Darıca Köpek Pansiyonu

Köpek ve çeşitli hayvan sahibi olan insanların e büyük korkusu hayvanlarını bir yere bırakmaktır. İnsanların düşüncesi köpeğime iyi bakılır mı, yemek verilir mi,  gibi insanın kafasında sorular birikir.  İşte bu noktada Darıca köpek Pansiyonu devreye girmektedir. Darıca köpek pansiyonu sizlerin ve köpeklerinizin ikinci evleri olarak yanınızdadır.

Darıca köpek pansiyonu kapasitesi 50 köpektir. 4 -6 metrekarelik kennelardan oluşmaktadır. Ev ortamında yetişen ve ev ortamına alışan köpekler kapalı olan pansiyon bölümünde bakılmaktadır. Bahçede yaşayan ve bahçe ortamına alışmış olan köpekler açık alanda olan pansiyonda bakılmaktadır. Veteriner hekimlerinin kontrolü ile kenellar her gün dezenfekte edilmektedir. ayrıca pansiyon görevlileri gün içinde sürekli kenelları gezerek köpeklerin ihtiyacı var mı yok mu olduğunu kontrol etmektedirler.

Köpekler pansiyona geldikleri zaman getirilen kişi ve pansiyon görevlileri ile kiloları ve herhangi bir problemi hastalığı olup olmadığı kontrol edildikten sonra girişleri yapılarak pansiyonda bulunmuş olan kenellera yerleştirilirler. Yine köpeklerin pansiyondan çıkışlarında tekrar kilo ve herhangi bir problemi olup olmadığı kontrol edildikten sonra göz, kulak temizlikleri yapılarak tırnakları kesilir ve pansiyona getiren kişiye teslim edilmektedir.

Darıca Köpek Pansiyonunda 3 seçenek hizmet sunulmaktadır. Bunlar;

  • Ev pansiyonu hizmeti verilmektedir.
  • Kısa süreli geçici pansiyon hizmeti verilmektedir.
  • Uzun yani sürekli pansiyon hizmeti

Darıca Köpek Pansiyonu

Bu üç seçenekten köpek sahipleri birini seçerek detaylı bilgi alıp kayıt yaptırmaktadırlar. Yoğunluk dönemleri farklılık göstermekle beraber, bir terslik yaşanmaması için köpek sahiplerinin önceden rezervasyon yaptırması gerekmektedir. Ayrıca konaklama sonrasında köpekleriniz için talep ederseniz eğer pansiyonda bulunan kuaför tarafından ücretli olarak tıraş, rötuş, saç yapımı ve özel yıkama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Darıca Köpek Pansiyonu Ulaşım ve Servis Hizmeti

Dilerseniz köpeğinizi pansiyona kendiniz getirebilirsiniz ya da talep ettiğiniz istediğiniz takdirde, servis ücreti karşılığında köpeklerinizi evinizden almaktadır ve pansiyona getirmektedir. Pansiyondan köpeklerinizin çıkış zamanı geldiğinde de servis evinizin kapısına kadar köpeğinizi getirmektedir.

Pansiyonda Konaklayacak Köpeklerinizde Yapılmış Olması Gereken Aşılar

  • 1 yaşında olan köpeklerinizde Corona, bronchine ve karma aşılarının 2 dozunun ve kuduz aşısının yapılmış olması gerekmektedir.
  • 1 yaşında ve üzerinde olan köpekler de Carona, Bronchine,  karma ve kuduz aşılarının senelik tekrarlarının düzenli ve zamanında yapılmış olması gerekmektedir.
  • Ayrıca köpek sahipleri içinde önemli olan iç ve dış parazit aşılarının düzenli ve zamanında yapılıyor olması gerekmektedir.
  • Köpeğinizin herhangi bir bulaşıcı deri hastalığı (mantar ve uyuz gibi vb. hastalıkları) bulunan köpeklerinizin pansiyon ihtiyacı durumunda bulunduğu durumun, kullanılan ilaçların özel olarak belirtilmesi gerekmektedir. Bu sayede köpeğinizin bu hastalığı başka köpeklere yayma olasılığı engellenmiş olmaktadır. Ayrıca bu pansiyonlarda köpek sahiplerinin dilediği ve istediği zamanlarda köpeklerin aşılarının düzenli ve zamanında yapılmaktadır.

Yemek ve Beslenme

Köpekleriniz sizin ev şartları içinde olduğu gibi sizin belirttiğiniz zaman aralığında ve sizin belirttiğiniz öğünlerle yemeklerle beslenir. Mama değişimi sonrasında oluşabilen problemlerden dolayı köpeğinizin her zaman yediği maması ile beraber gelmesi köpeğinizin pansiyona adaptasyonu ve sağlığı için oldukça önemlidir. Aynı zaman da BARF ile beslenen köpekleriniz için de pansiyonda BARF ile beslemeleri mümkündür. Köpekleriniz sizden alınırken detaylı bir form doldurtulup alınmaktadır. Ayrıca köpeğinizin sürekli kullandığı ilaç, vitamin veya besin takviyeleri var ise bunları formda belirtmeniz gerekmektedir. Var ise bunları köpeğinizi pansiyona bırakır iken ilaçları da bırakmanız gerekmektedir.

Tuvalet, Gezdirme ve Oyun

Pansiyonda ki köpeklerin her birinin tuvalet ihtiyaçları farklıdır. Ve köpek sahiplerinin belirtmiş olduğu düzende devam edilmesi gerekmektedir. Gazeteye veya pede ihtiyacını gideren köpeklerinizin taleplerini ayrıca bildirmeniz dahilinde de aynı uygulama pansiyonda yapılmaktadır. Köpek sahipleri tarafından talep doğrultusunda uyumlu ve aynı ırk gruplarından olan köpekler gün içerisinde etrafı kapalı alanlarda sosyalleştirmek amacı ile oyun oynamaları sağlanmaktadır.

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Darıca Köpek Pansiyonu