Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Evinde veya bahçesinde köpek besleyen insanların, çevreden binadan besledikleri köpek yüzünden şikâyet edildikleri bilinmektedir. Veya evinizde bir hasta olduğunda, taşındığınızda, il dışına çıkmak zorunda kaldığınız da, tatile gittiğiniz de eğer köpeğinizi emanet edecek bir bakıcınız yoksa köpek pansiyonları burada sizin yardımınıza koşmaktadır. Bir hafta veya bir kaç aylığına köpeklerini Küçükçekmece Köpek Pansiyonu ‘na bırakan kişiler yanlarında köpeklerinin aşı kartlarını da getirmeleri gerekmektedir. Çoğu köpek bakım pansiyonları sahipleri köpeklerini getirdikleri zaman ilk ödemelerini almaktadırlar. Çünkü çoğu kişi köpeklerini bırakıp söz verdikleri tarih de gelip köpeklerini almayıp, telefonlara da çıkmamaktadır.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Bu nedenle birçok sorun yaşayan pansiyon sahipleri başvurulduğu ilk anda ödemelerini tahsil etmektedirler. Ayrıca söz verilen tarih de alınmayan köpeklerin sahiplerine de ulaşılmadığı takdirde hiç bir sorumluluk alınmaksızın köpekleri başka kişilerce sahiplendirilmektedir. Çoğu köpek pansiyonu uzman veteriner hekimler gözetimi altın da bulunmaktadır. Burada köpeklerin kalacağı odalar, köpeklerin ihtiyaçlarına göre dizayn edilmektedir. Bahçeye çıkarılan köpekler çoğu köpeklerle aynı ortam da bulundurulmaz çünkü olası bir kavga durumunda oluşacak sorunları göz önünde bulundururlar.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu Fiyatı

Pansiyona bırakılacak köpeklerin yaş sınırlarına göre kendi ırklarını da göz önünde bulundurarak gerekli aşılarının yapılması gerekmektedir. Buna örnek verecek olursak, kuduz aşısını gösterebiliriz. Sahibi tarafından bırakılan köpeklerin beslenme düzenleri ve saatleri sahiplerinden öğrenilerek not alınır ve o listeye göre köpeklerin beslenmesi yapılır. Köpekler pansiyona teslim edilirken sahibine doldurması istenilen bir form verilir ve bu form düzeyinde köpeğin tüm bilgileri öğrenilmiş olunur.

Mesela “köpeğin herhangi bir mamaya alerjisi var mı?”, “Sevmediği şeyler nelerdir?”, “Uyku düzeni nasıldır?”, “Tuvalet eğitimi almış mı?”, “Hangi oyunları oynamayı sever?” gibi birçok soru yer almaktadır. Bu formlar hem köpeğin pansiyona çok daha kolay adapte olmasını sağlar hem de köpekle ilgilenen uzmanların işlerini çok daha kolaylaştırır. İstenildiği takdirde köpek pansiyonlarında gerekli eğitimler köpeğe ekstra fiyat alınarak verilebilmektedir.

Küçükçekmece köpek pansiyonu olarak örnek vereceğimiz en iyi 10 pansiyon aşağıda listelenmektedir;

  • Metehan Yılmaz köpek pansiyonu, Merve Görcük köpek pansiyonu, Nilüfer Incesarac köpek pansiyonu, Pet Palace Pet Shop köpek pansiyonu, Olcay Topaç köpek pansiyonu, Didem Gümüş köpek pansiyonu, Emre Solmaz köpek pansiyonu, Nil Boltürk köpek pansiyonu, Bsm köpek pansiyonu, Hızır köpek pansiyonu olarak sıralayabiliriz.

Köpek pansiyonlarında her köpek için tasarlanan özel odalar yer almaktadır. Ayrıca bu odaların için de köpekler için kulübeler de bulunmaktadır. Doğaları gereği kimi köpekler kulübe için de uyumak istemektedirler. Küçükçekmece genel olarak düz zemin üzerine kurulduğu için ve geniş bir alana sahip olduğu için burada ki köpek pansiyonları diğer pansiyonlara nazaran daha büyük olarak faaliyet göstermektedirler.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu Özellikleri

Geniş kapasiteli olan Küçükçekmece de ki köpek pansiyonlarında saatinde yemek verme, yıkama ve kurutma işlemi, köpek tarama işlemi, gezinti yapma hizmeti, sıcak olan günler de köpeklerin serinlemesi için yapılan serin su havuz sistemi ve tuvaletini bilmeyen köpekler için ayrıca tuvalet eğitimi gibi çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Küçükçekmece ilçesi geniş bir ilçe olduğundan burada çoğunlukla çalışan kişiler ikamet etmektedir. Dolayısı ile köpeklerine ayıracak pek fazla vakit bulamamaktadır.

Bu neden ile uzmanlar bu sorunları göz önüne alarak bu yerleşkenin çeşitli yerlerine köpek pansiyonları kurmuşlardır. Böylece çalışan köpek sahiplerinin rahatlıkla köpeklerini teslim edip akıllarında kalmayacak şekil de hizmetlerine devam etmektedirler. Köpek pansiyonlarında genellikle aynı cinsten olan köpekler bir arada tutulmaktadır. Bazı durumlar da köpeklerin birbirleri ile kaynaşması için köpekler uzman hekimler ve eğitmenler tarafından göz önünde bulundurulmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu