İstanbul Arnavutköy Köpek Pansiyonu

Evcil hayvan sahibi olanlar, hayatta yalnız olduklarını düşünemezler. Özellikle de köpek sahipleri, sürekli bir sorumluluk altında olduklarını iyi bilirler. Bir köpek sahibine ne kadar sadık ise, sahibi de ona o derece bağlı bir iletişim kurar. Köpekler, sahiplerini ilk günden itibaren benimsemeye başlarlar. Köpekler ne kadar uzağa bırakılsa bırakılsın, her zaman sahiplerini hatırlarlar ve asla ayrılmak da istemezler. Köpek sahipleri bu duygunun ne olduğunu çok iyi bildiği için, onlardan kısa süreli de olsa ayrılırken, çok sıkıntı çekerler. Bazı koşullar sebebi ile köpeklerinden ayrılmak zorunda kalan köpek sahipleri, her zaman köpeklerinin aynı şartlar altında kalması için uğraşır. Evde de tek başına kalamayacak olan köpekler için, köpek sahipleri en güvenilir seçeneklere göz atarlar. Çünkü; iş seyahatine ya da tatile çıkan köpek sahipleri, kaldıkları yerlerde evcil hayvan kabul edilmediğinden dolayı, tek güvenilir yolun bir pansiyon aramak olduğunu çok iyi bilirler. Bu durum çok kolay olmaz ama; emanet edecek kimse yoksa, tek tercih güvenilir bir köpek pansiyonu bulmak olur. Herhangi bir iş sebebi ile dışarı çıkması gereken köpek sahipleri, köpekleri için kalacak pansiyonu seçerken, aylar öncesinden araştırmalar yapmak zorundadırlar. Istanbul Arnavutköy Köpek Pansiyonu, bu gibi durumlarda güven veren hizmet anlayışı ile tercih edilen pansiyonlar arasında yer alır.

Köpek Pansiyonlarında Tercih Kriterleri

Istanbul Arnavutköy Köpek Pansiyonu

Köpeklerin emanet edileceği yerin güvenilir olmasının yanında bazı önemli kriterler vardır. Teslim edilecek köpeğin; evden alınma ve eve bırakılma konusundaki servis hizmeti, köpek sahipleri için büyük bir konfordur. Servis konusunda herhangi bir problem yoksa, rezervasyon yaptırmak daha keyifli hale gelir. Pansiyonlarda çok fazla köpek konakladığı için, köpeklerin kendini mutlu ve huzurlu hissedeceği bir pansiyon seçmek çok doğru bir tercih olur. Pansiyon seçerken; pansiyonun ne kadar güvenilir olduğuna, kapasite oranına, pansiyondaki hizmetlere kadar, detaylı bir araştırmak yapmak gerekir. Köpeğinden il defa ayrılan köpek sahipleri, köpeğin ne kadar sarsılacağını iyi düşünmelidirler. Köpeğin emanet edildiği kadar sağlıklı kalması için, teslim edilecek olan pansiyonun hijyen koşulları iyice gözden geçirilmelidir. Arnavutköy Köpek Pansiyonu’nda, köpekler devamlı bir uzman veteriner kontrolünde muayene edilir. Köpeğin alışmış olduğu kurallara uygun olan bakımı ve ihtiyaçları sağlanır. Köpeklerin bir kafeste hapsedilip, zaman geçirmesi beklenmesi yerine; beslenme ve tuvalet ihtiyaçlarının düzenli kontrol altında olduğu, oyun aktivitelerinin sistemli bir şekilde yapıldığı alanlara sahip olan bir pansiyondur.

İstanbul Arnavutköy Köpek Pansiyonu Köpeklere Psikolojik Destek

Arnavutköy Köpek Pansiyonu’nda, köpeklerin yalnız kalmaması adına her türlü faaliyet gerçekleşir. Köpekler yalnız kaldıkları zamanlarda, psikolojik olarak çok fazla etkilenirler. Yalnız kalan bir köpeğin; saldırgan ve huysuz olabileceği gibi, aksine sinmiş ya da ürkek olarak da tepki gösterme ihtimali vardır. Böyle bir durumla karşılaşmak istenmediğinden dolayı, doğru tercih yapılması çok önemlidir. Arnavutköy Köpek Pansiyonu’nda, köpekler kalmak için zorunluymuş gibi bir his verilmemek için uğraşılır. Hatta köpeklerin de, bir tatildeymiş ya da aktivitedeymiş gibi bir his yaşaması adına, çeşitli faaliyetler düzenlenir. Köpekler, bu faaliyetlerden çok zevk alırlar. Bu tarz aktiviteler; bir daha gelme zorunluluğu olan durumlarda, köpek için daha keyifli hale dönüşür. Köpeklerinin hakkında bilgi almak isteyen köpek sahipleri, pansiyonla sürekli iletişim içinde bulunurlarsa, daha da memnun olur. Arnavutköy Köpek Pansiyonu’nda bu gibi durumlar, asıl amaç olarak belirlenir. Konaklayan köpekler de tatile çıktığını düşünecek ve hatta biraz daha aktivite yaşamak için can atacaklardır. Evdeki konforlarını aramayacaklar ve de sosyalleşmeyi sağlayan aktivitelerle çok huzurlu bir şekilde konaklamaya devam edeceklerdir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Arnavutköy Köpek Pansiyonu