Sarıyer Köpek Oteli

Günlük hayatımızda hayvanlar artık o kadar çok buluyor ki; Bahçede, Sokakta, ve hatta evin içinde bile bulunur.. Hayvanlara sahip çıkmak artık bizim bir görevimiz. Hayvanlar olmadan bir yerimiz boş kalıyor onlarsız hayat olmasa olmaz eğer bir hayvan alacaksanız gelin beraber bakalım hangi hayvanlara bakıncağımıza. Köpeklerden bahsetmek isterim. Köpekler insanın en değerli ve en sadık hayvanlarından biridir. En yakın arkadaşı desek yanlış olmaz. Köpekler bir o kadar sadık olsalar da saldırgan olanları da var fakat saldırgan olanları sadece eğitilme biçimleri yanlıştır. Eğer o köpeğe iyi bir eğitim verirseniz o köpek sizin sayenizde iyi yetiştirilmiş olur. Köpekler o kadar var ki hangi tür köpek nasıl bir bakım ister hangi yerde yaşar gelin size bu köpek türlerinden bazılarını size göstereyim.

Dachshund

Diğer adıyla sosis köpek bu köpek tam bir av köpeğidir. İsmi ise ülkemizde telaffuz edemediğimizden bu türe sosis köpek ismini vermişiz. Almanya da üretilen bir köpek türüdür. Melezlenme sonucu en son sosis olarak kalmıştır. Almanlar bu köpek türünü genel de domuz ve porsuk avlarında kullanmayı tercih etmişlerdir. Keskin gözleri sayesinde ve mükemmel bir şekilde koku alan burunları avcıların işini kolaylaştırıyor. Av sayesinde bu köpekler diğer ülkeler tarafından tanınmıştır. Küçük olmamalarına rağmen kaslı bir vücuda sahip ve bu vücut sayesinde porsuk avlarında mükemmeller bir hızla avları çabucak yakalamaya yardımcı olabiliyorlar. Almanya’da yaygınlaşan bu köpek türü daha sonraları İngiltere ve Amerika’ya ihraç edilmiştir.

Bu ülkelere geldikten tüm Dünya tanımış ve daha sonra AKC ye resmi olarak kayıt olmuştur. Bu köpek türleri ortalama 13 yıl yaşlanmaktadırlar. Yükseklikleri bakımından ortalama 20 cm olarak gözlenmiştir. Bu köpek ırkının en önemli özellikleri ise atik ve enerjik bir yapısıdır. Bu köpek türleri yapıları bakımından bir ev köpeği veya bir av köpeği olabilirler. Bu köpek türleri apartman içeresin de beslenmeye uygun bir köpek türüdür. Apartman içersinde beslense bile ev içersinde diğer hayvanlara zarar verebilir.

Sarıyer Köpek Oteli

Aslında uyumsuz bir köpek değildir fakat çok meraklılardır ve bu merakları onları biraz tedirgin eder. Oldukça kolay beslenen bir köpek olduğundan enerjik ve atletik bir yapıya sahiptirler. Ev içersinde çok durursa sıkılabilir yani düzenli olarak yürüyüşlere çıkması gerekmektedir. Enerjiler hep dolu olan bu köpekler çok ilgi isterler ve oyun oynamayı çok severler. Tüy bakımı açısından haftada bir defa tüylerinin fırçalanması gerekmektedir. Farklı bir fizik yapısı nedeniyle beslenmelerine önem gösterilmelidir. Ortalama 13 kilo arasında olmalıdır aşırı beslenmemeli kilo alması halinde egzersiz yapmalıdır.Bu tür köpekler kucağa alınmış ve ya hareketlerinin kısıtlamayı sevmezler. Eğer küçük yaşta bir çocuğunuz varsa bu köpeği huysuzlaştırabilir ve havlamasına neden olur.

Belçika Laekenois

Belçika’da yaşayan en nadir dört çoban köpeğinden biridir.Bu köpek türü Belçika uzun süre devam etmiştir. Bu köpek türleri son derece sevecen ve güçlü yapılara sahip köpek türleridir. Neşeli ve eğlenceli bir şekilde yetiştiğinizde atik ve iyi huylu bir köpek olabilir. Koruyu özellikleri yanında tam bir bekçi köpeği olarak hizmet verebilirler. Çevreye adapte olabilmesi için küçük yaşta alınıp büyütülmesi gerekmektedir.

Sarıyer Köpek Oteli

Oteller sadece insanlar için olduğunu sanıyor çoğu insan. Fakat artık köpeklerinde bir oteli var. Sarıyer Köpek Oteli sayesinde insanlar artık güvenli bir şekilde köpeklerini güzel bir şekilde bakımı yapılır. Ve organik mamalar sayesinde köpeklerinin iştahını açmak için seçilmiş kaftan.  Artık bu tür oteller sayesinde köpekler Çok iyi bir şekilde yetiştirilebilir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sarıyer Köpek Oteli