Köpek Pansiyonu Açmak

Bazıları köpekleri çok sevdikleri için ve birçok köpeğe sahip olup onlarla ilgilenmek istediklerinden dolayı köpek pansiyonu açmaya karar verebiliyorlar, fakat bu gerçekten çok büyük bir karar ve büyük bir fedakarlıktır, çünkü bir köpek pansiyonu açmak, normal bir pansiyon açmaya hiç benzemez, aksine çok daha zor ve çok daha sabırlı olmanız gerekiyor, çünkü insanların dilini bilmeyen, sadece köpeklerin dilini bilen ve komutlarla hareket eden canlılarla uğraşacaksınız. Bir köpek pansiyonu açmak için gereken miktar açmak istediğiniz pansiyonun büyüklüğüne göre değişmektedir, fakat birkaç milyarı mutlaka gözden çıkaracaksınız. Sonuçta bir işlet açacaksınız ve bu kolay bir şey değil. Bu işletmeden başkaların köpeklerine bakacaksınız ve ev sahipliği yapacaksınız. Eğer sadece köpekleri sevmekten hoşlanıyorsanız, böyle bir projeye girmek doğru olmaz, fakat hem sevmekten, hemde onların bakımını yapmaktan hoşlanıyorsanız, muhtemelen bir pansiyon açabilirsiniz.

Köpek Pansiyonu Açmak İçin Şartlar

Pansiyonu açmadan önce birçok yere danışabilirsiniz. Petshoplar olabilir, veterinerler olabilir veya uzman köpek eğitmenleri bile olabilir. Bir köpek pansiyonu açtıktan sonra neler gerekiyor, bütün bilgilere sahip olmak zorundasınız. Hiçbir eksiğinizin olmaması gerekiyor. Bir köpek pansiyonu açmak sandığınız kadar kolay değildir. Bazıları için sadece bir tane yer tutup birkaç tane köpek alıp beslemek ve gezdirmek gibi gelebilir ama ciddi bir köpek pansiyonu açacaksanız, bunların yanı sıra köpeklerin bakımlarını, yiyeceklerini ve içeceklerini, ayrıca sağlığını ve en ince ayrıntısına kadar her şeyini düşünmek zorundasınız. İnsanlara bakmak çok daha kolaydır, çünkü ne istediklerini söyleyebiliyorlar ve duygularını farklı yöntemlerle ifade edebiliyorlar, fakat köpeklerin ne istediklerini bazen anlayamayabilirsiniz. Bir köpek pansiyonu açabilmeniz için, gerekli bütün personellere mutlaka ihtiyacınız vardır. Beraber çalışabileceğiniz bir veteriner mutlaka gerekecek. Bunların yanında sürekli olarak mamalarını tedarik edebilecek bir yere ihtiyacınız olacak.

Köpek Bakımı

Köpek pansiyonu tamamen bir lüks bir köpek bakım merkezidir. Buradaki köpekler sahipleri tarafında bir süre bırakıldıkları zaman, çok iyi bakılmaları gerekiyor. Eğer köpeğin herhangi bir sıkıntısı varsa, ona göre hareket etmek gerekiyor. Bütün köpekler bir olmuyor ve hepsinin ayrı sorunları olabiliyor. Köpeklerin sahipleri köpeğini bıraktığı zaman, eğer herhangi bir sorunu veya ilaç kullanması gerekiyorsa, mutlaka size bırakırken bildirecektir. Bütün bu bilgler önemli. Ayrıca köpeğin ve sahibinin pansiyonunuza güvenebilmesi için öyle bir tasarım yapmanız gerekiyor ki, köpek gerçekten pansiyonda kendisini rahat hissetsin. Sahibide bıraktığı zaman, ben buraya güvenebilirim diyebilsin. Bunları diyebilmesi ve hissedebilmesi çok önemli, çünkü sonuçta size bir emanet bırakacaklar ama emanet canlı ve onlar için çok değerli. Bazı köpek sahipleri için köpekleri kendi çocukları kadar değerlidir. Bunu ancak ve ancak köpek sahipleri ve köpek bakımını meslek edinmiş kişiler anlayabilir.

Köpek Pansiyonu Açmak

Köpek Pansiyonu Açmak İçin Bütçe

Köpek bakmaya heves etmiş birçok kişi vardır, fakat bakamadıklarından dolayı veterinere bırakmışlardır veya petshopa vermişlerdir. Onlara sadece şunu diyebilirsiniz ki, eğer köpeğe bakamayacaksanız başta almayacaksınız. Bakabileceğimi düşündüm diye bir şey olamaz bu durumda. Köpeği almadan önce maddi ve manevi bütün hesapları yapmış olmanız gerekiyor. Köpek pansiyonu açmak aynı durumları ortaya koyuyor. Buradaki tek fark, sadece bir tane değil, birçok köpeğe bakmak zorundasınız. Pansiyonu açtıktan bir süre sonra, ben artık bakamayacağım derseniz olmaz, çünkü size alışmış birçok köpek olacaktır ve size güvenen birçok köpek sahibi. Onları tamamen yarı yolda bırakmış olacaksınız. Onlar size güvenerek köpeklerini emanet edip kendi işlerini halletmeye gidebiliyorlar ama siz kapatırsanız, bunu yapamayacaklar ve tekrar bir pansiyon ya da otel arayışına girecekler. Onlar için köpekleri çok önemliyse, kalacakları pansiyon veya otelde çok önemlidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Pansiyonu Açmak