Köpek eğitimi alman kurdu

ALMAN KURT KÖPEĞİ EĞİTİMİNİN PÜF NOKTALARI

 Irk olarak Alman kurt köpekleri zeki ve eğitime en olumlu cevaplar veren köpek ırklarından biridir. Algılama gücü ve enerjisi yüksek olan Alman kurtları sistemli bir eğitimin sonucunda pek çok konuda profesyonel bir şekilde hizmet etmeye hazır son derece sadık ve güvenilir bir yardımcıya dönüşebilir. Köpek eğitimi alman kurdu ile ilgili olarak toplamda 12 haftalık bir eğitim sürecini kapsamaktadır. Bu süre köpeğinizin karakterine göre değişkenlik gösterse de bu süre zarfında genellikle sonuca ulaşılmaktadır.  Eğitim sürecinin ilk 6 haftasını itaat eğitimi ikinci altı haftasını ise istenilen özel eğitim amacına uygun olarak uygulanan ileri itaat eğitimi oluşturmaktadır. Temel itaat eğitimi eğitim çalışmalarının en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Başlangıçta bu aşama sağlam bir temele oturtulmaz ise ileri eğitim çalışmalarından verim almak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle başlangıç eğitimi de dâhil tüm eğitim çalışmalarının mutlaka bu konuda profesyonel tecrübe ve bilgi birikimine sahip kişilerce verilmesi gereklidir.

Köpek eğitimi alman kurdu

Köpek eğitimi Alman kurdu köpekleri ile ilgili nihai kullanım amaçlarınızı gerçekleştirmeniz için farklı süreçler içermektedir. Örneğin köpeğinizi koruma köpeği olarak kullanacaksanız, farklı eğitim teknikleri kullanılır. Alan koruması ise daha farklı teknikleri içermektedir. Alman kurt köpekleri her iki konuda da eğitim almaya ve başarı sağlamaya yatkın bir ırktır. Yine de köpeğinizin sahip olduğu ona özel karakteri dikkate alıp, ona uygun eğitimi vermek en doğrusu olacaktır. Temel eğitim, itaat ile başlamaktadır. En çok kullanılan temel komutların köpeğinize öğretilmesini içeren çalışmalardır. Bu aşamanın amacı köpeğinizin her ortamda mutlak olarak size itaat etmesini sağlamaktır. Üzerinde kontrolünüzün olmadığı bir hayvan, özellikle bu bir Alman kurdu ise, hem kendiniz hem de çevredeki insanlar için tehlike oluşturabilir.  Bu nedenle bu eğitim, köpek eğitiminin en önemli aşamasını oluşturur. Bu eğitime, köpeğinizin 6ncı ayından itibaren başlayabilirsiniz. Ancak bu konudaki en önemli püf nokta 9ncu ayı geçirmemeniz gerektiğidir.

Köpek Eğitimi Fiyatları

Temel itaat eğitiminin tamamlanması ile köpeğiniz ileri eğitime geçmeye hazırdır. İleri itaat eğitimi köpeğinizin daha karmaşık komutları yerine getirmesine dönük kapsamlı bir eğitim sürecidir. Bu eğitim çalışmaları özellikle Alman kurtları gibi kapasitesi yüksek ve algılama gücü geniş ırklara uygun özel teknikleri kapsar. İleri itaat Köpek eğitimi alman kurdu ırkı köpeğinizin daha mükemmel bir şekilde itaat etmesini sağlar. Köpekleriniz bu eğitim sonucunda tasması olmadan komutlarınızı yerine getirebilir. Uzaktan ses komutlarıyla da işaretler ile dediğiniz şeyleri yapabilirler. Bu eğitimi temel itaat eğitiminden ayıran en önemli detay ise eğitimin köpeğinize tasmasız olarak verilmesi olarak özetlenebilir. Ortalama olarak 6 hafta civarında sürmektedir.

Köpek eğitimi alman kurdu

İleri itaat eğitimin bir sonraki aşamasını, köpeğinizin kullanım amaçlarına göre verilen özel eğitimler oluşturmaktadır. Alman kurt köpekleri koruma köpeği olarak kullanılabildiği gibi çeşitli alanların korumasında, bekçi köpeği olarak da kullanılabilmektedir. Bunun dışında zekasının ve algılama gücünün diğer ırklara göre yüksekliği sebebiyle, narkotik polislerince ve bomba imha ekiplerince de kullanılabilmektedir. Arama kurtarma köpeği olarak da mükemmel özelliklere sahip bir ırktır. Buna uygun eğitimleri alan Alman kurtları verilen tüm görevleri kusursuz olarak yerine getirebilmektedir. Örneğin koruma köpeği olarak yetiştirilen bir Alman kurdu, herhangi bir tehlike sezdiğinde, sahibini uyarır ve tehlikenin nereden kaynaklandığını bulur ve derhal etkisiz hale getirebilir. Tabi ki tüm bunları sizin kontrolünüz altına yerine getirecektir. Köpek eğitimi Alman kurdu ırkı için son derece etkili sonuçlara yol açabilen süreçleri kapsar.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek eğitimi alman kurdu