Teşvikiye Köpek Pansiyonu

Köpekler yapıları gereği yalnız kalmaktan hoşlanmayan, oynamayı, koşmayı ve ilgi görmeyi seven hayvanlardır. Köpek sahipleri mecburi durumlarda oluşan, seyahat, tatil gibi gidilip gelinmesi gereken zamanlarda, köpeklerini bırakabilecekleri güven konusunda sorun yaşamayacakları yerler aramaktadırlar. Bu tarz vakalarda akla ilk olarak gelecek olan yerlerden biriside köpek pansiyonlarıdır. Teşvikiye Köpek Pansiyonu ile köpekleriniz, günlük, haftalık ya da aylık olarak bırakabilmeniz mümkündür.

Sadece seyahat durumlarında değil, yoğun ve günlük olarak gidilen bir iş hayatına sahip kişiler, günlük olarak köpeklerini bırakabilir ya da adresten alınarak pansiyonlara götürülmesi ve getirilmesi imkânına sahip olabilmektedirler. Bu durumda köpek sahibi olan kişiler iş yerlerine gittiklerinde hayvanlarda hem yalnız kalmamış olacak hem de eğlenceli ve huzurlu bir yaşamın tadını çıkarabileceklerdir. Uzun süre yalnız bırakılan köpeklerde hırçınlaşma ve saldırganlık belirtileri de ortaya çıkabilmektedirler.

Teşvikiye Köpek Pansiyonu

Her pansiyon farklı çalışma metotlarına sahip olabilmektedirler. Bazı pansiyonlar hayvanların adresten alınıp, bırakılması konusunda müşterilerine yardımcı olabilmektedir. Günlük, haftalık ve aylık olarak köpeklerin yalnız kalmamaları adına hizmet vermektedir. Belirli ücretler dâhilinde köpeklerin sadece konaklamalarına değil eğitimsel gelişimleri gibi birçok hizmetleri de bünyesinde barındırmaktadır. Ücretlendirme köpeğin bırakılacağı gün bazında hesaplanmaktadır. Fiyatlar sunulan hizmetin durumuna göre pansiyonların farklı fiyatlandırmalı mevcuttur.

Teşvikiye Köpek Pansiyonu hizmetlerine bırakılan hayvanlara ait tek kalacakları odalar bulunmaktadır. En iyi kalitede kuru mama ile beslenmeleri sağlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak hayvanın ev ortamında kullanıldığı mamalarda götürülerek beslenmeleri sağlanabilmektedir. Odaları belirli zaman aralıklarında, dezenfekte edilerek sağlık bir ortamda bulunmaları sağlanır. Uzun süreli kalacak olan hayvanlara tuvalet eğitimi, beslenme eğitimi gibi yararlı olan alışkanlıkların kazanılması içinde çalışmalar yapılmaktadır. 7/24 sürekli olarak bir veteriner hekim kontrolünde tutulmaktadırlar. Günün belirli saatlerinde koşup oynayabilecekleri doğal ortamlara çıkarılmaktadır.

Köpek pansiyonlarında dikkat edilecek noktalar nelerdir?

Bırakılacak olan pansiyon önceden mutlaka kontrol edilmeli ve bulunduğu ortamın düzenine bakılmalıdır. Sıradan ve basit olmayan, mümkünse isim olarak da bilinen pansiyonların tercih edilmesi gerekir. Hayvanların barınacakları alanın, kontrolü yapılmalı, sağlık bir ortam olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sürekli olarak hayvanlar ile ilgilenecek, deneyimli ve eğitimli personellerin varlığından emin olunması adına bilgiler alınmalıdır. Bırakılan pansiyonda ani rahatsızlanmalara karşı bir veteriner hekimin olup, olmadığı bilgisi edinilmelidir. Köpeğimizin sağlığı açısından kullanılan mamanın kalitesi dahi sorgulanmalı ve iyi kalite bir mama ile besleneceğinin garantisi alınmalıdır.

Pansiyon olabilmeleri için tarım bakanlığı tarafından verilen evraklarının olup olmadığı sorulmalı, sıradan bir pansiyon adı altında açılmadığından emin olmamız gerekir. Köpekler konuşma yetilerine sahip olmayan canlı varlıklar olsalar da, iyi bir dinleyici olabilirler. Zamanla onlara gösterilen ilginin karşılığında sahiplerine olan bağlılıkları ile gözlerinde ki duyguları hissettirebilirler. Ve en iyi dostumuz olabilirler. Önce köpeğimizin sonra kendi çıkarlarımız doğrultusunda onlar için en iyi olan tercihi yapabilmemiz gerekmektedir.

Teşvikiye Köpek Pansiyonu

İnsanoğlu yalnızlıktan sıkılabilme özelliğine sahip olduğu gibi, köpeklerde belirli bir zaman sonra yalnız kalmaktan rahatsız olabilen, huzursuz olabilen ve zamanla bu durumlarda hırçın bir karaktere bürünebilir, çevredeki sakinlere rahatsızlık verecek düzeye dahi ulaşabilmektedir. Bu neden ile onları günlük yapamasak dahi seyahat, tatil gibi durumlarda mutlaka ki güvenirlik sorunu olmayan pansiyonlara bırakmamız, onların eğlenceli ve huzurlu yaşamaları adına destek olmamız gerekmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Teşvikiye Köpek Pansiyonu