Kedi Pansiyonu

Tatile ya da iş seyahatine gideceğinizde evinizden ayrı kalacağınız durumlarda, minik dostunuzu emanet edecek birilerini aramaktansa kedi pansiyonlarına bırakabilirsiniz. Kedi pansiyonlarında kediniz, evinden ayrı kaldığını hissetmeyecek kadar iyi zaman geçirecektir. Serbest bir şekilde dolaşabileceği büyük bahçeler ve eğlenceli zaman geçirebileceği oyun parkları onu oldukça mutlu edecektir. Evcil hayvanlar konusunda uzman ve tecrübeli insanlar tarafından kaliteli ve sevgi dolu profesyonel bakım yapılır. Kedilerin mutlu olması için gereken sevgi ve uzmanlığını birleştirerek kaliteli hizmet veren pansiyonlar sahibinden ve evinden uzak kalan kedilerin kendini güvende hissetmelerini sağlar.

Kedi pansiyonu içerisinde geniş odalar, güvenli bir şekilde ayarlanmış açık bahçeler, oyun alanları gibi yerler bulunur. Bu alanlarda kedilerin sağlığı ve huzuru son derece önemli sayılarak düzenlenmiştir. Kedileri uyku alanları geniş, rahat ve hijyenik bir şekilde ayarlanır. İçme suları tazedir ve kedilerin huzuru için müzik dinletisi yapılır. Kediler bu ortama çabucak alışacak ve evinde nasılsa orada da öyle rahat olacaktır.  Kedi pansiyonları kedileri bazı şartlara göre kabul ederler. Kedilerin sağlık durumu kontrol altında olmalıdır. Kedinin aşıları tam olmalı ve düzenli olarak veteriner hekime görünmelidir. Kedi pansiyonlarına kediler bırakılacağı zaman kedilerin eğer varsa özel bakımları bildirilmelidir. Eğer kedinizin gördüğü bir tedavi ya da sürekli kullandığı bir ilaç var ise bunun pansiyona bildirilmesi gerekir. Kedinize özel mama yediriyorsanız bunu kediniz ile birlikte getirmelisiniz. Pansiyon hizmeti içerisinde kediniz özel mamasını yemeye devam eder.

Kedi Pansiyonu

Kedi Pansiyonu Hakkında

Kedi sahipleri kedilerini emanet edecek pansiyon aradıklarında bu ortamlarda uygunsuz durumlar olmasından korkarlar. Kedi pansiyonu hizmeti adı altında konusunda eğitim almamış insanlar tarafından açılan işletmelerde kediler kafesler içerisinde tutularak teslim alacağınız tarihi beklerler. Bu süre zarfında kediniz hem sıkılır hem de sağlık problemleri yaşayabilir. Kafes ortamında birçok kedinin patisi yara olabiliyor. Bunun yanı sıra birçok kedi ile aynı ortamda bulunan kediler, diğer kedilerden hastalık kapabiliyor ve sağlığından olabiliyor. Bu nedenle pansiyonların çok iyi araştırılması gerekir. Eğer pansiyonlara bir türlü güvenemiyorsanız, ev ortamında kedi bakımı ve konaklaması yapan birçok insan var. Bu insanlar evlerini adeta bir kedi evine dönüştürerek kedinize hizmet ediyor. Tıpkı kedi pansiyonlarında olduğu gibi kedinizin aşı karnesi ve sağlık durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorlar.

Bunun haricinde aşılarının tam olması önemli oluyor. Evi içerisinde bakabileceği sadece 3 kedi alıyor ve konaklıyor. 3 kedinin bakımı hem daha titiz hem de sağlıklı oluyor. Fazlaca kedinin bulunduğu alanlarda kediler kavga edebiliyor ya da sağlık problemleri yaşayabiliyor. Her bir kedi ile ayrı ayrı ilgileniyorlar ve kontrol ediyorlar. Sağlık durumları açısından gün içerisinde gözlem altında tutuyorlar.

Eğer siz kedinizin yalnız bir şekilde diğer kedilerden ayrı kalmasını istiyorsanız, farklı bir odada bakımını sürdürüyor. Yine aynı şekilde ilgileniyor ve kontrol ediyor. Her gün oyun saati belirleniyor ve o saatte kedilerle oyun oynuyor. Kedilerle ilgileniyor ve onlarla beraber uyuyor. Merak ettiğiniz an size kedinizin fotoğrafını atarak güvence sağlıyor. Kedilerin herhangi sağlık problemi olduğunda anlaştığı veterinere götürerek kontrolünü yaptırıyor. Gerektiği koşullarda tedavisini uyguluyor. Bu durumlardan da sizi haberdar ediyor. Kedinizi istediğiniz zaman evinizden alıyor ve istediğiniz zaman tekrar adresinize kedinizi teslim ediyor. Bu işi yapan insanlar bu işten para kazanmak düşüncesini bir kenara bırakıp, kedi sevgisini doyasıya yaşamak istiyor. Ticari amaçla kedi bakımı yapmak yerine isteyerek ve severek bu işi yapmaları kedinizle ne kadar iyi ilgileneceklerinin teminatı oluyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Kedi Pansiyonu