İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu

Bakımları, beslenmeleri, eğitimleri ve sosyalleşme ihtiyaçlarının giderilmesi köpeklerin beden ve ruh sağlığı açısından önemli rol oynar. Bunların düzenli bir şekilde yerine getirilmesi de yine köpek sağlığı için oldukça önemlidir. Köpek sahipleri çeşitli nedenlerle köpeklerinden uzaklaşmak zorunda kaldıklarında köpeklerini güvenle emanet edebilmeleri, köpeğin alması gereken ilgiyi, eğitimi ve şefkati aksatmadan alması amacıyla barınaklar kurulmuştur. Köpek pansiyonu olarak da adlandırılan bu barınaklara köpek sahipleri şehir dışına çıkmaları gerektiğinde ya da gün içerisinde köpeğinden uzaklaşmak zorunda kaldığında köpeklerini güvenle emanet edebilirler. Köpek pansiyonları misafir ettikleri köpekler için gereken beslenme, temizlenme, eğitim, egzersiz, sosyalleşme gibi ihtiyaçlarını karşılayan bakım olanaklarını sağlar. İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu da köpeklerinden belli süreler için ayrılan köpek sahipleri için bu amaçla hizmet veren uzman eğitmen kadrosuna ve veteriner hekime sahip işletmelerden biridir.

İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu

Istanbul Eyüp Köpek Pansiyonu

Köpek pansiyonu ve oteli, bir köpek pansiyonu ya da oteli için gerekli kadronun ve ekipmanların sağlanması gibi gerekli prosedürler yerine getirildikten sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın verdiği işletme ruhsatıyla faaliyete başlıyor. İşletme faaliyeti süresince de bakanlık tarafından gerekli denetime tabi tutuluyor. Köpek pansiyonu için uzman eğitmenler ve genellikle 24 saat pansiyonda bulunan veteriner hekimler görev alıyor. Dolayısıyla resmi bir denetimde olan pansiyonlara köpek sahipleri güvenerek köpeklerini emanet ediyorlar.  İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu İstanbul’un Eyüp ilçesindeki köpek sahiplerine hizmet sunuyor.

Yüksek Standartlarda Köpek Bakımı

Köpek pansiyonlarının hizmet süreci veteriner kontrolüyle başlıyor. Köpek sahibinden öncelikle köpeğin aşı kartları isteniyor. Aşıları tam olan köpek veterinerin sağlık kontrolünden sonra bulaşıcı herhangi bir hastalığı yoksa pansiyona kabul ediliyor. Aşı kartı tam ve güncel olmayan köpekler ise sahibinin onayı alındıktan sonra aşıları tamamlanıyor. Veteriner kontrolünde davranış bozukluğu ya da bulaşıcı hastalık saptanan köpekler pansiyona alınmıyor. Bu, pansiyonda barınan diğer misafir köpeklerin lehine bir uygulamadır. Böylece köpek sahiplerinin emanet ettikleri köpeklerine hastalık bulaşma riski ortadan kalkmış oluyor. Pansiyona kabul edilen köpeklere tek kişilik odalarda kafeslenmeden barınma imkanı veriliyor. Köpeklerin kafeslenmeden barındırılması konusunda özel bir hassasiyet gösteriliyor ve köpekler özgürce hareket edebiliyor. İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu misafir ettikleri köpekleri, beslenme alışkanlıklarına göre organik mamalarla besliyor. Buna ek olarak köpeğin temizlik, tıraş, egzersiz gibi ihtiyaçlarını karşılıyor.

Köpek Pansiyonları Köpeğin İhtiyacı Olan Eğitimleri Veriyor

İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu mevcut uzman köpek eğitmen kadrosuyla köpeklere eğitim hizmeti veriyor. Pansiyonda misafir edilen köpek öncelikle tuvalet eğitiminden geçiyor. Uzman köpek eğitmenlerince tuvalet eğitiminin tamamlanmasının ardından, otur, kalk, bekle, aferin, hayır gibi komutları öğreten temel itaat eğitimleri de veriliyor. Köpeğe ihtiyaç duyduğu egzersiz ihtiyaçları için oyun imkanı sağlanıyor. İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu sahip olduğu özel parkurlarda yürüyüş yaptırılan ve oyun oynatılan köpekler, uygun görülürse diğer köpeklerle sosyalleşebiliyor. Sosyalleşme alışkanlığı kazanan köpekler daha sonra farklı ortamlarda daha uyumlu davranışlar ediniyor. Oyun ve egzersizden sonra temizlenen köpekler için gerekli bakımları yapıldıktan sonra dinlendiriliyor.

Veteriner Hekim Kontrolünde Güvenli Barınma Hizmeti

İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu misafir edilen köpekleri, pansiyona geldikleri ilk andan başlayarak veteriner hekim kontrolünde barındırıyor. Pansiyona geldiklerinde veteriner hekimin sağlık kontrolünden geçen köpekler, herhangi bir sağlık sorununda her an müdahale edebilecek bir ortamda misafir ediliyor. Köpek sahiplerine dilerlerse köpeklerini emanet etmeden önce gelip pansiyonu gezme, görme imkanı sunuluyor. İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu yüksek standartlarda verdiği hizmete mukabil köpek sahiplerine uygun fiyat avantajları da sunuyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Eyüp Köpek Pansiyonu