Sultangazi Köpek Oteli

Sultangazi, İstanbul’un Avrupa yakasındaki ilçelerinden sadece bir tanesi. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Sultangazi’de de insanlar evlerinde, bahçelerinde köpek besliyor. Köpekler çok uzun yıllardan beri insanlarla iç içe yaşıyor. Bu içiçelik durumu zamanla manevi ilişkilerin kurulmasına yol açmışken, köpeklerin de oldukça sadık hayvanlar olduğu eklendiğinde arada oluşan manevi ilişki anlamlandırılmaya başlanıyor. Köpek bakımı sanıldığının aksine zor bir iş. Köpek sahiplenmeden önce mutlaka tecrübeli olan insanlara danışılmalı. Örnek vermek gerekirse insanlar köpek sahiplendikleri zaman onlardan birkaç gün uzakta geçirmeleri gerektiğinde birkaç basit şeyle bunu atlatabileceklerini sanıyor. Köpeklere bolca mama ve su vermek herhangi bir işe yaramayacak, sadece onun karnını doyuracak. Eksik kalan ilgi ise mama ya da su ile doldurulamaz. Kimi zamansa insanlar köpeklerini daha önce köpeklerle hiç ilgilenmemiş kişilere emanet ediyor. Bu da doğru bir davranış olmamakla beraber alınabilecek en sağlıklı karar köpek sahiplerinin can dostlarını köpek otellerine emanet etmeleri. Sultangazi Köpek Oteli sahip olduğu tüm imkanlarla köpeklerinizi ağırlamaya hazır.

Köpek Otelleri ve Önemi

Sultangazi Köpek Oteli

Köpekler alıştıkları ortamdaki değişikliklere anında adapte olabilen hayvanlar değil. Sahibinin gelmemesi ya da sahibinin bir başkasına emanet etmesi gibi durumlarda çeşitli huzursuzluklar yaşayacak. Kimi zaman iş hayatı gerektirdiği için ya da lüks olarak nitelendirilen tatil gezilerine çıktıkları için insanlar köpeklerini yalnız başına bırakması gerekebiliyor. Köpek sahiplerinin en çok yaptığı iki yanlış: Evde yalnız bırakmak ve deneyimsiz kişilere köpeklerini emanet etmek. Bu iki yanlış hareketin olumsuz olarak yaratacağı sonuçlar bulunuyor. Bu yüzden mutlaka ama mutlaka köpek otelleri tercih edilmeli bu tarz durumlarda. Hem köpekler bu şekilde ilgisiz ve bakımsız kalmamış olacak hem de köpek sahiplerinin aklında köpeklerinin akıbetine yönelik soru işaretleri olmayacak. Bu tarz durumlarda uzman kadrosuyla kapılarını açan Sultangazi Köpek Oteli tercih edilmeli. Hem köpek sahiplerinin hem de köpeklerinin iyiliği için.

Sultangazi Köpek Oteli Nitelikleri

Sultangazi Köpek Oteli hatırı sayılır bir süredir sektörün içerisinde. Köpekleri sadece müşterilerine ait olarak görmeyip aynı zamanda kendi köpekleriymiş gibi ağırlayan Sultangazi Köpek Oteli birçok hizmetle kapılarını insanlara açıyor. Köpek otelleri sürekli olarak Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenen mekanlar arasında. Bu yüzden köpeklere herhangi bir zarar gelecek uygulamaların olması imkansıza yakın. En başta köpeklerin birbirine zarar verebileceği olasılığı düşünülerek köpeklerin konaklayacağı odalar tek kişilik halinde ve bir köpeğin yaşayabileceği yeterlilikte alan ayrılmış durumda. Köpeklere düzenli olarak birinci kaliteden aşağı düşmemek koşuluyla mamaları sağlanırken, konakladıkları odalarda mutlaka ses ve ısı yalıtımı bulunuyor. Ses ve ısı yalıtımıyla beraber aynı zamanda köpekler için uygun ışık ortamları da sağlanıyor. Bu sayede çevresel koşullardan kaynaklı oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmiş olunuyor.

Birçok köpeğin kaldığı bir yerde köpeğine herhangi bir zarar gelebileceği düşüncesine sahip olan köpek sahipleri için de şöyle bir uygulama uygulanıyor: Köpek otelinde herhangi bir köpeğin ağırlanabilmesi için aşılarının eksik olmaması ve iç, dış parazit kürlerinin yapılmış olması gerekiyor. Aksi taktirde köpekler otele alınmıyor. Arzu edildiği taktirde ücreti karşılığında eksik aşıları ve kürleri köpek oteli kadrosuna dahil olan veteriner hekimi tarafından yapılıyor. Aynı zamanda köpeklerin ortam değişikliğinden dolayı adaptasyon problemlerine yönelik çeşitli ortama adapte olmaları için yöntemler uygulanıyor. Gerekli olan tüm uygulamaların yapıldığı Sultangazi Köpek Oteli makul ücretler karşılığında köpeklerinizi ağırlamaya hazır. Tüm ömürleri boyunca insanlardan tek beklentisi sevgi ve ilgi olan köpeklere bu tarz elzem olan şeyler çok görülmemeli.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sultangazi Köpek Oteli