Esenler Köpek Oteli

İnsan hayatında köpekler önemli bir yere sahiptir köpekler. Olmasa bazı insanların hayatında boş bir yer olacaktır. Aslında köpekler hakkında o kadar bilmediğimiz şey var ki. Bir köpeğe sarımsak verince pirelerden uzak durduğunu biliyor muydunuz? Köpekler yaralanmışsa bir yara bandından çok kendini yarasını yalayarak iyileştirir. Eğer köpeğinizin tüylerinin daha parlak ve canlı olmasını istiyorsanız onu çiğ yumurtayla besleyebilirsiniz. Bu ve bunun gibi birçok bilgiye Esenler Köpek Oteli ile ulaşabilirsiniz. Rusya’da bazı köpekler seyahat etmek için ve barınmak için metroları kullandıkları görülmüştür.Yeni elanda da köpekleri çok seven biri köpek şeklinde bir bina yaptırmıştır. Birçoğumuz sırtlanları köpek türünden biliyoruz fakat sırtlanlar kedi türündendir. Köpekler duygularını jest mimiklerle değil de kuyruklarıyla belirten hayvanlardır. Bu kadar köpekten söz ettiğimize göre gelin şu köpek türlerinden birkaçına göz atalım.

Poodle

Bu köpekler ortalama bir köpek boyutlarında ve kilolarında yer alır. Beyaz rengi en güzel köpekler arasında olmasına rağmen siyah ve düz renklerinde de bulunur. Bu köpek türleri son derece eğlenceli ve sevecen bir yapıya sahiptir.Yüksek enerjili olmasına rağmen çocuklarla arası çok iyidir ve koşmayı çok sever. Zeki, akıllı ve çevik olan bu köpekler en iyi ırklar arasında kendine yer bulur. Bu köpekler istendiğinde bir ev köpeği olabilir fakat yetiştirildiğinde bir koruma veya bekçi köpeği olabilir. Bu köpekler çok dışarıya açık ve arkadaş canlısı olduğundan yalnız kalmaktan hiç hoşlanmalar. Bu köpekler sevgi, şefkat ve eğlenceyle yetiştirildiği zaman uzun yıllar yaşayabilmektedir. Bu köpekler neşe dolu olduklarından apartman hayatına uyum sağlayabilirler fakat enerjilerini apartman da atmak onlar için zor bir durumdur. Apartman içersinde bu köpeği istiyorsanız her hata düzenli olarak egzersiz be bakımını yapmalısınız. Suya karşı oldukça meraklı bir köpek türüdür. Suya olan bu neşeleri banyo yaparken çok net bir şekilde görülür. Tüyleri uzun olduğundan düzenli bir şekilde taranmalı ve tıraş edilmelidir.

Minyatür Schnauzer

Bu köpek zamanında zararlı kemirgen canlılarının avlanmasında kullanılmış ve çok iyi başarı elde etmiştir. Av olarak ideal bir köpek olmasına rağmen bu köpek türleri şu anki zamanda evcil hayvan olarak kullanılmaktadır. Bu köpek son derece sevimli sevecen ve eki bir yapıya sahiptir. Bu köpeği nasıl bir köpek olmasına si karar vermelisiniz eğer bir av köpeği istiyorsanız biraz sert olmakta yarar var eğer bir evcil hayvan istiyorsanız biraz zaman ayırıp yürüyüşler ve oyunlara gitmelisiniz.

Esenler Köpek Oteli

Ev içerisindeki diğer hayvanlarla hiçbir sıkıntısı yoktur. Avcı köpekler arasında yer aln bu köpek boyutunun küçük olasına rağmen çevik ve atik bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle bir bekçi köpeği olarak da yetiştirilebilir. Bu boyutlarda bir köpeğiniz varsa bu köpek mükemmel bir apartman köpeği olabilir. Boyutunun küçük olması nedeniyle düzenli olarak tıraş edilmesi gerekmektedir. Tüy dökme sorunu bu köpeklerde hiç rastlanmamaktadır. Bu köpek egzersiz yapmasalar bile evlerinde kendi enerjilerini atabilirler. Eğer bu yeterli olmuyorsa sahibinin dışarıya yürüyüşlere katması gerekebilir. Bu köpek dış görünüşü bakımında çok sevecen bir köpektir ve tam bir ev hayvanı olarak da yetiştirilebilir. Apartman hayatına iyi adapte olan bu köpek kötü hava şartlarını hiç sevmeyen bir köpektir.

Esenler Köpek Oteli

Günümüzde artık insan otelleri dışında artık köpek otelleri de bulunmaktır. Esenler Köpek Oteli köpeğin bakımını yürüyüşünü yani bir köpeğe ne kadar şey gerek varsa tüm imkanları sağlıyor. Bu tür oteller köpekler için kaçınılmaz bir yer olarak çıkıyor. Köpekler için ideal bir yer olan bu oteller Esenler Köpek Oteli olarak kapsamlı bir yer tutuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Esenler Köpek Oteli