Bayrampaşa Köpek Oteli

Köpek dostlarımız çok sevimli, çok akıllı hayvanlardır. Onlar da biz insanlar gibi duygusal travmalar oluşturabilirler, mutsuz olup, sevinebilirler. Bayrampaşa Köpek Oteli ile  İyi bir eğitim sonunda herkesi şaşırtacak kadar güzel hareketler yapabilmektedirler. O kadar zeki olurlar ki, diğer yaşam alanınızda bulunan diğer bireylerinden daha iyi bir yardımcı olabilmektedirler. Köpekler çoğu hayvan sever için vazgeçilmezdir.

Köpek Dostlarımızın Sahiplerinden Beklentileri Nelerdir?

Hayvan sahipleri onların psikolojik durumları ile ilgili duyarlılığı gösterdikleri her zaman akıllarda soru işaretleri bırakmaktadır. Hayvan sever dostlarımız köpekleri iletişim kurabiliyorsa elbette onun sorunu olduğunu, onun mutsuz olduğunu fark edebilmektedirler. Fakat önemli olan hayvan severlerin bu farkındalık kazanımına ulaşma çabasında olmalarıdır. Bu bilince ve duyarlılığa sahip olan hayvan severler bundan rahatsız olup elbette veteriner hekime gitmektedirler. Ama bunu başarabilen hayvan sahipleri çok fazla olmadığı görülmektedir. Bu duyarlılığa sahip olabilmek için hayvan sahiplerinin şunları bilmesi gerekmektedir. O bir hayvandır, insan değildir. Olaylara onun gözüyle bakabilmek yani duygudaşlık kurabilmek gerekmektedir

. Empati yapıla bilindiğinde onun psikolojik süreçteki son durumu çözüle bilinmektedirler. Ama çoğu hayvan sever sahipler maalesef olaylara onun gözüyle bakması pek sağlanan bir kazanım olmamıştır. Bunların yanı sıra köpeklerinde aynı insanlar gibi bir takım özel bakım ihtiyaçları olduğu unutulmamalıdır. Tabi ki onların da özenli bir bakım istekleri mevcuttur. Aynı biz insanlar gibi ihtiyaçlarının özenle karşılanması gerekmektedir. Fizyolojik ihtiyaçlarından, öz bakım ihtiyaçlarına, itaat eğitimine hatta oyununa kadar vakit ayırmanız gerekir. Kendimiz çocuklarımıza nasıl oyun saati ayırıyorsanız, onlarla vakit geçiriyorsanız köpeklerinizin de bu ilgiye ihtiyacı vardır. Onlar da insanlar gibi travmalar üzüntüler yaşayabilirler ve oyun oynamak isterler. Bazen bakım için özel hizmetler veren Bayrampaşa köpek oteli gibi uzman yerlere ihtiyaç duyabilirsiniz. Onlarında bir canlı olduğu unutulmamalı onlara gerekli özen ve hassasiyeti göstermemiz gerekmektedir.

Bayrampaşa Köpek Oteli

Köpek Otelleri Niçin Gerekli?

Köpek otelleri: Köpeklerinizin ev ortamı ve doğa ortamı arasındaki uyum problemini çözmenizi sağlamaktadırlar. Köpek dostlarımızın günlük bakımları ve oyun ihtiyaçlarını karşılayan bir çeşit kreş gibi sıfatlandırabileceğimiz mekânlardır. Burada köpeklere en muntazam şekilde bakım yapılıp, eğitim verilmektedir. Köpeklerin tüm ihtiyaçları ile ilgilenen uzman eğitimli, tecrübeli bakıcılar bulunmaktadır. Bu Uzmanlar her bir köpekle ayrı ayrı ilgilenmektedirler. Onların sağlıklı bir köpek olmasını sağlarlar. Bu tür mekânları birçok şehir de bulabilme imkânınız vardır.

Bayrampaşa köpek oteli bu seçeneklerden bir tanesidir. Köpek bakımı konusunda çoğu hayvan severin yeterince bilgi ve tecrübe kazanımına sahip olmadığını yapılan araştırmalar göstermektedir. Köpek sahipleri yoğun iş temposu nedeniyle onlara yeterince zaman ayıramadığını belirtmektedir. Diğer bir problem ise vakit ve bilgisizlik problemidir. Fakat evinizdeki ortam köpek bakımı için yeterli olmayan hayvan sever köpek sahipleri onları köpek otellerine teslim ederek onlara bakılmasını sağlayabilmektedir.

Bayrampaşa Köpek Oteli Verilen Hizmetler Nelerdir?

Bayrampaşa köpek oteli, köpeklerin tüm ihtiyaçlarına göre dizayn edilmiştir. Otel Hava şartlarında oluşacak olumsuz değişikliklere karşı tüm tedbirleri almıştır. Bu tür yerler köpekleriniz için evinizden daha doğru yerler olabilmektedir. Bu otelde hayvan dostlarımız için gerekli olan doğal yaşam alanı da düşünülmüştür. Hayvan dostlarımızın da insanlar kadar eğlenmeye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle onların özgürce gezip oynayabileceği bir mekânda yaşamaları çok daha doğrudur. Hayvanlar için en uygun ortam kendi doğa ortamıdır, onları bağlayıp evin bahçesine hapsetmeniz onları psikolojik olarak rahatsız edecektir. Köpeğinizin mutlu olması size karşı daha itaatkâr olması demektir. Sadece Karınlarını doyurup, tuvaletlerini yaptırmak ona karşı ilgili davrandığımız anlamına gelmemektedir.

 

 

 

 

 

etiketlerETİKETLER
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bayrampaşa Köpek Oteli