Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Evcil hayvan sahipleri; iş gezilerine, misafirliğe, yurt dışı seyahatlerine ya da tatile gittikleri zamanlarda çok sıkıntı yaşarlar. Hayvanlarını nereye teslim edeceklerini bilmedikleri dönemlerde, hayat daha da zorlaşır. Evcil hayvan sahipleri üzerinde yapılan araştırmalarda; genel olarak şikayet konusu olarak göze çarpan bu husus, evdeki sadık dostlarının nerede ve nasıl yaşayacağı konusundaki endişelerdir. Acil bir durumda; hızla hareket edilmesi gerektiğinde, köpeğin nereye emanet edileceği konusu, gün boyunca insanın içini kemirir. Bu konular üzerinde; nereye emanet edilecek, nasıl yiyecek, nasıl su içecek, tuvaletini nereye yapacak düşünceleri kişinin sosyal hayatını etkiler. Bu tarz sıkıntılı zamanlarda, köpek pansiyonları yardıma koşan bir hizmet sağlar. Köpek otelleri ve pansiyonları; sıklıkla seyahat etmesi ya da dışarı çıkması gereken insanlara, kurtarıcı bir seçenek olarak faaliyet verirler. Çünkü bu tarz işletmeler, köpek sahiplerini gözleri arkada kalmadan ve hayatlarına engel koşmadan, rahat bir nefes almasını sağlarlar. İstanbul’da yaşayan köpek sahipleri, bu konuda daha da rahattır. Çünkü alternatif olarak, çok fazla seçenekleri bulunur. Küçükçekmece Köpek Pansiyonu, bu hususta destek alınan güvenli mekanlardan biridir.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu Özellikleri

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Çok konforlu olan tesiste; konaklayan köpeklerin odaları, iki veya üç bölüm halindedirler. Köpeklere sağlanan iki ya da üç bölümlü odalar, köpeklerin rahat etmesi açısından önemlidir. Odalardaki ortalama büyüklük, 10 ile 15 metrekare arasında değişen bir yapıya sahiptir. Bu odalardaki ısıtmalar ve havalandırmalar, büyük bir özenle dizayn edilen yapı içerisindedirler. Köpeklerin sıcak ve soğuktan korunması için, tavan ve yerden ısıtma sağlanır. Bu şekilde; köpekler hiçbir şekilde, ne sıcak ne de soğuktan etkilenir. Güvenlik önlemleri için, alarm sistemleri mevcuttur. Böylelikle; teslim edilen köpeklerin de, can güvenliği koruma altına alınır. Konaklayan köpekler; padog adı verilen gezinme alanlarına, üç ya da beş kez gezmek için çıkarlar. Padog pistinin etrafı çevrilidir ve burada köpekler rahatça aktivitelerini, gezmelerini ve de oyun oynama faaliyetlerini tamamlarlar. Tesis düzenli olarak, veteriner kontrolünden geçer ve programlı bir şekilde kişisel bakımları sağlanır. Köpeklerini bu kadar donanımlı ve özenli bir pansiyona bırakmak, köpek sahipleri için son derece güven veren bir konudur. Özellikle de spor aktivitelerine katılmaları; köpeklerin sosyalleşmesi ve özlemlerini bir nebze de olsa unutturması açısından, çok büyük bir önem taşır.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu’na Kayıt Aşaması

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu, fiyatlar konusunda uygun olan seçenekleri sunar ve bu konuda taksitlendirmeye de açıktır. Fakat; tatil dönemlerinde yaşanan aşırı yoğunluk nedeni ile, tatile çıkmadan önce arayarak rezervasyon yapmak, daha sağlıklı bir durumdur. Köpek sahiplerinin işlerinin çok yoğun ve acil olduğu durumlarda; pansiyonda çalışan yetkili personeller, köpeklerin evden alınmasından geri bırakılmasına kadar gereken işlemleri tamamlar. Ayrıca; teslim edilen köpeklerin herhangi bir oyuncağı ya da sevdiği bir eşyası varsa, pansiyona bırakılma olanağı vardır. Konaklayan köpeklerin; ev ortamındaki sıcaklığı hissetmesi açısından, her imkan sağlanır. Köpekler; sahipleri il dışındayken, sosyal aktiviteler içinde bulunurlar. Hatta; Küçükçekmece Köpek Pansiyonu, konaklayan köpekler içinde bir tatil fırsatı olarak karşımıza çıkar. Onların da sosyalleşmesi adına, köpeklere özel organizasyonlar sağlanır ve iyi bir iletişim yakalanmaya çalışılır. Bu arada, yeni arkadaşlıklar kurulur ve ruhsal açıdan daha huzurlu olmaları sağlanır. Tesislerdeki ve bakımdaki kaliteli anlayış, köpeklerin ruhsal açıdan da rahat etmesi için çok önemlidir. Pansiyondaki uzman ekip, bu konuda çok titiz davranır. Onlara gereken ilgi ve sevgiyi gösterir. Köpeklerin sevgisiz bir yerde kalması, onları huzursuz eder.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu