İstanbulun En iyi Köpek Pansiyonu Hauseofistanbul

kopek oteli

Köpekler hayatımızın neredeyse her alanında ayrılmaz bir parçamız haline geldiler. Sadık yapıları, insanlara duydukları karşılıksız derin ve saf sevgi, yaşam boyu süren öğrenme kabiliyetleri ve çok sevimli olmaları nedeniyle insanlar tarafından en yakın dost olarak seçildiler. Bu da onları hayvanlar âlemi içinde çok özel bir yere koydu.
Ancak neredeyse her alanda hayatımızda olan köpekler insanlara fayda sağlayacakları alanlara göre ciddi bir eğitim sürecinden geçmektedir. Köpek eğitimi konusunda, köpeğin profesyonel ellere emanet edilmesi; yüksek kaliteli eğitim verilebilmesi ve yüksek oranda fayda sağlanabilmesi için olmazsa olmazdır.
Köpekler Nasıl Eğitilir Ve Eğitim Yaşı Nedir?
Köpeklerin yavru iken eğitim almaları en doğru olandır. Ancak ileri ki yaşlarda da köpekleri eğitmek mümkündür. Köpekler sahiplenildikten sonra bilinci oluşmaya başladığı ve yavaş yavaş kendi başlarına hareket etmeye başladıklarında eğitilmesi için en doğru zaman gelmiş demektir.
Bu süreci illa ki zaman olarak belirtmek gerekirse 2 – 3 aylık olduktan sonra köpek eğitimi başlamalıdır. Yavru köpek eğitimi, yetişkin köpek eğitimlerine nazaran daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Ancak ilerleyen yaşlarda da köpeklere eğitim verilebilmektedir.
Köpekler Hangi Alanlarda İnsanlara Fayda Sağlar
Gerek yavru köpek eğitimi gerekse yetişkin köpek eğitimi olsun; köpekler fayda sağlayacakları alanlara göre özel bir eğitimden geçmektedir. Örneğin polislerin bu kadar fazla köpek kullanmalarının nedenleri arasında köpeklerin insanlara nazaran 1000 kat daha fazla koku alabilme yetenekleri olduğu içindir. Bu nedenle bir köpek rahatlıkla gizlenen uyuşturucunun yerini bulabilir.
Aynı şekilde arama kurtarma köpekleri de enkaz atında kalan veya kaybolan kişileri üstün koku duyuları sayesinde rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Bu örneklere daha binlercesi eklenebilir. Asayiş koruma köpekleri, kanser tespit eden köpekler ve daha niceleri…
Köpekler Uzman Ellerde Eğitimler Almalıdır
Köpekler her ne kadar hayatımızın birçok alanda kolaylaştırıyor olsalar da bu noktaya gelene kadar ciddi bir eğitim sürecini tamamlamak zorundalardır. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken köpeğinizi eğitim konusunda uzman ellere teslim etmeniz gerektiği gerçeğidir. Uzman ellere teslim edilmeyen köpekler yeterli eğitimi profesyonel bir şekilde alamazlar ve sahipleri ile sıkıntı yaşayabilirler.
Bu konuda uzman eğitim veren firmalardan bir tanesi House Of İstanbul’dur. Köpekler burada gerektiği şekilde eğitilmektedir. Ayrıca firma birçok alanda da müşterilerine yüksek standartlarda eğitim vermektedir. Hatta firma tarafından konforlu bir köpek oteli imkânı bile müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca özel eğitimli köpekleriyle dizi ve film sektörüne yönelik aktör köpek eğitimi de gerçekleştirmekte verilen profesyonel eğitim sayesinde çekimler en kısa zamanda ve sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır.
İnsanlara özel taksiler olurda hayvanlara özel taksi olmaz mı? Tabi ki olabilir firmanın müşterilerine sağladığı bir diğer olanakta pet taksi. Bu taksi sayesinde gözünüz arkada kalmıyor ve köpeğinizi evden – eve, evden – veterinere, veterinerden eve şeklinde gönül rahatlığıyla bırakabilirsiniz. İş seyahati veya tatil gibi durumlarda köpeğinizden zorunlu olarak ayrı kalmanız durumunda ise firmanın sağladığı köpek oteli imkânını kullanmanız isabetli bir karar olacaktır.
Köpekler Severken Nelere Dikkat Edilmeli
Köpekler çok duygusal olmalarının yanında ayrıca çok sosyal varlıklardır sosyalleştikçe de mutlu olurlar. Ancak bu noktada hem bizim hem diğer insanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar var ve çoğu zaman bu noktalar gözümüzden kaçabiliyor. Bunların içinde en önemlisi ise her ne kadar sahip olduğumuz köpeğe göre değişse de 3,5 – 4 kat ondan büyük olduğumuz gerçeğidir.
Köpeğinizi fazla sıkıştırmak ve onun kendisini baskı altında hissetmesine neden olabilir. Buda onun ilerleyen dönemlerde duygusal sıkıntılar yaşamasına neden olabilir. Ayrıca kuyruk kısmının da bulunduğu arka kısmını sevdiğiniz zaman tepki veriyorsa bunu da yapmamanız daha doğru olacaktır. Çünkü köpekler birbirleri üzerinde üstünlüğü üzerine çıkarak kurarlar. Köpeğiniz sizin onun üzerinde hüküm kurma isteğiniz olduğunu düşünebilir ve ters bir tepkisi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Incoming search terms:

  • https://www kopekpansiyonu gen tr/istanbulun-en-iyi-kopek-pansiyonu-hauseofistanbul/
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbulun En iyi Köpek Pansiyonu Hauseofistanbul