Köpek Pansiyonları

 Köpek pansiyonları köpek sahiplerine büyük kolaylık sağlayan profesyonel bir hizmettir. Köpeklerini bir süre için bırakacakları bir yer arayan köpek sahipleri bu hizmetten yararlanmaktadır. Gidecekleri seyahatleri ve ya evde bulunmayacakları zamanlarda, köpekleri bu pansiyonlarda sağlıklı ve güvenli bir şekilde konaklamaktadır.

Köpek pansiyonları için artan bir talep vardır. Çünkü şehir hayatı içerisinde çoğu kez iş ve ya özel seyahatler nedeniyle pek çok köpek sahibi kimi zaman günlük kimi zaman ise haftalık ve ya aylık ev dışında olmaktadır. Ayrıca toplumda yalnız yaşayanların sayısı arttığı ve evde bırakacak aile üyesi kalmadığı için köpeklerini yalnız başına evde de bırakmayacakları için bu köpek pansiyonları rağbet görmekte, sayıları her geçen gün artmaktadır. Bu açıdan sevindirici bir durum vardır. Eskiden veteriner hekimlere bırakmak zorunda kalınan ve daha dar alanlarda misafir edilen köpekler artık bu özel dizayn edilmiş odalar ve kafesli bölümlere,geniş bahçe alanlarına,hijyenik ortamlara bu pansiyonlar sayesinde kavuşmuşlardır.

Modern hayatın faydalarından birisi olan bu köpek pansiyonları her geçen gün artan sayısı ve kapasite ve konum özellikleri ile ciddi bir rekabet içindedir. Çoğu kez çalışma ekiplerinde ve yönetim kadrosunda ünlü veterinerleri ve tanınmış köpek eğitmenlerini bulundurarak daha fazla reklam yapmakta ve kazançlarını arttırmaktadırlar. Köpek pansiyonlarında en önemli kısım yönetimdir. Yönetim ve pansiyonun sahibinin köpekler için en iyi ve en sağlıklı ortamı sağlıyor olması,misafir edilen köpeklere çalışan ekibin iyi davranması, her gün hijyen kurallarına uygun temizlik ve bakım yapılması, beslenme konusunda iyi mama markalarının kullanılması,diğer hayvanların da en az misafir edilen hayvan kadar sağlıklı,aşılı ve sakin yapılı olmasının denetlenmesi gibi konularda hassas olması ve profesyonel yaklaşımı bulunması gerekir.

Köpek Pansiyonları

Köpek Pansiyonları

Köpeklerde en önemli kısımlardan birisi ise gezdirilmeleridir. En az iki kere gezdirilmeleri ve egzersiz yapmaları gerekir.Yedikleri yemekler konusunda çok dikkatli olunması gerekir. Pansiyonda kaldıkları sürece değişik mamalar mide rahatsızlığına yol açabilir ve hasta olabilirler. Psikolojik olarak depresyona girebilirler. Tüm bu konularda köpek pansiyonun uzman veterinerleri yardımcı olmalıdır. Bu nedenle köpek pansiyonun kadrosunda sürekli bir uzman veteriner hekimin ve gece nöbetçisi bir uzmanın pansiyon içinde bulunması önemli bir gereksinimdir.

Köpek pansiyonları farklı cins ve huylarda köpeğe hizmet vermek durumundadır. Bu nedenle köpekler bu pansiyonlarda kalırken diğer cinslerle bir arada olurlar. Kısırlaştırılmamış olanlar için bu bir tehlike arz ettiğinden, pansiyona bırakılan dişi köpekler için sahiplerinin daha dikkatli olması gerekir. Bu konuda gerekli uyarıları mutlaka pansiyon yönetimine yapmalıdırlar. Ayrıca özel sağlık sorunları ve ya allerjik bazı durumları varsa bu mutlaka pansiyondaki uzman veterinere söylenmelidir. Köpek için en sağlıklı şartlar konusunda verilen her bilgi yararlı olacaktır. Köpekler pansiyonda kaldıkları gün ve gece için özel hazırlanmış, kendilerine ayrılmış kısımlarda kalırlar. Su ve mama tasları her bir köpeğe ayrı olarak verilir. Tasmalı ve ya tasmasız( eğitimli köpeklerde tasmasız olarak) pansiyona ait bahçe ve dış mekanlarda günde iki kere gezdirilir ve enerjik hareketler ile mutlu olmaları sağlanır. Zaten sevdiği sahibinden ayrı kalan bir köpek için depresyona girmesin diye neşeli oyunlar ve değişik oyuncaklar verilir. Misafir köpeklere sanki tatil yaptırtılır.

Köpek pansiyonları  sahip oldukları imkanlar, verdikleri ekstra hizmetlere ve kadrosundaki uzmanların niteliklerine göre farklı ücretler sunarlar. İstanbul ve çevresindeki pek çok köpek pansiyonlarında alt limit günlük 50 TL olarak belirlenmiş olup,alınan hizmette ekstra hizmetler,mesela kuaför,aşı,itaat eğitimi gibi özel hizmetler alınacaksa bunlarda hesaba eklenir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Pansiyonları