Kedi Köpek Otelleri – Kedi Ve Köpekler İçin Uygun Otel Nasıl Olur?

Son dönemlerin en fazla rağbet gören ve talep edilen işlerden bir tanesi de evcil hayvanlar için hizmet veren otellerdir. Bu oteller kimi zaman bireysel yapanlar ile kimi zaman işletme mantığıyla yapan yerlerdir. Yeni yeni büyüyen bir iş koludur. Temel amacı ise köpeğin sahiplerinin iş seyahatine ya da tatile çıktıklarında veya acil bir takım işlerde köpeğine bakıcılık yapmak için aradığı hizmettir. Buralarda köpekler kişi yada kurumlar ile anlaşma üzerine gün sayısı ve köpeğin bakım masrafları üzerine bir haftalık periyodlar halinde anlaşma sağlanır ve fiyatlandırılır.

Köpek sahibi burada bireysel kişilere emanet etmek isterler ise sadece güven duymuş kişilere ve bu işi daimi yapan bilindik kişilere teslim etmek zorundalar bu da çok zor bir imkândır. Çünkü evcil hayvan sahibi ya bu tip kişileri bulamaz ya da bulduğu kişilere tam manası ile güven sağlayamaz. Bunun için genelde evcil hayvan sahipleri evcil hayvan otellerine başvururlar. Bu evcil hayvan otelleri gayet iyi komplekslerden oluşmuş, temiz ve bakımlı hizmet sunan, sağlıklı ortamlardır. Çünkü buralarda aynı hayvan barınakları ve köpek eğitim merkezleri gibi sağlık ve gıda, tarım ve hayvancılık bakanlığından onay almış ve tesisleşmiş yerlerdir

Evcil hayvanını yine bir haftalığına ya da 1 aylığına bırakan kişiler yine aynı belgeleri öğrenmek ve tesislerinde bu belgeleri müşterilere bildirmek zorundalar. Bu durum kedi köpek otelleri için hayvan barınakları ya da eğitim merkezlerinin aksine daha düzgün ve daha düzeyli işler. Ve buralarda deyim yerinde ise işletme sahipleri müşterilerin bıraktığı köpekleri ve kedileri sahiplerinden daha iyi bakmaktadırlar. Hayvanın yürüyüşleri, sağlığı, oyun zamanı ve ilgi vakitleri tamamı ile saati saatine yapılır. Tabi işletme sahipleri genelde bazı paket avantajları ile bu hizmetleri sunarlar en basit temel imkânlar hayvanın barınması, konaklaması ve temel ihtiyaçları için yapılır üzeri ve daha fazla hizmet için müşteriler gün olarak daha fazla fiyat vermek durumundalar. İstanbul’da hemen hemen her ilde kedi köpek otelleri vardır. Ve hepsi ya orta düzey ya da ortanın üstü derecelerinde hizmet vermektedir.

Kedi Köpek Otelleri

Kedi Köpek Otelleri

Bu hizmet sektörü Türkiye’ye Avrupa’dan gelmiştir. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde bu iş alanı için insanlar daha fazla yatırım yapıp ve daha fazla emek harcamaktadır. Kurmuş oldukları tesis kimisinde çok ciddi kurumsal yapıya bürünmüş ve içlerinde uzman veterinerler, uzman eğitimciler ve çalışanları mevcuttur. Üstelik içlerinde kedi ve köpekler için kuaför ve masaj hizmetleri bile vardır. Kulağa ne kadar komik gelse de Avrupa’da bu iş çok ciddi yapılır. Ve yapanlar büyük gelirler sağlamaktadırlar.

  Burada evcil hayvan sahipleri ne istediğini ve ne aramak istediğini bilmek zorundalar. Çünkü sadece temel ihtiyaç ve konaklama hizmeti veritte işi çok fazla lüks gösteren ve bu işi illegal yapan yerlerde yok değildir. Ve bu konuda müşteriler çok detaylı araştırma yapmaları gerekmektedir. Çünkü evlat gözüyle düşündüğünüz kedi ve köpekleriniz ciddi hastalıklar, yaralanmalar ve kaza yarıkları ile karşılaşabilirler. Kedi köpek otelleri mutlaka tercih eden kişiler tarafından gezilmelidir. Kedilerin ve köpeklerin uyuduğu yerler odamı yoksa bir kafes mi bunlar mutlaka öğrenilmelidir. Son olaraktan bu işi yapan işletmelerin en çok karşılaştığı problemler ise; bırakılan evcil hayvanların alınmaması ve evcil hayvanların bu tip otellerin önüne sahipleri tarafından bırakılmasıdır. Bu durumda otel sahipleri bu hayvanlara bakmak zorunda kalacaklardır. Bunun için birçok hayvan oteli düzgün kayıt tutmalı müşterilerini iyi tanımalı ve kamera sistemi ile hem tesis içini hem de tesis dışını kayıt altına almaları gerekmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedi Köpek Otelleri – Kedi Ve Köpekler İçin Uygun Otel Nasıl Olur?