Zeytinburnu Köpek Oteli

İstanbul’un Avrupa Yakası’ndaki Zeytinburnu ilçesi, oldukça işlek olan bir semttir. İstanbul gibi bir şehirde hafta sonlarını ve tatil zamanlarını şehir dışında geçirmek yada dinlenmeye vakit ayırmak isteyen köpek sahipleri Zeytinburnu köpek oteline köpeklerini bırakarak kendilerine vakit ayırabilirler. Zeytinburnu Köpek Oteli bir barınak gibi de hizmet etmekte olup istenildiği zaman aranarak kişinin köpeği hakkında bilgi alma talebinde bulunabilir. Bu hizmet sadece sahibi olan köpekler için değil aynı zamanda sahipsiz sokak köpekleri için de uygulanan bir sistemdir.

Köpeklerin Beslenmesi ve Özel İhtiyaçları

Köpeklerin yeme ihtiyaçları değişiklik gösterse de genel anlamda belirli zamanlarda(kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği) düzenli olarak verilir. Köpeklerin özellikle suyu eksik edilmeyerek beslenmeleri esnasında tek başlarına olurlar. Bunun nedeni ise köpekler arasında oluşabilecek kavgaların önüne geçmektir. Ayrıca köpeklerin bahçede veya dışarıda oynama saatleri bulunmaktadır. Bu zamanları, personellerin köpeklere olan ilgilerini eksik etmeyerek ve onları oyun ortamında vakit geçirmeye teşvik ederek geçirirler. Personellerin köpeklerin gezinti ve dinlenme saatlerini aksatmamalarını sağlamak çok önemlidir. Bu süreçte herhangi bir sebeple tedavi ihtiyacı olan köpekler varsa gerekli tedaviler veteriner tarafından eksiksiz uygulanır ve köpek sahibini yapılan sağlık kontrolü ve/veya tedavisi bilgilendirilme dahilindedir. Tedavi sırasında uygulanması gereken bazı durumlarda(ameliyat, ilaç vb.) köpek sahibinin onayı alınarak yapılır, aksi takdirde uygulanmaz.

Köpek otelinde, köpeğe uygun oyun alanları doğal olarak hazırlanır ve köpekler doğal ortamlarından uzaklaştırılmaz, böylece kendilerini rahat hissederler. Bu alanlar arasında havuzlar, oyun salonları, uyku odaları ve dinlenme odaları bulunmaktadır. Böylece sahibiyle yaşadığı yaşam düzenine devam etmesini sağlamaya özen gösterilir.

​​​Köpeklerin Kaldıkları Yerler Nasıldır?

Zeytinburnu Köpek Oteli

Köpeklerin kaldığı yerler onlar için özel tasarlanmış olup kullanacakları eşyalar ayrıca köpeklerin ilgi alanlarına uygun şekilde dizayn edilmiştir. Köpeklerin yatakları hijyene uygun olarak ve aynı zamanda odaları güneş görmeyecek şekilde yapılmıştır. Ayrıca köpeklerin kaldığı odalarda ses ve ışık yalıtımı düzenlenerek klimalar mevcuttur. Zetinburnu köpek oteli 24 saat canlı kamera sistemi ile izlemekte ve denetlenmektedir. Köpek sahipleri, köpeklerini otele yerleştirmeden önce gelerek otelin imkanlarını görebilirler.

Zeytinburnu Köpek Oteli Hakkında

Köpek otellerinde, bazı köpeklerin hastalık durumları ya da özel sebepler nedeniyle özel bir ilgiye ihtiyaç duyabilirler. Bu durumlarında belirli zaman aralıklarıyla ilaç kullanılması gerekebilmektedir. Bu durumla görevli personellerimiz(veteriner, bakım personeli, vb.) özenle ilgilenmektedir.

Veteriner Kontrolü

Zeytinburnu köpek otelinde 24 saat kalan veteriner hekimimiz mevcut olup herhangi bir problem olduğunda müdahale etmektedir. Köpeklerin kaldığı yerler her gün düzenli olarak personelimizce temizlenip veteriner tarafından hijyen kurallarına uyup uymadığı kontrol edilmektedir. Köpeğinizin diyet rutini olmadığı takdirde otelimiz tarafından temin edilen organik mama ile beslenir ve temiz su verilir. Köpeğinizin diyette olması durumunda köpek sahiplerinin verdiği listede bulunan besinler tedarik edilerek köpeğin beslenmesi sağlanır.

Köpeğinizi Otele Ulaştırma

Eğer köpek sahiplerinin köpeklerini bırakacak zamanları yoksa uygun imkânlar sunulur. Zeytinburnu köpek otelinin aracılığı ile ücretli servis olanağı bulunmaktadır. Köpekler otele giriş yapmadan önce sağlık kontrolünden geçmektedir. Bu nedenle köpeklerin mantar, kaşıntı, bit gibi rahatsızlıkları varsa gereken tedavinin yaptırılıp otele getirilmesi gerekmektedir. Ayrıca köpek sahiplerinin Tarım bakanlığının istediği aşı kartları köpeğin aşıları tam olarak yanlarında bulundurmaları yanınızda olmaları gerekmektedir. Olması gereken aşılar; Kuduz, Karma, Bronchine, Coronovirüs ile salgın durumuna göre lyme ve tetanostur.

Köpeğinizi Teslim Alırken

Köpekler otelden ayrılırken veteriner hekimin kontrolünden geçirildikten(göz, kulak ve kilo kontrolü) sonra sahiplerine teslim edilir. Köpek sahipleri uzun süreli köpeklerini bırakacakları zaman aylık kira öder gibi ödeme yapabilirler.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Zeytinburnu Köpek Oteli