Köpek Oteli Büyükçekmece

İnsanların son yıllarda günün stresini atmak ve evlerinde onlara neşe katmak amacı ile evde hayvan besleme oranı ciddi anlamda artmıştır. Evcil hayvan beslemek kişinin gün içinde biriktirdiği stresi atması ile beraber aynı zamanda evine neşe kaynağı kişiye bir dost olmaktadır. Aynı zamanda birey sorumluluk sahibi olma bilinci oluşturan evcil hayvanlar yeri geldiğinde sahipleri için birer evlat konumuna gelmektedir. İnsan psikolojisinde uzmanda kişilerin stresli bir hayat geçiren kişiler içinde hayvan beslemenin faydalı olduğunu söylemektedir. Bu evcil hayvanlara ise en iyi örnek gösterebileceğimiz sevim dostlarımız köpeklerdir. Köpekler insanoğlu ile çok uzun zamandır iç içe yaşamaktadır. Köpekler, insan tarihine girdiğinden beri avcılık, koruma gibi bir çok işte kullanılmış ve insanlara yardımcı olmuştur.

Günümüz tarihinde ise hala aynı işlerin sorumluluğunda kalkabilmekte ve aynı zamanda insanlara birer arkadaş olabilmektedir. Köpekleri bu kadar çekici kılan unsurlar ise sadakat duygusunu uç bir noktada yaşamaları, eğitime yatkın akıllı hayvanlar olmaları ve oyuncu karakteri ile çok sevimli olmalarıdır. Fakat köpek bakmak ne kadar keyif verici ve eğlenceli bir iş olsa bir o kadar da zor ve sorumluluk getiren bir iştir. Yoğun ve hareketli bir işte çalışıyorsanız ve bununla birlikte sürekli seyahat etmeniz gereken bir mesleğe sahipseniz veya ailenizle tatile çıkmayı düşünüyorsanız köpeklerinizi yanınızda götüremezsiniz. Bilindiği gibi ülkemizde köpeklerin otellere ve toplu taşıma araçlarına girişi yapılamamaktadır. Bu tip durumlarda hayvanlardan hoşlanmayan insanlardan yardım isteyebilir ya da daha önce köpek bakmamış kişilere emanet edebilirsiniz. Fakat böyle bir davranışın sonucu olarak köpeğiniz terk edilmişlik hissi ile ciddi bir travma altına girebilir ve eski sahip köpek ilişkiniz zedelenir. Aynı zamanda bir çok hayvan uzmanı tarafından köpeklerinizin evde tek bırakılması ya da başka birine geçici süre emanet edilmesi tavsiye edilmemektedir.

Köpek Oteli Büyükçekmece

Köpek Oteli Büyükçekmece

Bu tip can sıkıcı durumlar için hayvan sever bireylerin, belediyelerin destek ve çabaları ile açılan köpek otelleri siz onun yanında yokken onunla en sizin kadar ilgilenip yokluğunuzu aratmamaktadır. Bununla birlikte köpeğinizin istekleri doğrultusunda eğitimleri de tamamlanmaktadır. İstanbul’un sahil semtlerinden biri olan ve yeşilliği ile bilinen Büyükçekmece’de kaliteli hizmet sunan “Köpek Oteli Büyükçekmece” köpeğinizle en az sizin kadar ilgilenmektedir. Köpek Oteli Büyükçekmece hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

Köpek Oteli Büyükçekmece ’nin verdiği en önemli hizmetlerden biri kafes sistemi kullanmadan köpeklerinize pansiyon görevi görmesidir. Özel köpek evlerinde kalan köpekleriniz kafes sisteminde evini arayabilir terk edilmişlik hissi yüzünden depresyona girebilir. Buna engel olmak amaçlı köpeğinize evinizde ki rahatlığı sunan bu tesislerde evler her gün temizlenip hijyenik bir ortam oluşturulmaktadır. Bununla birlikte temizlik hizmetinde köpeğinize zarar verebilecek türden hiçbir kimyasal kullanılmamaktadır.

Geniş ve oldukça yeşil bir bahçe yapısına sahip olan bu tesislerde köpekleriniz oyun ve aktivitelerini bu alanda gerçekleştirmektedir. Oyunlar ödüllü sisteme dayanmaktadır. Aynı zamanda bu oyunları oynarken köpekleriniz bir yandan da günlük egzersiz ihtiyacını karşılar ve fazla enerjisini gün içinde atmış olur. Aynı zamanda siz sahiplerinde müsaadesi ile köpekleriniz toplu oyunlara katılarak sosyalleşme eğitimini de bir yandan almış olur. Bu eğitimin faydasını ise dış dünyada köpeğinizi dolaştırırken daha uyumlu ve olumlu davranışlar sergilerken görürsünüz. Köpekleriniz sağlık problemleri ve genel kontrolleri için tesislerde uzman veterinerler bulunmaktadır. Bu veterinerler köpeğinizin tüm sağlık kontrollerini yapmakta ve olası bir sıkıntıda anında müdahale etmektedir. Köpekleriniz siz sahiplerin verilen formlarda belirteceği şekilde gezdirilmeye ve beslenmeye devam etmektedir. Böylelikle köpeğiniz alışık olduğu düzenden çıkmayacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Oteli Büyükçekmece