Köpek Pansiyonu

Bazen köpeklerinizi köpek pansiyonuna veya diğer bir adı ile köpek otellerine teslim etmek zorunda kalabiliyorsunuz, çünkü ya tatile gideceksiniz ve gittiğiniz yer evcil hayvanları kabul etmiyor olabilir veya iş seyahatine çıkacaksınız ve elbette oraya köpeğinizi götüremezsiniz, ama evde de yalnız kalmasını istemediğinizden dolayı, köpeğiniz için bir otel veya pansiyon araştırması yapabilirsiniz. Köpek pansiyonu, hem köpeklerinizin bakımını üstlenir, hem onların yiyeceklerini ve içeceklerini üstlenir, aynı zamanda başka köpeklerle oynamaları izin verilir ve daha birçok hizmetlerden faydalanabiliyorlar. Siz bir pansiyonda kaldığınız zaman, farklı hizmetlerden faydalanabiliyorsanız, köpekler içinde aynı durumlar geçerlidir. Aslında pansyionları ve otelleri, binevi lüks hayvan barınakları olarak görebilirsiniz. Birçok kişi köpeklerini pansiyonu bırakıp işlerini halledebiliyor.

Köpeği bir pansiyona veya köpek oteline bırakmak, onları terk etmek anlamına gelmiyor ki bunu yapmak isteyen birçok kişi oluyor, fakat çoğu zaman köpek pansiyonu sahipleri kesinlikle bu tür durumlara izin vermiyor, çünkü onların işi köpeklere yeni evler bulmak değil, zaten sıcak bir yuvaları varken, sahipleri birkaç gün evden uzaklaştığı zaman, onlara bakabilmek. Köpek pansiyonu aslında tamamen bir otel. Köpeğin sürekli kalacağı bir yer değil. Sahibi geri döndükten sonra, hemen köpeğini telsim alıp evine gidiyor. Kendi çocuğunuzu sabah kreşe verip akşam aldığınızı düşünün, aslında aynı durumlar. Sadece biri sizin öz çocuğunuz, diğer ise canınız gibi baktığınız köpeğiniz.

Bazıları köpek pansiyonu konusunda olumsuz düşünebiliyorlar, çünkü pansiyonda çalışanlar köpeğimi nasıl tanısınlar, en iyi ben bakarım diyebilenlerde oluyor, fakat şunu unutmayın ki köpek pansiyonlarında çalışanların hepsi uzmanlar ve hayvanlar üzerine uzmanlaşmış kişiler, dolayısıyla belki sizin kadar sevgi veremeyebilir, fakat mutlaka çok iyi bakacaklardır ve siz döndüğünüz zaman veya köpeğinizi teslim almaya gittiğinizde, sapa sağlam ve mutlu bir köpek ile karşılaşacaksınız. Birçok kişi için köpekleri onların en değerli varlıklarıdır ve gerçekten çok iyi bakanlar var. Hatta öyle oluyor ki kendi çocukları gibi oluyor. Bazen yavru alıp ellerinde büyüyor veya biraz büyüdükten sonra alıp hayat arkadaşı oluyor. Köpekler gerçekten çok farklı canlılardır.

Köpek Pansiyonu

Köpek Pansiyonu

Sizin bir köpeğiniz var mı ya da bir köpek sahibi olmak ister miydiniz? Birçok kişi, evet ama onlar için uygun bir evim yok, bazıları bahçem yok bakamam. İstiyorum ama zaten evde durmuyorum, nasıl bakabilirim diyenler oluyordur. Elbette herkesin bir köpek sahibi olması kolay olmuyor, hatta bazen neredeyse imkansız, çünkü yaşadıkları alan yetmiyor veya bir köpek için çok dar olabiliyor veya zaten bahçeniz olmadığı için bakamayacak bir durumda oluyorsunuz. Köpekler için en güzeli koşabilmek ve gezebilmek. Bunuda ancak bahçesi olan evlerde yapabiliyor. Köpek pansiyonlarında birçok oynayacak köpekler, gezebileceği yerler ve bahçeler bulunmaktadır. Bu yüzden köpekler, köpek pansiyonlarında çok iyi bakılıyor.

Köpek pansiyonuna köpeğinizi bırakırken ödedğiniz ücret içerisinde her şey dahil olmaktadır ve hiçbir ekstra ücret ödemiyorsunuz. Köpek  pansiyonu bu açıdan çok avantajlıdır. Ücret içerisinde bakımı, maması, gezmesi, gerekiyorsa ilaçları ve her şeyi dahil edilmektedir. Yaşadığınız şehir dışında işiniz varsa ve köpeğinizi bir yerlere bırakmanız gerekiyorsa, köpek pansiyonları her zaman size yardımcı olacaktır. Siz kaç gün kalacaksanız ona göre her şey ayarlanır, siz köpeğinizi teslim edersiniz ve işinizi halletmeye gidersiniz. Her şey bu kadar basit. Özeleyebilirsiniz elbette, fakat döndüğünüz zaman yine mutlu bir köpek görebileceksiniz. Birçok kişi için acaba köpeğin iyi mi, mutlu mu gibi sorular oluşabiliyor. Bunun içinde pansiyondan günlük rapor alabilirsiniz.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Pansiyonu