Kartal Köpek Pansiyonu

Köpek sahiplerinin en çok sıkıntı yaşadığı konu, onlar evde yokken köpekleriyle ilgilenecek güvenilir birilerinin bulunamamasıdır. Bilindiği gibi köpekler insanlarla iletişim kurabilen evcil hayvanlardır. Dolayısıyla duygusal bağları kuvvetlidir. Sadık hayvanlar denince akla ilk gelen köpeklerdir. Evde yalnız bırakılmaları psikolojileri açısından sakıncalı bir durum olmaktadır. Özellikle de yavru köpeklerin henüz sahiplerine ya da evde yaşayan bireylere ve eve alışamadan yalnız bırakılmaları, onların yetişkinlik dönemindeki davranışlarını doğrudan etkilemektedir.

Kartal Köpek Pansiyonu

Köpeklerin sahipleri tarafından sevilmeye ve ihtiyaçları için insan ilgisine ihtiyaçları vardır. Maması, suyu, tuvaleti, tüylerinin tımarlaması ve yürüyüşlere çıkarılması gibi zorunlu bakımları bulunmaktadır. Çalışan köpek sahipleri sabah evden çıkmadan mama kaplarını doldurması, onu tuvalet ve yürüme ihtiyacı için dışarı çıkarması, köpeğin beklentisini kısmen karşılayabilmektedir. Ancak gün boyu evde yalnız kalan köpek, özellikle henüz yetişkin değilse, daha fazla hareketli olduğundan daha çok oyun isteyecektir. Sosyalleşme ihtiyacını gidermek isteyecektir.

Kartal Köpek Pansiyonu

Köpeğin ihtiyaçları eğitim ile belli bir disipline sokularak belirli saatlerde yapılabilir. Örneğin tuvalet ihtiyacı için günde bir kez dışarı çıkarılacak şekilde alıştırılabilir. Bu saat çalışan köpek sahibinin sabah işe gitmeden önce ya da akşam iş dönüşü olarak düzene sokulabilir. Bu alışkanlığın düzenli olabilmesi için köpeğin beslenmesine de dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin günde bir kez tuvalet ihtiyacını gidermesi gerekiyorsa, verilecek öğünün sayısı, miktarı ve saati büyük ölçüde önem taşımaktadır. Günde 3 defa beslenen köpeğin daha fazla tuvalet ihtiyacı doğacaktır. Dolayısıyla daha çok dışarı çıkarılması gerekebilir.

Kartal Köpek Pansiyonu Fiyatları

Büyük ya da bahçeli evlerde yaşayan köpekler için tuvalet ihtiyacı sorun teşkil etmemektedir. Bahçeye istediğinde çıkmakta özgür olan köpek, ona öğretilen alanda tuvalet ihtiyacını istediğinde giderebilir. Bazı köpek sahiplerinin evlerinin bir odasına köpek tuvaleti de yerleştirmeleri sonucu bu sorun ortadan kalkmaktadır. Ancak sadece tuvalet ve beslenme açısından değil, psikolojik açıdan olumsuz etkilendikleri bir gerçektir. Sahiplerine bağlanan bazı yetişkin köpeklerin, sahipleri evden ayrıldığında ağladıkları, evdeki eşyalara zarar verdikleri gözlemlenmiştir. Bu durum yalnızlık çeken köpeğin verdiği tepkilerdir.

Köpek sahiplerinin uzun süre evde olmayacağı zamanlarda komşudan, kardeşlerden ya da arkadaşlardan hatta kapıcılardan köpeğe bakmaları istenmektedir. Bunlar köpeğin sadece zorunlu ihtiyaçlarını gidermek için uygun olabilir. Uzun vadede köpekler, sahibinin ilgisinden uzakta olduğundan terk edilmişlik sendromu yaşamaktadırlar.

Köpek Bakımı

Köpek pansiyonları, tatile gidecek ya da her hangi bir sebeple il dışında olacak köpek sahipleri için kaçırılmaz bir fırsat sunmaktadır. Köpekler, sahipleri evde yokken, evde tek başlarına kalmak yerine köpek pansiyonlarında sevgiyle bakılmaktadırlar.

Kartal Köpek Pansiyonu köpeklerin kendilerini evlerinde hissettirecek ortamlara sahip bir pansiyondur. Köpek sahipleri il dışında iken, istedikleri süre kadar köpeklerini güvenle emanet edebilecekleri huzurlu bir ortam sunmaktadır. Sevgi ve şefkatle köpeklerle ilgilenen çalışanlar aynı zamanda köpeklerin sağlığıyla da ilgilenmektedirler. Pansiyonda bulunan veteriner hekimlerce sürekli kontrol altında tutulmaktadırlar. Köpek sahiplerinin talepleri olması durumunda bu süre içerisinde uzman köpek eğitimcileri sayesinde köpeğin eğitimi ile ilgili programlar sunulmaktadır.

Kartal köpek pansiyonunda, köpek sahiplerinin vereceği bilgiler önemlidir. Köpeğin alışkanlıkları doğrultusunda beslenmesine dikkat edilir. Beslenme saatleri, sevdikleri mama türleri, tuvalet saatleri, sevdikleri oyunlar gibi detaylar paylaşılarak, sahipleri yokken de alışık oldukları düzenin sürdürülmesi sağlanmaktadır. Sahiplerinden uzakta geçirdikleri bu sürede, onun yokluğunun psikolojik sonuçlarını minimuma indirmek ve diğer köpeklerle sosyalleşmeler için yeşillikler içerisinde oyun alanları sunulmaktadır. Pansiyonda kalabilmeleri için öncelikli şart olarak, köpeğin gerekli aşılarının yaptırıldığını gösteren aşı kartlarının pansiyonun veteriner hekimlerine gösterilmesidir. İstanbul Kartal semtinde bulunan köpek sahiplerinin, köpeklerini teslim edebileceği bir pansiyon olarak tavsiye edilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kartal Köpek Pansiyonu