Evde Köpek Eğitimi

Evde yavru köpek bakımı çok detaylı bir konudur. Bunun yanında bu konu çok uzun bir süreci kapsar. Yavru köpeklerin bakımı yetişkinlere göre oldukça zordur. Bunun nedeni ise köpeklerin de insanlarda olduğu gibi birtakım yetilerini zaman içerisinde elde etmesinden kaynaklanır. Bu nedenle yavru köpek bakımında sahiplerinin sabırlı olması önemli bir konudur.
Köpekler de duyguları ile hareket eden canlılardır. Bunun yanında çeşitli içgüdülere sahiptirler. Köpekler tüm hareketlerini ve davranışlarını içgüdülerine göre gerçekleştirir. Bu nedenle yavru köpek bakımı son derece kompleksli olabilir. Göründüğünden daha karmaşık olduğu için köpek sahiplenecek olan kişilerin bu durumu göz önünde bulundurması gerekir.
Yavru Köpeklerin Genel Özellikleri Nelerdir?
Evde yavru köpek bakımı üstlenecek olanların bu canlıların genel özelliklerine hâkim olması önemlidir. Köpek ırklarında yavru köpek kriterleri değişiklik gösterir. Çok küçük köpek ırkları için 8 aylık süreye kadar yavru tanımlaması yapılır. Küçük ırk köpeklerde bu tanım 10 aylığa kadardır. Orta ırk olan köpeklerde yavru köpek tanımı 12 aya kadarken, büyük ırk köpeklerde 15 aya kadar olan köpekler yavru olarak isimlendirilir. Daha büyük köpek ırklarında ise 18-24 aya kadar yavru köpek tanımı kullanılır.
Cinsi ne olursa olsun yavru köpekler genel olarak oldukça enerjik canlılardır. Bunun yanında yavru köpeklerinde tamamı son derece sevimlidir.Yavru köpekler sahiplerini annesi olarak düşünür. Sahipleri köpekleri koruyup beslediği için sahiplerini annesi olarak görür. Bu nedenle sahiplerine derin bir bağlılıkları vardır ve sürekli olarak sahipleri ile vakit geçirmek isterler.
Yavru Köpek İçin Eğitimler Nelerdir?
Evde yavru köpek bakımı yanında evde verilmesi gereken eğitimler de büyük önem taşır. Köpek sahiplenildikten sonra eğitimlerine önem verilmesi son derece önemlidir. Yavru köpeklere eğitim verilmesi bu sevimli dostlar ile evde yaşayacak kişiler açısından da önemli bir konudur. Köpeklere küçük yaşlarda temel eğitimler verilmelidir. Bunun sayesinde evde düzeni sağlayacak olan alışkanlıklar da kazandırılmış olur.
Köpek ırklarının tamamında yavruluk zamanında eğitimlerin verilmesi gerekir. Çünkü bu dönemde köpekler çok daha hızlı bir şekilde öğrenirler. Bunun yanında yine bu dönemde taklit etme yetenekleri de çok yüksektir. Zaman içerisinde köpek davranışları sahiplerine benzetilir. Bunun sebebi köpeklerin sahiplerini taklit etmesidir.
Yavru Köpeklerde Temel İtaat Eğitimi Nedir?
Evde yavru köpek bakımı ile temel itaat eğitimi konularına dikkat edilmelidir. Yavruluk dönemi temel eğitimlerin verilmesi açısından en verimli dönemdir. Temel itaat eğitimlerinin de yavruluk döneminde verilmesi önemli bir konudur. Bu sayede ileriki dönemlerde köpekler sahipleri ile çok daha güçlü bir bağ kuracaktır. Temel itaat eğitimleri sayesinde köpekler kendilerine verilen komutları çok daha rahat bir şekilde anlayacaktır.
Yavru köpeklerde en önemli konulardan biri de tuvalet eğitimidir. Tuvalet eğitimi en verimli yavruluk döneminde verilir. Yavru köpeklere bu eğitimin verilebilmesi için öncelikle evde bir tuvalet alanı oluşturulması gerekir. Köpeklerin tuvalet yapmaya ihtiyacı olduğu anlaşıldığı zaman köpeklerin alınarak bu alana götürülmesi gerekir. Bu şekilde tuvalet eğitimi köpeklerde bir alışkanlık haline getirilebilir. Bunun yanında köpeklerde alışkanlık için ödül sistemi kullanmak da çok faydalı olacaktır.

Yavru Köpeklere Verilen Eğitimlerde Nelere Dikkat Edilmelidir?
Evde yavru köpek bakımı konusunda dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır. Bu konulara dikkat edilmesi halinde eğitimler çok daha verimli olur. Köpek eğitimlerinde pozitif eğitim çok daha verimli olur. Eğitimlerde köpekler çok fazla hareket edeceği için bu eğitimlerin yemekten sonra yapılması gerekir. Köpek eğitimi konusunda kurumumuzdan ve uzman eğitmenlerimizden hizmet alabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Evde Köpek Eğitimi