İstanbul Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Köpekler ile sahipleri arasında çok özel bağlar kurulur. Bu bağlar sayesinde köpek ve sahibi arasında çok kaliteli bir ilişki olur. Bu nedenle köpek sahipleri köpeklerinden bir an bile ayrı kalmak istemezler. Ancak zaman zaman da olsa köpek sahipleri köpeklerinden ayrı kalmak zorunda kalabilirler. Böyle durumlarda ise köpeklerini yalnız başına evde bırakmak istemezler. Çünkü uzun süre evde yalnız bırakılan köpekler bir süre sonra sıkılırlar. Sahiplerinden ayrı kalmanın üzüntüsüyle birlikte psikolojik rahatsızlıklar yaşar ve hastalanırlar. Ayrıca köpekler alışmış oldukları ortamlar dışında ki ortamlara ayak uydurmak ve uyum sağlama konusunda ciddi sorunlar yaşarlar.

Bu nedenle köpek sahiplerinin şehir dışına çıkmak zorunda oldukları zamanda köpeklerini güvenli bir şekilde emanet edebilecekleri bir yer arayışına girerler ancak bu konuda epey sıkıntı yaşarlar. Bu tarz sorunlarla karşı karşıya kalındığı zaman köpek sahiplerinin aklına İstanbul Küçükçekmece köpek pansiyonu gelir. Çünkü bu pansiyon bünyesinde çalıştırdığı uzman ve profesyonel çalışanları sayesinde köpeklerin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet veriyor. Pansiyonda çalışan görevliler buraya getirilen köpeklere sanki kendi köpekleriymiş gibi muamele yapıyorlar. Burada bulunan köpekler kendilerini kendi evlerinde gibi hisseder ve burada asla yabancılık çekmezler. Bu pansiyonda görev alan uzman ve profesyonel personeller sayesinde köpekler burada ki ortamı çok hızlı bir şekilde uyum sağlar. Burada oldukları zaman boyunca oldukça mutludurlar ve asla canlar sıkılmaz.

İstanbul Küçükçekmece Köpek Pansiyonun Önemi Nedir?

İstanbul Küçükçekmece köpek pansiyonu köpek sahibine vermiş olduğu tüm sözleri istisnasız bir şekilde yerine getirir. Köpeklere burada alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından özel ilgi gösterilir. Köpekler bu pansiyonda bulundukları süre boyunca asla yabancılık çekmezler. Sanki kendi evlerindeymiş gibi rahat davranışlar sergilerler. Bu pansiyon köpeklerin sadece konaklamak için bırakılabilecekleri bir yer değildir. Aynı zamanda köpeğinin ileri düzeyde bir eğitim almasını isteyen kişilerinde gönül rahatlığıyla tercih edebileceği bir yerdir.

Bu pansiyona getirilen köpeklere eğitim verilmeden önce eğitim düzeyleri ölçülür ve eğitim programları bu doğrultuda hazırlanır. Köpeklere ilk aşamada otur, kalk, bekle ve yat komutları öğretilir. Daha sonra tuvalet eğitimleri ve temel itaat eğitimleri ile devam eder. Normal eğitim süreleri bir ay olmasına rağmen bu pansiyonda eğitimler iki haftalık bir süre içerisinde tamamlanır. Bunun yanında pansiyona kabul edilen yavru köpeklerin bakımı ve eğitimi ile daha fazla ilgilenilir. Çünkü yavru köpeklerin ilgi ve bakıma daha çok ihtiyaçları vardır. Bu pansiyonda yavru köpeklere tuvalet eğitimi, köpeklerin dört aylık dönemlerinden sonra verilir. Çünkü dört aydan küçük köpeklerin kasları yeterince gelişmediğinden dolayı tuvaletlerini nasıl yapmaları gerektiğini tam olarak anlayamazlar.

Istanbul Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

İstanbul Küçükçekmece Köpek Pansiyonu Neden Tercih Edilmelidir?

İstanbul Küçükçekmece köpek pansiyonu köpek sahiplerinin en çok tercih ettiği köpek pansiyonları arasında yer alır. Bunun nedeni pansiyonda köpek sağlığının korunması adına hijyen ve temizliğe çok önem verilir. Ayrıca burada misafir edilen tüm köpekler için ayrı ayrı odalar bulunur. Köpekler bu odalarda kendilerini sanki evlerindeymiş gibi hissederler. Köpeklerin konakladıkları odalar ısıtmalıdır. Bu sayede köpekler hava şartları oyun oynamaya ve egzersiz yapmaya uygun olmasa bile köpekler bu odalarda oyunlar oynayabilir ve enerjilerini atabilirler. Pansiyonda bulunan yavru köpekler için ise odalar ısıtmalı ve sese karşı izolasyonludur. Çünkü yavru köpeklerin dikkatleri dışarıdan gelen herhangi bir sesten dolayı bozulabilir. Bu durum yavru köpeklerde psikolojik rahatsızların oluşmasına neden olur. Köpekler bu pansiyonda konakladıktan sonra evlerine çok huzurlu ve mutlu bir şekilde dönerler. Bu durum köpek sahiplerini oldukça memnun eden bir durumdur.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Küçükçekmece Köpek Pansiyonu