İstanbul Osmanbey Köpek Pansiyonu

İstanbul’da yaşayan insanların neredeyse tümü köpekleri çok sevdikleri için evlerinde köpek beslemek isterler. Ancak nüfus açısından oldukça kalabalık olan bu şehirde köpek beslemek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Çünkü köpeklerle ilgilenmek çok büyük sorumluluk ister. Gün içerisinde enerjilerini atabilmeleri için yürüyüş ve egzersizlere ihtiyaç duyarlar. Ancak İstanbul’un metropol bir şehir olması ve her geçen doğal güzelliklerini kaybederek yapılaşmasından dolayı köpek sahiplerinin de işleri oldukça zorlaşır. Bazen de iş seyahati ya da tatile gitmek isteyen köpek sahipleri dönene kadar köpeklerini güvenli bir şekilde bırakabilecekleri bir yer bulmakta zorluk yaşarlar. Çünkü emanet ettikleri kişinin ona kendisi gibi bakıp bakamayacağından emin olamazlar. Köpekler alıştıkları ortamdan uzaklaştırıldıkları zaman gittikleri yeni ortama uyum sağlamakta zorluk yaşarlar ve bu durum onların psikolojisinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Bu tür durumlarda İstanbul osmanbey köpek pansiyonu köpek sahiplerinin içini rahatlatıyor.

İstanbul Osmanbey Köpek Pansiyonu Köpekler İçin Neler Yapıyor?

İstanbul osmanbey köpek pansiyonunda köpekler için keyifli dakikalar geçirebilmeleri ve rahat edebilmeleri için özel dinlenme alanları ve oyun alanları vardır. Köpekler bu pansiyonda diğer köpeklerle oyunlar oynayarak daha sosyal ir hale gelebilir. Köpeklerle sahipleri arasında özel bir bağ bulunmasından dolayı, sahiplerinden uzak kalması onları fazlasıyla üzer ve bu durum onların hastalanmalarına neden olur. Ancak pansiyonda bulunan eğitimli ve profesyonel çalışanlar tarafından köpeklere özel ilgi ve şefkat gösterilmesi sonucunda, köpekler sahipleri gelene kadar onların yokluğunu aramazlar. Evlerine geri döndüklerinde sahipleri onları oldukça mutlu ve verdiği komutları daha çabuk yerine getirir vaziyette bulurlar. Pansiyonda köpekler için beslenme ve oyun saatleri vardır. Köpekler bu beslenme saatlerinde kendileri için özel olarak seçilmiş mamalarla beslenir ve beslenme saati geçtikten sonra diğer köpeklerle oyunlar oynar ve yoruldukları zaman onlar için özel olarak hazırlanmış dinlenme yerlerinde dinlenirler. Köpeğin pansiyona kayıt işlemleri yaptırılırken tuvalet ve beslenme alışkanlıklarının nasıl olduğu detaylı bir şekilde anlatılmalıdır. Pansiyona kabul işlemi esnasında bir da köpeğin herhangi bir sağlık sorunun olup olmadığı kontol edilir. Bu durum pansiyonda bulunan diğer köpekler ve çalışanlar açısından oldukça önemlidir. Ayrıca köpeğin pansiyona kayıt işleminin tamamlanabilmesi için aşı karnesinin olması çok önemlidir. Çünkü karnesi olmayan hiç bir köpek pansiyona kabul edilmez.

Köpek Pansiyonları Nasıl Seçilmelidir?

Istanbul Osmanbey Köpek Pansiyonu

İstanbul osmanbey köpek pansiyonuna köpek sahipleri internet üzerinden kolayca ulaşabilir ve köpekleri için detaylı araştırmaları yapabilirler. Çünkü köpeğin bırakılacağı pansiyon köpek için en uygun pansiyon olmalıdır. Pansiyon hakkında ön bilgi almak her zaman önemlidir. Bu sayede köpek sahibi köpeğinin yanında olmadığı zamanlarda köpeğin nasıl bakılacağı konusunda bilgi sahibi olur. Pansiyonda bulunan odaların bizzat görülmesi ve ısıtmalı olup olmadığı kontrol edilmelidir. Odaların ısıtmalı olması köpek sağlığı açısından oldukça önemlidir. Bu sayede köpekler hava şartlarının kötü olması durumunda bile bulundukları oda içerisinde oyunlar oynar ve bu sayede canları hiç sıkılmaz. İstanbul osmanbey köpek pansiyonu köpekler için uygun olan tüm detaylar düşünmüş bir pansiyondur. Odaları ısıtmalı ve izolasyonludur. Ayrıca temizlik ve hijyen oldukça önem veriliyor.

Köpek Pansiyonları Fiyat Olarak Ne Kadar?

Köpek pansiyonlarının fiyatı korkulanın aksine oldukça uygundur. Ancak fiyatlar köpeğin kaç gün konaklayacağına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Pansiyonlar çoğu zaman köpekler için kampanya ve paketler hazırlar. İstenildiği takdirde bütçeye uygun olarak bu paketlerden seçilebilir. Köpeğin konaklarken aynı zamanda eğitim alması isteniliyorsa ona göre paketler seçilebilir. Köpeğin konaklarken aynı zamanda ileri düzeyde eğitim alması isteniliyorsa eğitim fiyatları bir uzman tarafından konuşulmalı aynı zamanda köpeğin eğitim düzeyi de ölçülmelidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Osmanbey Köpek Pansiyonu