İstanbul Bağcılar Köpek Oteli

İstanbul her geçen gün artan nüfusu nedeniyle hem köpek besleyen insanlar için hem de köpekler için çekilmez bir şehir haline gelmiştir. Çünkü nüfusun artmasına bağlı olarak şehrin doğal güzelliklerinin de kaybolmasına bağlı olarak köpek besleyen kişilerin de işleri oldukça zor bir hal almıştır. Ayrıca köpekler ile sahipleri arasında çok özel bağlar vardır. Bu bağlar nedeniyle köpekler sahiplerinden bir dakika bile ayrı kalamaz, onlarda ayrı kalmak köpeklerin mutsuz olmalarına neden olur ve bu durum köpeklerde psikolojik rahatsızların ve çeşitli hastalıkların meydana gelmesine neden olur. Ancak köpek sahipleri ve köpekler her ne kadar birbirlerinden ayrı kalmak istemeseler de köpek sahiplerinin zaman zaman işlerinin olması ya da tatil planlarının olması nedeniyle şehir dışına çıkmak zorunda kaldığı durumlar söz konusu olabilir. Böyle durumlarla karşı karşıya kalındığında Istanbul Bağcılar Köpek Oteli köpek sahiplerinin kurtarıcısı haline geliyor.

İstanbul Bağcılar Köpek Oteli  ırk ayrımı yapmadan bütün köpekleri bu otele kabul eder. Otelin asıl amacı köpeklerin burada keyifli zamanlar geçirmeleri ve burada geçirdikleri zaman boyunca canlarının sıkılmamasıdır. Ancak diğer köpek be pansiyon çalışanlarının sağlık güvenliğini korumak amacıyla otele bırakılacak olan köpeğin aşılarının mutlaka tam olarak yaptırılmış olması gerekir. Köpekler bu pansiyonda diğer köpeklerle oyunlar oynar ve daha fazla sosyal bir varlık haline gelirler. Köpeklerin hepsi bu pansiyonda, olması gerektiğinden daha fazla eğlenir.

Istanbul Bağcılar Köpek Oteli

İstanbul Bağcılar Köpek Oteli Önemi Nedir?

Bağcılar köpek oteli köpeklerin sağlığına çok fazla önem verir. Bu nedenle otelde her daim bir veteriner bulundurulur. Bu veterinerler köpeklerin olası bir hastalığına karış tedbir olarak pansiyonda bulunur. Bağcılar Köpek oteli köpeklerin otele kayıt işlemi yapılırken aşı belgelerinin ve karnesinin mutlaka gösterilmesi gerekir. Karnesi olmayan köpekler otele kabul edilmezler.

Bağcılar Köpek Oteli Beslenme Programını Nasıl Yapar?

Bağcılar köpek oteli köpeklerin pansiyona getirildikleri ilk günkü kilolarını korumaları için beslenmelerine çok fazla özen gösterir. Köpeklere özel mamalarla onlar için hazırlanmış olan beslenme programlarında Yemekleri yedirilir. Köpek kayıt işlemi yaptırılırken eğer ki köpeğin farklı bir mamayla beslenmesi isteniliyorsa bunun mutlaka belirtilmesi gerekir. Ayrıca köpek kayıt işlemi yapılırken köpeğin herhangi hır bulaşıcı hastalığı ve kullandığı ilaçlar varsa bunlarında mutlaka belirtilmesi gerekir. Çünkü bulaşıcı hastalığı olan köpekler diğer köpeklerin sağlığı açısından tehlike arz ettiğinden otele kabul edilmez. Köpekler bu pansiyon içerisinde bulundukları süre içerisinde diğer köpeklerle kaynaşarak oldukça güzel ve keyifli zamanlar geçirir. Vücutlarında bulunan enerjilerini atmaları için günün belirli saatlerinde köpekler için egzersiz ve yürüyüş saatleri düzenlenmiştir.

Köpekler bu yürüyüş ve egzersiz saatlerinde kendilerini güvende hissetmeleri adına bir gözetmen eşliğinde programlarını tamamlarlar. Yürüyüş ve egzersizler yapılıp köpekler yorulduktan sonra ise kendileri için hazırlanmış olan dinlenme alanlarında dinlenmeye çekilirler. Köpeklerin misafir edildikleri odalar ısıtmalı odalardır ve oldukça konforludur. Köpekler burada kaldıkları süre boyunca kendilerini asla yabancı bir yerdeymiş gibi hissetmezler. Aynı zamanda odaların ısıtmalı olması hava koşullarının güzel olmadığı zamanlarda bile köpeklerin oda içerisinde oyunlar oynamasına ve sıkılmamasına yardımcı olur. Pansiyonda yavru köpekler için ayrılmış olan odalar ses geçirmeyen özel izolasyon malzemeyle yapılmıştır. Çünkü ya bu köpekler dışarıdan gelen seslere karşı oldukça hassastırlar. Dışarıdan gelen herhangi bir onların dikkatini hemen dağıtabilir. Bu da köpekte travma ve psikolojik rahatsızlıklar meydana gelmesine neden olur. Bu otelde konaklayıp evlerine dönen köpekler sahiplerinin yanına oldukça mutlu ve huzurlu bir şekilde dönerler ve bu durum sahipleri oldukça memnun eder. Çünkü köpeğin mutlu olması köpek sahibinin de mutlu olmasına olanak sağlar.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Bağcılar Köpek Oteli