Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

Köpeklerin anatomisi insanlardan çok farklı olmakla beraber duyu organları insanlarınkiyle aynıdır. Köpeklerin 5 duyu organı vardır. Bunlar koku alma, tat alma, görme, duyma ve hissetmedir. Bu duyu organlarını insanlarla karşılaştıracak olursak köpeklerin insanlara göre en fazla gelişmiş duyu organı koku almadır. Bu özelliklerinden yararlanarak köpekler askeri, polis ve arama kurtarma alanlarında kullanılmak üzere yetiştirilmiştir. Esrar, kokain gibi uyuşturucu maddelerin kokusuna alıştırılan köpekler bu uyuşturucu maddelerin aranmasında kullanılmaktadır.

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

Yine aynı şekilde arama kurtarma faaliyetlerinde insanların kokusunu alarak nerede olduklarını tespit edebilirler. Köpeklerin gözleri insanlardan hem daha iyi hem de daha kötüdür. Köpekler gece karanlıkta insanlardan daha iyi görmelerine rağmen fazla ışıklı ortamlarda insanlar kadar iyi göremezler. Köpeklerin renkleri ayırması, çevredeki nesneleri net görememeleri ve uzaklık tayini yapamamaları görme duyularının insanlardan daha zayıf olan diğer özellikleridir. Gözlerinin kafatasındaki konumları nedeniyle insanlara oranla daha geniş açılı bir görüşe sahiptirler.

Köpeklerin yaşam süreleri, gelişen beslenme ve veterinerlik teknikleri sayesinde günümüzde ortalama 12 yıla çıkmıştır. Köpeklerin yaşam süreleri ırklarına göre farklılık göstermektedir. Küçük ırklar büyük ırklara oranla daha uzun süre yaşamaktadır. Örneğin bir buldok ırkından bir köpeğin yaşam süresi ortalama 7 yılken daha küçük bir ırk olan minyatür kanişlerin yaşam süresi ortalama 15 yıldır. Köpeklerin yaşam sürelerinin ırklarına göre değişmesinin yanında aynı zamanda da kalıtsal özelliklerine, beslenmesine, bakımına, egzersizlerine, yaşadığı streslere ve yaptıkları işlerdeki yıpranmalarına göre değişmektedir.

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu Fiyatları

Bugüne kadar en uzun süre yaşayan ve Guinness rekorlar kitabına giren 1910 yılında doğmuş ve 29 yıl 5 ay yaşayan Avusturalya sığır çoban köpeğidir. Köpekler ilk doğdukları günden ölümlerine kadar tarih boyunca gerek iş açısından gerekse bir dost olarak hep insanoğlunun yanında olmuşlardır. Köpeklerin insan yaşamlarına kattıkları birçok olumlu davranışları vardır. Bir köpek insan hayatının her evresinde olması gereken bir canlıdır. Bir bebeğimiz olacaksa bebeğimiz olmadan önce evimize bir köpek getirmemiz ve bebeğimizin bu köpekle birlikte büyümesini sağlamamız bebeğimize birçok şey katacaktır.

Başta çocuğumuzun bir hayvanla büyümesi ona hayvan sevgisini aşılayacaktır. Çocuğumuz belli bir yaşa geldikten sonra ona köpeğin beslenme ve bakımında ufak tefek vereceğimiz sorumluluklar onda sorumluluk duygusunun gelişmesini sağlayacaktır. Doğal olarak gelişen köpeği dış etkenlerden koruma hissi onun koruma içgüdüsünü tetikleyecektir. Köpeğe duyacağı sevgi onun hayata ve ailesine karşı sevgi dolu bakmasını sağlayacaktır. Ve son olarak köpekle paylaşacağı güzel anlar çocuğunuzun paylaşımcı ruhunu açığa çıkaracaktır. Köpeklerin çocuklarımızın gelişimlerine sağladığı faydalarının yanında bize de birçok fayda sağlamaktadır. Köpekler tam anlamıyla bir stres topudur.

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu

Köpek Eğitimi

Köpeğinizle oynayarak geçireceğiniz 3-5 dakika stresinizi atmaya fazlasıyla yeterli gelecektir. Köpeğiniz gün gelecek sizin ve ailenizin güvenliğini koruyacak bir davranışta bulunacaktır. Saydığımız bu nedenlerden dolayı bir köpek hayatımızda olmazsa olmazlardan bir canlıdır. Ancak maalesef köpeklerimizi yanımızda taşımakta zorlandığımız ya da imkânsız olan zamanlar olabilmekte. Bu gibi durumlarda ise bizim için bu kadar değerli olan bir canlıyı profesyonel köpek pansiyonlarına emanet edebilmekteyiz.

Muhtemelen ikamet ettiğiniz muhitte en az bir tane köpek pansiyonu ya da köpek oteli görmüşsünüzdür. Pozito, Pet Taxi İstanbul, Snoopy, Süpriz Pet Kuaförü ve Barınağı, Köpek Evi Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu olarak hizmet veren köpek pansiyonlarıdır. Köpeğinizin yanında olamadığınız zamanlarda saydığımız bu Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonlarından birini seçerek emanet edebilirsiniz. Köpeğiniz seçeceğiniz herhangi bir Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonunda siz evinize geri dönene kadar güvende, huzurlu ve mutlu olacaktır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Şaşkınbakkal Köpek Pansiyonu