Köpek Pansiyonu Esenyurt Fiyatı

Sorumluluğunu almış olduğunuz ev arkadaşlarınız köpeklerinizi emanet edip gönül rahatlığı içinde bırakabileceğiniz, sevgileriyle, emekleriyle can arkadaşlarınıza yoldaşlık edip ihtiyaçlarını giderebilen, köpeklerinizin rahatlığı için çabalayan mekânlara köpek pansiyonu denir. Köpek Pansiyonu Esenyurt Fiyatı bu pansiyonlar arasında en uygun olanıdır.

Köpek Pansiyonları Ve Esenyurt

Köpek pansiyonu ya da köpek oteli Esenyurt bölgesinde çok yaygın olarak görülmez. Talep üzerine yavaş yavaş büyüme göstermektedir. Köpek pansiyonları sizin yokluğunuzda yaşam yoğunluğunda minik arkadaşınızı emanet edebileceğiniz aslında köpekler için rahatlama ortamı de diyebileceğimiz konaklama ortamlarıdır. Pek sık sokağa çıkma şansı olmayan ev köpekleri hem cinsleriyle birlikte vakit geçirme ve alacakları eğitimler çerçevesinde daha uysal olma yolunda ilerlerler. Köpekler pansiyona alınmadan önce veteriner kontrolünden geçirilip herhangi bir rahatsızlığı olup olmadığına bakılır. Tırnak kontrolü ve kesimi ardından köpek pansiyonuna kabul edilir. Travma geçirmiş köpekler diğer köpeklerden ayrı eğitim görürler. Psikoloji bozuk köpek ya çok suskundur ya da çok hırçın. Bu yüzden diğer köpeklerinde bu durumdan etkilenmemesi adına ayrı barınaklarda ve ortamlarda misafir edilirler. Sahibi istediği takdirde farklı eğitim desteği ve sağlık hizmetleri sağlanabilir.

Esenyurt Köpek Pansiyonlarında Köpek Odaları

Köpek Pansiyonu Esenyurt Fiyatı

Her köpek için ayrılmış odalar mevcuttur. Bu odaların genişliği yaklaşık 15 m2 alan kaplamaktadır. Yemek ve tuvalet ihtiyaçları için özel bakıcılar eşliğinde ihtiyaçları sağlanır. Sıcak havalarda köpeklerin sıcaktan bunalmaması ve keyifli vakit geçirebilmeleri adına köpek havuzları bulunmaktadır. Kışın üşümemeleri için uygun ortam ısıtıcılarla sağlanmaktadır. Esenyurt köpek pansiyonları genellikle 50-60 köpek kapasiteli alanlara sahiptir. Ev ortamında ya da bahçede konaklayan hayvanlar için ayrı ortamlar hazırlanır. Alışık olduğu ortamdan birden koparmak hayvanda psikolojik bozulmalara yol açabilir. Sahibinin olmamasından da kaynaklı olarak hırçınlaşıp saldırgan olmaya yönelecektir. Kısa ve zaman içerisinde yavaşça düzen değişikliği sağlanmalıdır.

Köpek Pansiyonu Esenyurt Fiyatı

Daha çok rastlar olunan köpek pansiyonları köpek sahiplerinin yoğun ilgisinden dolayı fiyatlarda artış meydana getirmiştir. Özellikle hem köpeğim olsun hem işim devam etsin düşüncesinde olan kişiler için oldukça uygun yerlerdir. Günlük ve haftalık olarak bırakılabilen köpekler normal bir otelde ağırlanır gibi misafir edilirler. Fiyat politikası verilen hizmete, kalacağı güne, alacağı extra eğitime, aşıları varsa sağlık desteği gibi durumlar fiyatta oldukça değişikliğe sebep olmaktadır. Minimum limit olarak düşünülürse günlük ücreti ortalama 40 TL ila 50 TL civarındadır. Verilen hizmetler eşliğinde değişebilir. Peki, bu fiyat doğrultusunda köpeğinize nasıl bir imkân sağlanacağı kuruluşla alakalıdır. Fakat standart olarak kuru mama ya da ıslak mama, günlük veteriner kontrolü, yürüyüş saatleri, aktivite saatleri, sahibinin izniyle birlikte istek doğrultusunda köpeğin yıkanması vakti gelen aşıları var ise bunların yapılması, temel komutların öğretilmesi gibi imkânlar herhangi bir fazladan ücrete tabi tutulmaz. Eğer köpeğiniz için pansiyonun kullandığı mamayı tercih etmiyorsanız özel mama için extra ücret ödemeniz gerekecektir.

Köpeğinizde herhangi bir rahatsızlık var ise ameliyatlı ya da hastaysa ilaç temini için ücret ödenmelidir. Uzun süreli konaklamalarda %30 indirime gidilse de genel olarak ücret politikası yüksektir. Maddi gücünüz yeterli ve köpeğinizin daha lüks koşullarda ağırlanmasını istiyorsanız günlük olarak 100 TL ila 150 TL civarı ücreti gözden çıkarmalısınız. Herhangi bir aksaklık sırasında oluşturmuş ve ücretini ödemiş olduğunuz pansiyonun ücreti geri ödemesi yapılmaz. Esenyurt Lüks köpek pansiyonlarında köpek sayısı daha azdır. Yaklaşık olarak 20-25 köpeği geçmez. Isınma sistemi klima sayesinde sağlanır. Odaları normal oda boyutlarından daha büyüktür. Esenyurt lüks köpek pansiyonları çok yaygın olmasa da olanların da ücret politikası yüksektir.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

  • caner
    2 yıl önce

    7 yaş ırkından dolayı kedi ve köpeklerle anlasamamakta yavru lar hariç ama onlarında davranışlarını boza bilicek eğitimi kendisi vermektedir

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

Köpek Pansiyonu Esenyurt Fiyatı