Köpek Oteli Kadıköy İstanbul

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan merkezi semtlerinden biri de Kadıköy’dür. Kalabalık bir semt oluşuyla bilinen Kadıköy hayvansever halkı ile de sokak hayvanları konusunda gelişmelere ve projelere imza atıyor. Bunların yanı sıra semtte bulunan köpek otelleri ile köpek sahibi olan kişilere hitap ederken sokak hayvanları için de iyi yaşam merkezleri imkanı sunuyor. Köpek oteli Kadıköy İstanbul, köpeklerini emanet edecekleri sıcak ve güvenilir yuva arayan köpek sahipleri için ideal bir yerdir. Aynı zamanda sokakta sahipsiz pek çok köpek için barınma, beslenme ve sağlık kontrolleri açısından önemli bir sığınaktır. Köpek sahipleri köpeklerinin bakımı konusunda çok hassastır ve bırakacakları yerin de aynı hassasiyeti göstermelerini beklerler. Bunun için köpek otelleri, güvenilirliği ve kaliteli hizmeti ile köpekleri en konforlu şekilde barınmaları için kurulan kurumlardır.

Köpek Otellerinin Önemi Ve Özellikleri

Köpek Oteli Kadıköy Istanbul

Köpek otelleri köpeklerin konaklaması ve bakımı amacıyla kurulan ve köpeklere ev konforunu devam ettirerek özgür ortamlar yaratmaya çalışan barınma yerleridir. Köpeklerin burada düzenli ve rahat bir şekilde hayatını sürdürürken arkadaş edinerek sosyalleşmesi de önemlidir. Bir köpeğin bakımı bazı kişiler tarafından kolay gibi görünse de aslında hassas davranılması gereken zor bir iştir. Köpek bakımı sadece sevgiden ibaret bir olay değildir. Bunun yanında bilgi ve deneyim de gerektirir. Bu konuda da köpek sahiplerinin yeterli olmadıklarını düşündüğü anlarda en iyi şekilde iletişim için köpek eğitmenlerinden yardım alınması gerekir. Köpek otellerinde bulunan eğitmenler tarafından köpek ile iletişim kurularak temek eğitimler verilebilir. Böylece köpeğin sahibiyle arasındaki bağ da kuvvetlenmiş olur. Köpek otellerinde bulunan oyun alanları, açık hava ortamları da oyun oynamaları, özgürce dolaşmaları ve arkadaş edinmeleri için en iyi alanlardır. Açık hava alanlarının yanı sıra kötü hava şartlarında kullanılmak üzere kapalı oyun alanları da bulunur.

Tüm bunların yanı sıra çalışan personeller eşliğinde köpek gün içinde gezdirilmek için dışarı çıkarılır. Köpeklere sağlanan özel odalarda dinlenmeleri ve uyumaları için zaman tanınır. Özel odaları yerden ısıtmalı ve klimalı olarak dizayn edilerek köpeğin hava şartlarına karşı korunması amaçlanır. Aynı zamanda köpeğin köpek otelinde kaldığı süre içinde belli aralıklarla sağlık kontrolü yapılır. Kaldığı süreçte herhangi bir hastalığa yakalanması riskine karşı önlem alınmış olur. Veya köpeğin hassas bir durumu veya önceden bir rahatsızlığı varsa bu köpek ile ayrıca ilgilenilir. Daha sık sağlık kontrolleri yapılır. Kullandığı ilaçlar varsa saatlerine göre aksatılmadan uygulanır. Ayrıca bu köpeklere karşı daha fazla ilgi gösterilerek psikolojik açıdan da destek olmak amaçlanır. Özel durumu olan köpeklerin sahiplerinin merakını gidermek için de sık sık bilgi verilir. Ücrete dahil olmayan pek çok hizmet de istendiği takdirde ek fiyatlar ile alınarak uygulanabilir.

Köpek Oteli Kadıköy İstanbul

Kadıköy semtinde veya yakın semtlerde ikamet eden köpek sahipleri için ulaşımı kolay ve güvenilir köpek oteli için doğru adrestir. Kaliteli hizmeti ile kişinin kafasındaki tüm soruları silerek sonrası için gönül rahatlığı ile bırakabilecekleri köpek yaşam alanıdır. İçinde bulunan geniş bahçeleri ile köpeklerin özgür alanlarda rahatça oynamaları amaçlanmıştır. Her şeyden önce Kadıköy köpek otelinde hijyen ve sağlık çok önemlidir. Köpeklerin sağlıklı ortamlarda dilediklerince oynayıp zaman geçirmeleri için oyun alanları her gün temizlenir. Sağlık konusunda da köpekler her gün veterinerler gözetiminde sağlık kontrolünden geçer. Özel sağlık sorunu olan köpekler ile veterinerler özel olarak ilgilenir. Ve ilaç, iğne kullanımına özen gösterilir.

Kadıköy köpek oteline giriş işlemlerinden sonra sağlık kontrolünden geçen köpeklerin kiloları ölçülür. Bu şekilde kilo ile ilgili sıkıntı olup olmadığı uzmanlar tarafından gözden geçirilir. Sıkıntı olan köpeklerde kaldığı süreçte uygun bir beslenme programı oluşturulur. En son çıkış gününde tekrar sağlık kontrolünden geçen köpeklerin kiloları ölçülür. Tırnakları kesilir ve göz, kulak temizlikleri yapılır. Böylece verilen emanete en iyi şekilde bakıldığı kanıtlanarak güvenilir bir şekilde köpek sahiplerine teslim edilir.

Kadıköy köpek oteli tarafından belirlenen beslenme, uyuma, oyun saatleri vardır. Köpeklerin evde oluşturulan aynı düzende devam etmesini isteyen köpek sahipleri bu konuda giriş işlemleri yaparken çalışanları bilgilendirmelidir. Aynı şekilde yeni operasyon geçirmiş veya sağlık problemi olan köpeklerin durumu da belirtilmeli, ona uygun önlemler alınmalıdır. Sağlık konusunda hassas, hizmetleri ile köpeğe ev konforu sağlayan ve ilgileri ile köpeklerin her zaman yanında olan bir yer arayan kişiler için Kadıköy köpek oteli en iyi konaklama merkezlerinden biridir.

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Oteli Kadıköy İstanbul