Şişli Köpek Pansiyonu

Köpekler sayesinde insanların hayatı günden güne kolaylaşıyor. Köpekler insanlar sayesinde daha huzurlu bir hayat elde ediyor. Şişli Köpek Pansiyonu da köpek sahiplerinin bu huzuru sağlamasında yardımcı oluyor. Köpekler için eskiden yani 10 bin yıl önce hayatları daha kötü ile 10 yıl yaşayabilirken şimdi ortalama ömürleri 13 yıla kadar uzatıldı tabi ki burada modern tıbbın büyük bir etkisi vardır. Köpekler yaşamları boyunca kendi yaralarını yalayarak iyileştirirler. Bir felsefeci olan plan bir sözünde köpekler hakkında şu sözü kullanmıştır’ bir köpeğin ruh hali tam bir filozofçu ruh halidir’ .

En çok yaşayan köpek tam 29 yıl yaşamıştır. Dalmaçya köpekleri doğdukları zaman sırf beyaz renkte doğarlar daha sonraları ise büyüdüklerinde üzerlerinde beyaz benekler oluşmaya başlar. İran hükümetinde köpekleri evcil hayvan olarak beslemek yasaktır sadece dışarıda kulübede beklemek vardır. Köpekler kuyrukları ile ne istediklerini ve o an ne hissettiklerini söylerler. Köpekler çoğu zaman iki üç yaşında bir çocuğun zekasına sahiptirler. Fakat bazıları vardır ki bir insan aklını bile takdire şayan bırakabiliyor. Araştırmalara göre köpekler kör, sağır ve dilsiz doğmaktadırlar. Köpekler kadar bu kadar bilgi yetmediğine göre gelin biraz detaya inelim.

Evde köpek beslemek için gerekli olan eşyalar;

Yatak

Eğer bir köpek almak istiyorsanız yataksız olmaz. Köpeğinize özel bir köpek illa ki olmaz zorundadır. O yatağın her gün düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Köpekler insanlar gibi bir yatağa ihtiyaç duyarlar. Köpekler tarafından da bu iş gerçekten çok eğlencelidir. Çünkü bir köpek anca ev hayatında bir yatağa sahip olur.Özellikle bu yatakları bir yavru köpek için alacaksanız gerekli olur.Köpeğinizin koltukta yatmasını bekleyemezsiniz çünkü bir köpek anca yatağa yatabilir. Ve rahat etmesi için ihtiyaç olan bir durumdur. Yatağı alırken köpeğinizin boyutlarını düşünün daha sonra pişman olmayın. Eğer yatağa karar verdiyseniz puf model olan yatakları tercih edin çünkü bu tür yataklar hem rahat hem de konforlu olacaktır.

Tuvalet sepeti ve alanı

Köpek alırken köpeğinizin de sizinle birlikte aynı yere boşaltım yapacağına inanmayın. Onun için köpeklerinizin bir tuvalet sepetine ihtiyaç duyarlar. Bu köpek sepeti sayesinde köpekleriniz daha huzurlu olacaklardır. Köpekler daha çok nasıl yapacağından emin olamaz. Tek yapacağınız iş köpeğinizin patisini birkaç defa sepete dokundurmak ve köpeğiniz artık boşaltımını oraya yapacağını anlayacaktır.

Tüy bakımı için alınacak malzemeler

Tüy bakımı için köpek sahiplerine de detaylı bir şey söylemek gerekir. Köpeğinizin tüyleri çok ise kalın fırça almanız yeterlidir. Eğer inceyse yumuşak bir fırça almanız gereklidir fırça türü bakımından köpeğinizin türüne bırakılmıştır. Köpeğinizin sadece tüy bakımı yoktur bunun dışında kulak temizliği ve tırnak bakımıdır ve en sonunda banyo yaptırılmalıdır. Bunun dışında düzenli olarak bu bakımları yapmalıdır.

Mama ve su kapları

Köpeğinizin elbette beslenmesi gerekir köpeğiniz bu ihtiyacını gidermek için köpeğinize metal veya plastik bir mama kabı almalısınız. Ama en çok tercih edilen demir bir yani çelikten bir mama kabıdır. Su kabı ise normal bir plastik kap olabilir.

Köpek maması

Köpeğinize onun için iyi bir organik mama alabilirsiniz. Ama alırken dikkat edilmesi gereken TSE damgası gibi onaylı ve damgalarının düzenli olarak almasıdır.Şişli Köpek Pansiyonu

İnsanlar artık köpeklerin daha iyi bir yerde bulunması için onlar için daha bir hayat vermesi için köpeklere daha iyi bir bakım sunuyor. Şişli köpek Pansiyonu insanlar için mükemmel bir hizmet veriyor. Köpeklerinizin en iyi bakımı alması için uğraşıyor köpeklere özel mamalar veriliyor köpeklere özel bakımlar ve özel odalar veriliyor. Bu pansiyon köpeğiniz için mükemmel bir yerdir. Köpeğiniz için tam sosyalleşme yeridir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Şişli Köpek Pansiyonu