakım rutinlerine özen gösterilmelidir. Bu köpeklerin ilgi, sevgi ve sosyalleşme ihtiyaçları kadar sağlıklı bir şekilde büyümeleri de önemlidir. Temizlikleri düzenli olarak yapılmalı yaşlarına uygun mamalarla desteklenmelidir. Sağlık kontrolleri veteriner gözetiminde aksatılmadan yapılmalıdır. Çok fazla taranma ihtiyacı olmasa da haftada bir kere tüylerinin taranması önerilir. Dalmaçyalılar titiz bir ırk oldukları için mama ve su kapları her gün mutlaka temizlenmeli ve yenilenmelidir.
Yavru Dalmaçyalı Köpek Nasıl Beslenmelidir?
Dalmaçyalı yavrusu fiyatları hızlı bir şekilde sindirim ve bağışıklık sistemleri tam olarak gelişmemiş olduğundan yetişkin köpeklerden farklı ve özel beslenme ihtiyaçları vardır. Yavru köpeğin beslenmesinde onlara göre özel tasarlanmış mamalardan vermeniz gereklidir. Yavru köpeğinizin sağlıklı ve güçlü şekilde büyümesi için mamalarının son derece hassas ve titizlikle üretilmesi gereklidir. Bu mamalar veterinerler hekimler ve beslenme uzmanlarıyla birlikte iş birliği içinde geliştirilir.
Dalmaçyalı Yavru Köpek Fiyatları
Dalmaçyalı yavru köpeklerin yapısı gereği güçlü ve atletik bir köpek ırkıdır. Dalmaçyalı köpekleri avcılık yangın kurtarma gibi yeteneklere sahiptir Dalmaçyalı köpekleri cazibesi ve kişiliği bakımından mükemmel niteliktedir. Bundan dolayı bir dalmaçyalı yavrusu alıp büyütmek ideal bir köpek ırkı yapar ve iyi bir dost kazanmış olurlar.Dalmaçyalı yavrusu fiyatları belli fiyatlara göre değişmektedir. Bu köpeklerden almak isteyenler satış noktamız olan sitemizden temin edebilirler.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Dalmaçyalı Köpeklerin Pansiyonu