Maltepe Köpek Oteli İstanbul

Köpek sahiplenmek başlı başına bir sorumluluk üstlenmek demektir. Beslenmesi, temizliği, bakımı, eğitimleri, sağlık kontrolleri bir köpek sahibinin üstlendiği sorumluluklardan bazılarıdır. Köpeklerin de bir canı olduğunu unutmadan bu sorumlulukların aksatılmadan yerine getirilmesi köpeklerin hem bedensel sağlığı açısından hem de psikolojik sağlıkları açısından büyük önem taşır. Veteriner kontrollerinin aksatılmadan yerine getirilip olası hastalıklarının önüne geçilmesinden eğitimlerini tam olarak verip şehir ve toplum içindeki uyumunun sağlanmasına kadar bir köpek için yapılacak her şey köpek sahiplerinin ve toplumun diğer üyelerinin yaşamını doğrudan etkileyecektir. Köpek için gereken bakım, ilgi ve alakanın aksatılmadan en doğru şekilde verilmesi köpek davranışlarının gelişimi açısından büyük önem taşır. Bir köpeğe sahip olmak, günlük rutinleri barındıran sorumluluklar da gerektirir.

Bazı istisnai durumlarda köpek sahipleri köpeklerinden uzaklaşmak zorunda kalabiliyor. Birkaç saatliğine ya da günlerce köpeklerinden ayrı kalmaları gerektiğinde, onlarla ilgilenebilecek bir bakıcı olmadığı zamanlarda çözümü köpek otelleri sunuyor. Son yıllarda talebi giderek artan işletmeler haline gelen köpek otelleri, köpek sahiplerinin işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Köpeklere barınma hizmetinin dışında birçok hizmet de sunan bu oteller, güvenerek köpeğinizi teslim edeceğiniz işletmelerdir.

Köpek Otelleri Resmi Onayla Açılıyor

Köpek sahiplerinin köpeklerini güvenle teslim edebilmeleri için bu oteller açılmadan önce bazı prosedürleri yerine getirmiş olmaları gerekiyor. Veteriner hekim ve sertifikalı köpek eğitim uzmanı personelinin bulunması, gerekli ekipman ve teçhizatın sağlanmış olması gibi yerine getirilmesi gereken birçok faktör temin edildikten sonra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın izni ile ruhsatlandırılıyor ve işletme faaliyet yaparken de yine bakanlığın denetimine tabi tutuluyor. Köpek otellerinin resmi denetime tabi olması, bu işletmelerin güvenilirliğini pozitif etkileyen bir faktör olarak karşımıza çıkıyor. Köpek otelleri misafir ettikleri köpeklerin günlük taranması, beslenme saatleri, oyun saatleri, temizlenmesi ya da oynatılması gibi ihtiyaçlarını uzman eğitmenleri aracılığıyla karşılıyor. Otellerde bulunan veteriner hekim tarafından da herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşılması durumunda müdahale edilebiliyor. Köpekler otele alınmadan önce veteriner hekimin aşı kontrollerinden geçiyor. Aşıları eksik olan ya da herhangi bir bulaşıcı hastalığı olan köpekler otele alınmıyor. Maltepe Köpek Oteli İstanbul da bu titizlikle köpekleri misafir ediyor.

Köpek Otelleri Diğer Evcil Hayvanlar İçin de Hizmet Veriyor

Maltepe Köpek Oteli Istanbul

Birçok köpek oteli yalnızca köpekler için değil, diğer evcil hayvanlar için de hizmet imkanları sunuyor. 24 saat kamera sistemi çalışan otellerde evcil hayvan sahipleri istedikleri zaman evcil hayvanlarını görebiliyorlar.

Maltepe Köpek Oteli İstanbul

Köpek otelleri sahibinden ayrı kalan köpekleri misafir edip onlara geçici barınma ihtiyacı sunarken, köpek eğitimi ve pet taksi hizmetleri de veriyorlar. Taksi hizmetlerinde köpekleri adresten alıp yine adrese teslim ederken, köpek sahiplerine ulaşım konusunda bir avantaj sunmuş oluyor. Köpek otelleri verdikleri eğitimlerle de köpek sahiplerinin işlerini kolaylaştırırken, bir köpek sahibinin köpeğinin eğitimine yetmediği konularda eksiklerini tamamlıyor veya tüm eğitimlerini verebiliyor. Köpek eğitimleri ortalama 5. aydan itibaren başlıyor ve yine ortalama 4 haftada tamamlanıyor. Eğitimin son haftası da köpek sahibiyle köpek arasında uyum eğitimi veriliyor.

Maltepe Köpek Oteli İstanbul köpekler için tuvalet eğitimiyle başlattıkları eğitimi, temel itaat, ileri itaat eğitimleriyle devam ettiriyor. Köpeklerin cinslerine göre verdikleri diğer eğitimler de alan koruma eğitimi, özel eğitimler, K-9 eğitimi gibidir. Temel itaat eğitimleri köpeklerin otur, kalk, bekle, aferin, hayır, gel gibi komutları içeren eğitimlerdir. Temel itaat eğitiminin ileri itaat eğitiminden farkı ileri itaat eğitiminin tasmasız yaptırılmasıdır. İleri itaat eğitiminde de komutlar aynıdır; fakat köpek tasmasızken bu eğitim verilir. Maltepe Köpek Oteliİstanbul tüm bu hizmetlerle köpek sahiplerinin işlerini de köpek uzmanları aracılığıyla kolaylaştırmış oluyor.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Maltepe Köpek Oteli İstanbul