Köpek Oteli Beylik düzü

Hayvan sahibi olmak ya da beslemek günümüzde git gide yaygınlaşan ve artık neredeyse bir ihtiyaç haline gelen eğlenceli ve keyif verici işlerden bir tanesidir. Hayvan sahibi olmak kişiyi sorumluluk sahibi yaparken bir yandan da günün stresini atmanızda yardımcı olacak sevimli bir dostunuz olması anlamına gelir ve tabi ki her hayvanın bakımı ise ayrı bir zorluk demektir. Bu sevimli dostlarımızın içinde en yaygın olanı ise köpektir. Türkiye’de birçok kurum ve kuruluşun yaptığı anketler sonucu ortaya çıkan istatiksel verilere göre hayvan bakan veya sahiplenmek isteyen kişilerin ilk sırasında köpekler yer almaktadır. Bilindiği üzere köpekler insanoğluna çok uzun ve eski yıllardan biri birçok iş konusunda yardım etmektedir. İnsanoğluna avlanma, korunma gibi işlerde yardımları ve aralarında ki dostlukları çok uzun ve eski yıllara dayanmaktadır.

Günümüzde de bu işlerde insanoğluna yardım ederken bir yandan arkadaşlık ederek sahiplerini mutlu etmektedir. Köpekler sadakat duygusu en üst seviyede, oldukça akıllı ve sevecen yaratıklardır. Birçok evinde neşe kaynağı olmakla birlikte neredeyse sahipleri için evlat yerini tutmaktadır. Bu sevimli hayvanlara sahip olmak ne kadar keyifli ve eğlenceli gözükse de bir yandan eğitimleri, bakımları açısından da çok zordur. Oldukça yoğun ve sürekli seyahat etme durumunuz olan bir iş temposuna sahipseniz veya tatile çıkmak istiyorsanız köpeklerinizi yanınıza alamazsınız. Bilindiği üzere ülkemizde otellere ve toplu taşıma araçlarına köpekler maalesef kabul edilmemektedir. Bu tip can sıkıcı durumlarda köpeklerinizi hayvanlardan hoşlanmayan ya da daha önce hiç köpek bakmamış birine emanet etmek sevimli dostlarınızda ruhsal açıdan büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Evde tek bırakmasına gelirsek hiçbir veteriner bu davranışı tavsiye etmemektedir.

Köpek Oteli Beylik düzü

Köpek Oteli Beylik düzü

Nedeni ise köpeklerinizin terk edilmişlik hissine kapılıp bir daha sizi gördüğünüzde eski sahip köpek ilişkinizin kaybolmasına neden olmasıdır. Bu tip can sıkıcı durumlar için hayvan sever kişilerin girişimleri ve belediyelerinde desteklemesi ile açılan köpek otellerin sevimli dostlarınıza yokluğunuzu aratmamaktadır. İstanbul’un sürekli gelişen yeşil alan dolu bölgelerinden biri olan Beylik düzünde hizmet vermekte olan Köpek Oteli Beylik düzü sizin yokluğunuzda köpeklerinizle ilgilenerek sizin yokluğunuzu aratmamaktadır. Köpeklerinizin her türlü bakım ve ihtiyaçlarının karşılandığı Köpek Oteli Beylik düzü hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

Beylik düzü Köpek Oteli köpeklerinizin her mevsim eğlenebilmeleri için dizayn edilmiştir. Kışın soğuk havalarda ısıtmalı sistemi ile köpekleriniz kapalı alanlarda ki bölgelerde günlük aktivitelerini ve egzersiz ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Yaz mevsiminde ise sahip olduğu geniş bahçe alanı sayesinde köpekleriniz özgürce oyun oynayabilme avantajı sunmaktadır. Bu oyunlarda ise herhangi bir sıkıntı gerçekleşmemesi için köpeklerinizi gözlemleyen en az bir bakıcı bulunmaktadır. Bütün tesis 24 saat kamera sistemi ile de gözetlenmektedir ve tesislerin içinde bu 24 saatte en az bir tane görevli bulunmaktadır.

Bu tesiste beslenme ve mamalar ücrete dahil değildir. Gelirken yapacağınız bir ayarlama ile köpekleriniz kalacağı gün kadar mama getirmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte özel durumları olan köpekleriniz için gereken besin takviyeleri ve ilaçlar getirtilmektedir. Yalnız bu hizmetten daha iyi bir şekilde faydalanabilmek için önceden bildirmeniz tavsiye edilmektedir. Bunun dışında tesislerin anlaşmalı olduğu veterinerle köpeklerinizin herhangi bir sağlık problemi yaşaması durumunda anında müdahale ederek sevimli dostlarınızın sağlığını kesinlikle korumaktadır. Tesislerde mama geçişlerinin yaşanması beslenmede değişikliklerin uygulanması mümkündür. Bu konuya karar veren sahiplerin yine de eski mamadan en az üç günlük getirmesi gerekmektedir. Ani bir beslenme değişikliği yapılması köpeğinizde ciddi anlamda sindirim problemlerine yol açabilir. Otelde ciddi derecede saldırganlık özelliği taşıyan köpekler kabul edilmemektedir. Bununla birlikte kısırlaştırma işlemi yaşamış köpekler kızgınlık dönemini atlattıktan sonra otele kabul edilmektedir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Oteli Beylik düzü