Köpek Eğitimi Schnauzer

Çok değişik cinste olan bir köpek türüdür. Toplamda 3 adet türü olan Schnauzer cinsinin normalde minyatür boyutları olmasının yanında, Standart boyutları olanlar da vardır. Buna ilave olarak Dev Schnauzerlerde oldukça tercih edilen bir Türk konumunda olmaktadır. Köpek Eğitimi Schnauzer de çok zor değildir. Minyatür olarak bulunan Schnauzer’lerin bakımı oldukça kolaydır. Köpekler minyatür olduğu için günlük olarak çok fazla dolaştırma ya da egzersize ihtiyaç duymamalarının yanında evlerde hatta apartmanlarda bile kolaylıkla yetişilebilmektedir. Günlük olarak 1 saat yürüyüşler onlar için yeterli olacaktır. Bu yürüyüşleri sabah yarım saat ve akşam yarım saat olarak ayırabilirsiniz. Minyatür köpekler olduğu için gün içindeki aktivitelerini evde dahi yapabilmektedirler. Doğru bir şekilde eğitildikleri takdirde oldukça yüksek bir öğrenme kapasitesine sahip bir minyatür köpek ırklarıdır. Köpek Eğitimi Schnauzer cinsinde bir eğitmen tarafından yapılması tavsiye edilmesinin yanında sıradan kişiler tarafından da yapılabilmektedir. Ama köpeğin hızlı ve doğru şekilde öğrenebilmesi için sertifikalı eğitmenin de olmasına özen göstermelisiniz.

Eğer yeni köpek sahibi olmak istiyorsanız Schnauzer cinsi köpekler sizin oldukça sevebileceğiniz bir cins olacaktır. Ayrıca köpek eve gelmeden de eğitime kara vermiş olmanız da gerekmektedir. Ve köpek eve geldiği anda da eğitim başlamalıdır. Bu şekilde yaptığınızda köpek sizin evinizi bir okulmuş gibi algılayabilip her verdiğiniz emre itaat edecektir. Bu şekilde yapmayıp köpeğe daha sonra eğitim vermeyi seçerseniz bu sizi oldukça uğraştıracak bir sorun haline gelecektir. Köpeğinizin yanlış öğrenmiş olduğu alışkanlıklardan vazgeçmesi çok zaman alacak ve sizin sabrınızı da gerektirecektir. Bu nedenle köpeğin ilk eve geldiği vakit eğitim de başlamalıdır. Köpek Eğitimi Schnauzer de veteriner hekim be sertifikalı eğitmen sayesinde çok kolay olacaktır.

Köpek Eğitimi Schnauzer

Köpek Eğitimi Schnauzer

Soyu 19. yüzyıllara kadar dayanan bu köpek cinlerinin minyatür olanları zamanında kemirgen hayvanları avlamada dahi kullanılmıştır. Ve çok güzel sonuçlar elde etmede yarıyan bu köpekler oldukça da sevecendirler. Bu nedenle son zamanlarda evcil olarak da beslenmektedir. Sevecen olmalarının yanında dış görünüşleri de biraz garip görünebilmektedir. Önden düşen saçları bazen köpeğinizin gözlerini kaplayabilir. Genellikle koyu tonları olan bu köpeklerin çok fazla görülen renkte olanları gri renktedir. Son derece zeki olan bu hayvanlar çok sosyal yapıya da sahiptirler. Oldukça da meraklı olmalarıyla da birlikte bu durum sizi biraz yorabilir ve eğitimleri biraz da uzun sürebilir. Yetiştirme şekline de göre değişen bu eğitim süreci minyatür olan bu çevik hayvanla ortalama olarak 3-4 ay sürebilmektedir. Son derece zeki olan bu hayvanın bir bekçi köpeği de olduğu unutulmamalıdır.

Çok enerji olan bu hayvanlar enerjilerini kendi kendilerine evde harcarlar kalan enerjilerini harcamak için ise günlük yürüyüşler onlar için yeterli olacaktır. Köpek Eğitimi Schnauzer cinsinin tercih edilmesinde çok önemli bir kriterdir. Bakımları da çok zor olmamakla birlikte değişik kıl yapılarından ötürü bazı uzun olan tüy bölgelerinin düzenli olarak kısaltılması gerekmektedir. Yaşam süreleri ise 13 – 15 seneye kadar değişim gösterir. Fakat sağlıklı bir Schnauzer bakımıyla bu sürenin uzatılabileceğini söyleyen veteriner hekimler de bulunmaktadır. Erkek cinlerinin dişilere göre 2 veya 3 kilogram daha fazla olduğu gözlemlenmiştir. Almanya kökenine ait olan bu köpekler ilk önce çobanlıkta kullanılmış ve sığırların güdülmesinde yardımcı olmuştur. Schnauzer Almancada burun anlamına gelmesinin sebebi de bu cins köpeklerin koku alma duyularının gelişmiş olmasındandır. Evlerinde bu cins köpekleri beslediğini söyleyen evcil hayvan sahipleri ise bakımlarının kolay olduğunu apartman dairesinde dahi kolayca beslenilebileceğini ve hayvan severlerin en iyi dostu olacağını belirtmiştir.

Incoming search terms:

  • https://www kopekpansiyonu gen tr/kopek-egitimi-schnauzer/
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Eğitimi Schnauzer