Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası

Türkiye’nin birçok şehrinde birçok sayıda köpek pansiyonlar ve oteller bulunmaktadır. Köpek pansiyonları veya otelleri, köpek sahiplerinin bir süre uzaklaşmaları gerektiği zaman köpekleri emanet ettikleri bir yerdir. Burada köpeklerin bütün ihtiyaçları karşılanmaktadır ve özel durumları olan köpekler varsa, onlarada özel ilgi gösterilmektedir. Türkiye’nin en büyük şehri olarak kabul edilen ve artık Avrupa ve Anadolu olmak üzere karışmış olan İstanbul’da, birçok köpekler ve köpek pansiyonları bulunmaktadır. Köpek pansiyonu Avrupa yakası birçok köpeklere yer verip sadece köpek sahiplerinin değil, aynı zamanda köpeklerin memnun olmalarını düşünerek hareket ederler. Köpek pansiyonunda köpeklerin yemekleri ve suları verilir, oyunlar oynanır, bahçeye çıkarlar ve gezerler, aynı zamanda diğer köpeklerle arkadaşlık kurarlar, tuvalet için dışarıya çıkarlar, sağlık kontrolleri yapılır ve gerektiği taktirde eğitimler verilir. Gerekli olan köpeklere kıyafetler, tasmalar ve farklı malzemel temininde bulunabiliyorlar.

Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası

Köpek pansiyonu Avrupa yakası için internet üzerinden bütün adresleri ve numaraları bulabilirsiniz. Avrupa yakasında nerede ikamet ediyorsanız, size en yakın köpek pansiyonunu bularak, gerektiği zaman köpeğinizi oraya emanet edebilirsiniz. Telefonda veya adresi ziyaret ederek hangi hizmetlerin nasıl verildiği konusunda bilgi alabilir ve memnun kalırsanız her işiniz çıktığı zaman oraya bırakabilirsiniz. Köpek pansiyonları, köpek sahiplerini desteklemek için bulunmaktadır. Bazıları bu durumu yanlış anlayabiliyor ve köpeklerine bakamayacakları için veya artık bir köpek istemedikleri için, köpek pansiyonlarına bırakıp gidebileceklerini düşünüyorlar. Köpek pansiyonları eve ihtiyacı olan köpeklere veya özel durumu olan köpeklere ev sahipliği yapabiliyor, fakat ben bakamayacağım deyipte bırakmak isteyenler için değil. Bir köpek sahibi olmak kolay bir şey değil ve birçok sorumlulukları bulunur. Bu yüzden bir köpek sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle bunun için hem maddi, hemde manevi olarak hazırlıklı olmanız gerekiyor. Onlara bakamayacaksanız baştan almayacaksınız.

Köpek Eğitimi

Köpekler sizin küçükken beraber yattığınız oyuncak köpekler değil. Onlarında duyguları var ve sıcak bir ev sahibi olmaya hakları var ama bir eve sahip olduktan bir süre sonra sahipleri tutup ben artık bakamayacağım deyip onları petshoplara, veterinerlere veya pansiyonlara verirse ve almaya gelmezlerse, köpekler terk edildiklerini yavaş yavaş anlıyorlar ve bu durumda siz onları ne kadar ziyaret etseniz bile onları düzeltemiyorsunuz. Artık size bir arkadaş gibi değil, tamamen bir yabancı olarak bakıyorlar. Onlara neden böyle bir şey yaptığınızı anlatamazsınız ki zaten anlatılacak bir yanı olmaz. Onlar deney hayvanları değiller ve acaba bakabilir miyim ya da bakamaz mıyım ile hareket edemezsiniz. Köpekler özel hayvanlardır. Sevgi ve ilgiye muhtaç olan. Köpekler sevgi ve ilgiye aç kalınca, dünya umrunda olmuyor. Küsebiliyorlar ve kendi köşelerine çekilip aç susuz durabiliyorlar.

Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası

Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası Fiyatları

Bunun sonucu belli, ya oturduğu yerde ölüp gidecek ya da birileri onlara yardım edecek ama bunların olmaması için, köpek sahip olmak isteyenlerin, gerçekten onlara sahip olmak istediğini ve sadece bir heves olmadığını hem kendilerine inandırmaları gerekiyor, hemde köpeğe sevdiklerini göstermeleri gerekiyor. Köpeklere onları ne kadar sevdiğinizi gösterirseniz, onlarda sizi sevdiklerini gösterirler. İşin ilginç olan tarafı, köpeklerin duyguları, insanların duygularından çok daha nettir. Bu sebeple onlara sevginizi gösterirken, net olmanız gerekiyor. Seni seviyorum ama bir süre sonra ayrılmak zorunda kalabiliriz şeklinde değil, seni seviyorum ve ömür boyu yanında olacağım diye hissettirmeniz gerekiyor. Emin olun, köpekler bu hisleri çok iyi hissedebiliyorlar ve karşılığını veriyorlar. Köpeklerin ne kadar özel canlılar olduklarını asla unutmayın. İnternet üzerinden köpek pansiyonu Avrupa yakası ile ilgili birçok bilgi bulabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası