Şile Köpek Oteli

Köpekler canlı hayatında önemli bir yer tutmaktadır. İnsan hayatında bile köpeğin yeri önemlidir. Köpekler yaşantısında insanlar kadar olmasa da insanları taktir ederler. Köpeklere önem veren insanlar canlı yaşantısında iyi bir yere sahiptirler. Köpekler yaşamında yara aldıklarında, yaralarını yalayarak iyileştirirler. Bu sayede köpeklerinde önemli bir yere sahiptirler. Köpekler bir insan yaşıyla kıyaslanacaksa bir iki veya 3 çocuğun yaşı arasındadır. Şile Köpek Oteli ile köpekler hakkında daha fazla  bilgiyesahip olabilirsiniz.

Köpekler insanlar kadar olmasa da akıllı ve cesur hayvanlardır. Köpekler yaşamı boyunca en iyi yaptığı şeylerden birisinde koklamaktır. insanlarınkinden bin kat daha iyi koku alma yetkisine sahiptirler. İnsanlara bu sayede önemli bir yardımcılıkları dokunuyor. Köpekler uysal hayvanlaradır köpekler sayesinde insanlar hırsız veya kapkaççı bile yakabiliyor. Dalmaçya’da doğa köpekler doğuştan beyaz oluyorlar orada doğan köpekler daha sonra kürkleri üzerinde beyaz benekler çıkabiliyor.köpekler hakkında bu kadar bilgi verdiysek gelin şu köpeklerin türlerine veya birkaç özelliklerine bakalım.

Çoban köpeği

Bu tür köpekler tam bir kral köpekleridir yani bu tür köpekler kendilerinin çoban sürüsünün kralı olurlar. Koruma ve bekçi köpekleridir. Avlarda neredeyse hiç kullanılmazlar. Köpekler apartman ve evde kullanılmazlar. Çünkü bu tür köpekler enerjilerini anacak dışarıda egzersiz yaparak geçirebilirler. Bu sayede köpekler daha huzurlu ve daha atik olurlar. Bu tür köpekler sayesinde köpekler sürüye saldıran kurtlar sayesinde püskürtülmüştür. Köpek türleri arasında sessizliğiyle bilinirler. Bu tür köpekler iyi niyetlikleri atikliği çevikliği ile bilinirler. Bu tür köpeklerin bakımı sert fırça sayesinde tüylerinin taranması gerekir bu tür köpekler sahiplerine çok sadıktır. Köpek türleri arasında sevilenler arasındandır. Havlamayı çok severler. Hele ki bir kurda karşı saldırmayı severler.insanlara karşı kötü huyları yoktur.

Şile Köpek Oteli

Köpek Sahibi Olmak neleri gerektirir?

Bir köpek almaya karar verdiyseniz düşünmelisiniz Çünkü köpek beslemek zor iştir. Köpeğin mamasıydı su kabıydı bakımıydı tuvalet kabıydı kulübesiydi egzersizi diye bir çok şey var köpeğinize alınacak. Sadece bir köpek değil çok daha eşya almalısınız gününüzün bazen yarımını onunla geçirmelisiniz Köpekler sevecen hayvanlardır ama siz alacağınız ırk ve cinsine göre farklılık göstertilir. Siz köpeğinizin cinsine göre uysal ve sadık olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer bir ev köpeği alacaksanız. Veya bir apartmanda yaşıyorsanız ev ve apartman hayatına adapte olacak bir köpek almalısınız. Köpek türleri gerçekten zor iştir.

Hangi köpeği alacaksınız önceden onu düşünmelisiniz köpekler bazılarına göre kolay bazen de zor iştir. Köpeklere bakmakta zordur. Fakat siz ona ilgi gösterirseniz çok bir iş yaparsınız. Onu düzenli olara bakını egzersizini yaptırırsanız çok mutlu olacaktır. Eğer bir köpek alacaksanız sahip olmak sabır ister.

Köpek İçin tasma seçimi?

Bir köpek aldıysanız onu dışarıcı çıkarmanız için illaki bir tasmaya gerek duyacaksanız eğer köpeğinizin kontrollü sizin elinizdeyse tasmaya bile gerek yoktur. Eğer istiyorsanız bir tasma köpeğinizin rahat etmesi gerek. Köpeğiniz istemiyorsa bu iş biraz zor olacak. Köpeğiniz için en uygun tasma onu rahat ettirecek tasmalardır. Tasmalar ipi zincir olabilir fakat zincirleri kafasına takılmamalıdır aksi takdirde onu sıkabilir. Köpekler sert olabilir ve size kızabilir ve hırçınlaşabilir. İpin uzunluğu hususunda köpeğinizin isteği gibi rahat edeceği uzunlukta olmalıdır.

Şile Köpek Oteli

Köpeğinizin artık bakımlarını yaptırabileceğiniz bir oteli var. Şile Köpek Oteli ile köpeklerinizin bütün bakımları burada yaptırabilirsiniz. Burada parkurlar sayesinde egzersizlerini yaptırabilirsiniz. Köpekleriniz burada bütün bakımı yani tırnak kürk bütün bakımları yaptırır ve yeni arkadaşlarla tanışır. Burada köpeklerini evde hissedecekler. Köpekleriniz tam bir  ve olacak bu oteller. Köpekler için vazgeçilmez bir yaşam evi olacaklar.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Şile Köpek Oteli