İstanbul Çatalca Köpek Oteli

Köpek sahipleri için köpeklerinden ayrılmak hiç kolay değildir. Zaman zaman iş seyahati ya da tatil yapma ihtiyacı nedeni ile köpeğinizden ayrı kalmak zorunda kalabilirsiniz. Kimi zaman otobüs ve otellerin köpekleri kabul etmemesi kişilerin tatilini de köpeklerinden ayrı geçirmesine neden olmaktadır. Bu gibi durumda tatili ertelemek istemeyen kişiler için hayatı kolaylaştıracak fikirlere ihtiyaç vardır. Köpek sahiplerinin hayatını kolaylaştırmak için yapılan uygulamalardan biri de köpek otelleri ve köpek pansiyonlarıdır. Köpek otelleri köpeklerin sahiplerinden ayrı kaldığı süre boyunca köpeklerin beslenmesi ve eğitimleri ile yakından ilgilenmektedir. Köpeğinizden ayrı kalmak zorunda olduğunuzda köpekleri güvenilir ellere teslim etmek için köpek otellerini tercih edebilirsiniz. Istanbul Çatalca köpek oteli köpekleriniz ile yakından ilgilenmek için özel olarak oluşturulmuş bir köpek oteli olma özelliğinin yanı sıra köpeklerin konforlu bir şekilde bakılmasını da sağlar. Diğer köpek otelleri ile kıyaslandığında köpeklerin adeta bir tatil havası içerisinde olacağı bu köpek pansiyonu köpekler için özel hazırlanmış odalara sahiptir.

Köpek Oteli Özellikleri

Bilindiği gibi köpekler güneş ışığını çok seven canlılar değildir. Özellikle sıcak yaz aylarında köpeklerin sıcaktan korunabilmesi oldukça önemlidir. Bu hassasiyeti dikkate alarak oluşturulmuş olan köpek odaları gün ışığını içeri geçirmeyecek özellikte tasarlanmış olup aydınlatma alanında özel detaylar kullanılmıştır. Köpek otellerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik ise köpeklerin nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgilidir. Bilindiği gibi her köpek sahibi kendi yöntemini kullandığından dolayı köpeklerin beslenmesi de farklı olabilmektedir. Fakat öncelikle köpeklere sağlıklı gıdaların verilip verilmediği üzerinde durulmalıdır. Köpek otellerinde köpeklerin sağlığı için uygun olarak hazırlanan özel besinler vardır.

Istanbul Çatalca Köpek Oteli

Köpek otellerinde dikkat edilen özelliklerden biri de köpeklerin beslenme alışkanlığını değiştirmeden onlar için sağlıklı olan gıdaların verilmesidir. Köpekler beslenme alışkanlıkları değiştiğinde kendilerini güvensiz hissedeceklerinden dolayı beslenme özelliklerine dikkat etmekte fayda vardır. Köpek otellerine alınan köpekler öncelikle sağlık kontrollerinden geçmelidir. Köpekler uzman veterinerler tarafından sağlık kontrolünden geçerek odalara alınmaktadır. Böylece köpekler için herhangi bir sağlık sorunu oluşmadan sahiplerine teslim işlemi de gerçekleşecektir. Köpek otellerinde aynı zamanda köpek eğiticileri de bulunmaktadır. Böylece sahipleri yanlarında olmayan köpeklerin eğitimleri ile de yakından ilgilenmektedir.

İstanbul Çatalca Köpek Oteli

Köpeğinizden ayrı kaldığınız süre boyunca onların bakımı ile yakından ilgilenecek uzman kişilerden destek almanız önemlidir. Köpek otelleri köpeklerin temizlik ve bakımları ile yakından ilgilenerek onların çok daha uyumlu hale gelmesi için çaba sarf etmektedir. Köpek otellerinde çalışan kişilerin köpekleri seven ve onların bakımı ile yakından ilgilenen kişilerden seçilmiş olması gerekir. Bu nedenle köpek otellerine karar vermeden önce otel hakkında araştırma yapmak önemlidir. Köpek otellerine köpekleriniz emanet etmek kolay olmayacağından dolayı güvenilir kimseler ile iletişim halinde olmanız bu süreç içerisinde oldukça önemlidir.

Köpek otellerine köpekleri teslim etmeden önce oteli yerine görmek ve çalışanlar ile yüz yüze iletişim kurmak önemlidir. Köpek otellerini gerekli belgelere sahip olup olmadığını yakından görmenizde fayda vardır. Gerekir ise köpek oteli internet üzerinden araştırılmalı ve kullanıcı yorumları dikkat alınmalıdır. Daha önce köpeğini köpek oteline teslim etmiş kimseler ile iletişim halinde olmak da köpeklerin doğru ellere emanet edilmesinde önemli bir rol oynayacaktır. Köpek otellerinde köpeklerin farklı ihtiyaçlarını karşılayacak bir ekibin olması gerekir. Örneğin köpeğin ilk otele alım aşamasında sağlık kontrollerini yapmak için veteriner hekimin bulunması gerekir. Bunun yanı sıra köpeklerin tuvalet ve beslenme ihtiyaçlarını gün içerisinde karşılayacak köpek bakıcılarının da otellerde bulunması önemlidir. Köpekler otele teslim edilmeden önce konaklayacağı mekanlar da görülmelidir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Çatalca Köpek Oteli