Şile Köpek Pansiyonu

Şile, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan şirin ve küçük ilçelerden biridir. Burada şehrin etrafı ormanlarla kaplıdır ve doğal bir ortam hâkimdir. İstanbul’a 1 saat uzaklıkta bulunan Şili’de sakin ve durgun bir hava hâkimdir. Semtte oteller ve pansiyonlar bulunur. Fakat bu pansiyonlar sadece insanlar için değil, köpekler için de hizmet vermektedir. Bu köpek pansiyonları çok sayıda müşterinin köpeklerini emanet ettiği yerlerdir. İstanbul gibi yorucu bir şehirde, tatile gitmek isteyen ve en azından hafta sonlarında dinlenmek isteyen kişiler için Şile her zaman tercih edilen bir beldedir. Tatile buraya gelen insanlar köpeklerini buraya bırakarak kendilerine dinlenmek için vakit ayırabilirler. Şile Köpek Pansiyonu aynı zamanda bir barınak gibi de hizmetini sunmaktadır. Çocuğunuzu takip edermişçesine istediğiniz zamanlarda arayarak köpeğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu hizmet sadece sahibi olan köpekler için değil, Şile’ de çok sayıda bulunan sahipsiz sokak köpekleri için de hizmet etmektedir. İnsanların otellerde nasıl hizmet aldığı düşünüldüğünde, aynı şekilde köpeklerin de bu hizmetleri aldığı düşünülebilir ve endişe olmadan köpekler emanet edilebilir.

Şile Köpek Pansiyonu

Bakımları Nasıl Yapılır? Neler Yapılır?

Köpek otellerinde köpekler için gerekli her türlü hizmet verilir. Köpek sahiplerinin buraya gelerek gerekli formları doldurması ve özel durumlar varsa belirtmesi gerekir. Bazen hayvanlar hastalık durumları ya da bazı özel sebeplerle ilgiye ihtiyaç duyarlar fakat biz bunu anlayamayabiliriz. Hastalık durumlarında ilaç kullanması gereken köpekler de olabilir. Yapıları gereği alıştırılmış ya da doğuştan o yapıya sahip bazı özel ilgiye muhtaç köpekler de olabilir. Bu hizmetlerde ciddi anlamda köpekleri seven, onlarla ilgilenmekten zevk alan ve onların ihtiyacını gidermekte konusunda sıkıntı yaşamayacak personeller olması gerekir. Şile Köpek Pansiyonu da bu kişiliğe sahip personellerle çalışarak bu işi en iyi ve güvenilir şekilde yerine getirir. Her köpek oteli bir veteriner bulundurmak zorundadır ve bu da hizmetin en sağlıklı şekilde olmasını sağlar.

Köpeklerin Özel İhtiyaçları ve Beslenmeleri

Köpek otelinde yemekler öğünler aksatılmadan verilir. Köpeklerin beslenme alışkanlıkları ve ihtiyaçları değişiklik gösterse de genel anlamda işleyiş bu şekildedir. Fakat elbette beslenme alışkanlığı konusunda sahiplerin direktiflerine göre hareket edilir. Köpeklerde su ihtiyacının sürekliliği unutulmamalıdır. Suları eksik edilmemelidir.

Köpeklerin dışarıda oynama saatleri de önemli bir ihtiyaçtır. Bu zamanlarda köpekler bir arada oyunlar oynayıp doğal ortamda yaşamlarını sürdürürler. Personellerin bu durumlarda köpeklere olan ilgilerini eksik etmemesi gerekir. Oyunlara dâhil olmaları da gereklidir. Köpeklerin gezme ve dinlenme saatleri aksatılmadan onlar gezdirilmeli ve yorulduğunda dinlendirilmelidir. Bu süreçte tedaviye ihtiyaç duyan köpekler varsa bu gerekli tedaviler de eksiksiz bir şekilde uygulanır. İlaç ya da tedavi esnasında köpek sahibi de sürekli bilgilendirilir. Uygulanacak bazı işlemlerde bizzat köpek sahibinin onayı alınarak hareket edilir.

Bu otellerde köpek için oyun ortamları en doğal şekliyle hazırlanır ve Şile’de bu ortamlar oldukça geniştir. Birkaç dönüm doğal yaşam alanı sayesinde köpekler doğal ortamlarında oyunlar oynarlar ve kendilerini rahat hissederler. Uyku odaları, oyun oynayabilecekleri salonlar, yüzebilecekleri temiz ve güzel havuzlar köpekler için ortaya konulan hizmetlerdendir.

Şile Köpek Pansiyonu

Eğer hafta sonlarını kendinize ayırarak dinlenme gibi planlarınız varsa gideceğiniz yer Şile ise, otellerin köpekleri kabul etmemesi sizi endişelendirmemelidir. Şile Köpek Pansiyonu her zaman 24 saat hizmetlerine devam etmektedir. Bu gibi zorunlu durumlarda onları bir yere bırakmak zorunda kalan sahiplerin endişe etmesine gerek yoktur. Son derece modern hizmetler veren Şile Köpek Pansiyonu’nda dünyadaki gelişmeler de gözetilir ve hizmetler sürekli olarak yenilenir. Burada köpeklerin yemek ihtiyacından, tuvalet ihtiyacından tutun da sağlığa kadar her çeşit hizmet titizlikle yerine getirilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Şile Köpek Pansiyonu