Köpek Pansiyonu Fiyatları

Modern hayatta, köpek sahiplerine büyük kolaylık sağlayan profesyonel bir hizmet olan köpek pansiyonculuğu ülkemizde giderek yaygınlaşmaktadır. Köpeklerini güven içinde bırakacakları yer arayan köpek sahipleri bu köpek pansiyon ve köpek otelleri ile bu faydalı hizmetten yararlanmakta, gidecekleri seyahatlerine gönül rahatlığı ile gitmektedirler. Çünkü bıraktıkları süre boyunca sevimli dostları bu pansiyonlarda  güvenli bir şekilde konaklamakta ve sağlıklı bir şekilde ağırlamaktadırlar, tıpkı insanlar gibi. Köpek otelleri ve pansiyonları tıpkı tatil köyü gibi işletilmekte olup, köpek pansiyonu fiyatları belli sezonlarda tıpkı tatil köyleri listelerinde olduğu gibi yaz aylarında ve ya bayram tatillerinde yükselmektedir.

Köpek pansiyonları için artan bir talep vardır. Çünkü şehir hayatı içerisinde çoğu kez mecburi bazen keyfi olarak köpek sahipleri ve ailelerinin yapacağı seyahatler nedeniyle; pek çok köpek günlük kimi zaman ise nerdeyse bir iki ay boyunca evde yalnız kalmak zorunda olacaktır. Bu mümkün olmadığı için bu süre boyunca mutlaka bir yerde bırakılması ve bakılması gereken evcil köpekler için kurulmuş bu köpek pansiyonları çok mühim bir hizmet vermektedir. Köpek pansiyonculuğu tıpkı bir otel işetmesi gibi işletme ve yönetime sahip olup, sadece konuklar insanlar yerine köpeklerdir.

Ayrıca toplumda yalnız yaşayanların sayısı arttığı ve evde bırakacak aile üyesi kalmadığı için köpeklerini yalnız başına evde de bırakmayacakları için bu köpek pansiyonları rağbet görmekte, sayıları her geçen gün artmaktadır. Bu şekilde algılandığında köpek pansiyonculuğu işi hem çok sempatik hem de işlevsel olarak ciddi bir turistik işletmedir. Yabancı ülkelerde uzun yıllardır çok yaygın bir özel sektör hizmetidir. Bazı yerlerde belediyeler ve özel hayvan sever dernekler ve kurumlar tarafından da açılmış olanları vardır. Bu yerlerde köpek pansiyonu fiyatları çok düşüktür.Günlük ücret olarak 10-15 TL alınmaktadır. Bu ise dar gelir grubundaki köpek sahipleri için sevindirici bir durumdur.

Köpek Pansiyonu Fiyatları

Köpek Pansiyonu Fiyatları

Köpek pansiyonu fiyatlarına bakınca ise, bu pansiyonların  sahip olduğu  imkanlar, müşterisi olan köpek sahiplerine; köpek dostları için verdikleri özel ve nitelikli hizmetler; kadrosunda yer alan nitelikli uzman veterinerler; köpek bakım ve eğitim uzmanlarının niteliklerine göre farklı ücretler olduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra özellikle İstanbul ,İzmir ve Ankara gibi nüfusun çok olduğu ve lüks hizmetlerin daha fazla ilgi gördüğü büyük şehirlerde  pek çok köpek pansiyonları açılmış olup; bu pansiyonlarda ortalama alt limit günlük 50 TL dır. Bu ücrete dahil olan servislere, günlük yemek öğünlerinde verilecek kuru mama,günlük sağlık kontrolü,bahçede yürüyüş ve jimnastik saati( genelde 2 defa),köpek kirli ise yıkanması, kulak ve diş temizliği gibi hizmetler dahil; ama kuaför,aşı,itaat eğitimi gibi özel hizmetler bu ücrete dahil değildir.

Özel mama ve ya diyet ürünler istendiğinde mama satışı yapılır ve fiyatı günlük ücrete eklenir. Bazı köpek sahipleri köpeğe ait kendi markalarındaki mamalarını işletmeye teslim edebilmekte, ayrıca bununla birlikte özel takviye vitaminlerini de kaldığı sürece verilmesi için köpeklerini teslim ederken pansiyon işletmesine bırakabilirler. Ameliyatlı ve bedensel engelli hayvanlar için özel birebir bakıcı taleplerinde günlük köpek pansiyonu ücreti yükselir. Genelde uzun kalışlarda indirimler yapılsa da pansiyon ücretleri yüksek bir maliyete ulaşabilmektedir.

Lüks köpek pansiyonu fiyatları en az 100 TL günlük fiyattan başlamakta olup, rezervasyon ile çalışmaktadır. Peşin ödeme alınmakta olup,iptal ve erken terk edişlerde geriye para iadesi olmamaktadır. Çoğu köpek pansiyonunda kapasite az olduğundan, ön rezervasyon yerine direkt  rezervasyon  şekli  uygulanmaktadır.Pek çokları web sitesinde canlı yayın kamera bağlantısı ile köpek sahiplerine gece gündüz köpeklerini görme ve takip etme şansı vermektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Köpek Pansiyonu Fiyatları