İstanbul Maltepe Köpek Pansiyonu

Günümüz dünyasında birçok alanda olduğu gibi hayvan hakları konusunda da güzel gelişmeler mevcut. Hayvan sevenlerden köpek sahibi olanlar için diğer hayvanlara göre daha çok imkân olduğu bir gerçek. Köpek sahibi iseniz birçok markette bile mama bulabilir, eğitimi, sağlığı konusunda birçok hayvana göre daha iyi hizmetlere ulaşabilirsiniz. Bu imkânlara son yıllarda dâhice düşünülmüş bir hizmet daha eklendi: Istanbul Maltepe Köpek Pansiyonu. Aile veya yalnız yaşayan birçok insan köpek besliyor. Peki, herhangi bir nedenle şehir dışına çıkmanız gerekiyor ya da belli bir süre köpeğinizle ilgilenemeyeceksiniz, bu durumda sizin için çok değerli bu varlığa ne olacak? Aileler de bile köpek emanet etmek çok zorken yalnız yaşayanlar için bu durum tam bir kâbus. Bu durum artık İstanbul Maltepe Köpek Pansiyonu sayesinde problem olmaktan çıkıyor. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de son yıllarda açılan kedi, köpek kreşleri ve Köpek Otelleri köpek sahipleri için çok büyük avantaj sağmaktadır. Ancak bu kuruluşlar her ne kadar gönüllülük esasıyla kurulsalar da sonuç itibariyle ticari işletmeler olduğu için, hayvan sahipleri ve kurum sahiplerinin bazı konulara dikkat etmesi gerekiyor. Şimdi bu konuları inceleyelim;

Köpek Oteli İçin İlk Adım

Köpek Oteli hizmetinden yararlanmak istiyorsanız en önemli adım kesin rezervasyon yaptırmanız. Çünkü Köpek Otelleri henüz yeni yeni gelişmeye başlayan bir sektör. Doğal olarak insanlara hizmet veren oteller gibi onlarca oda, yüzlerce yatağa sahip değiller. Ayrıca netice itibariyle köpeklerin canlı, hareketli ve farklı karakterlerde olduğu göze alınırsa fazla kontenjan da kalitenin düşmesi ve hayvanların kontrolünün zorlaşması kaçınılmazdır. Bireysel olarak köpek bakıcılığı yapan insanlar olmasına rağmen Köpek Otellerinin resmi kuruluşlar olarak güvenli olması yanında ekonomik olarak sabit gideri olan işletmeler olduğu da bir gerçektir. Kısaca Köpek Otellerinin misafir kapasitesi düşüktür. Dolayısıyla zamanında yer almazsanız bu hizmetten mahrum kalabilirsiniz.

Rezervasyon Sonrası

Istanbul Maltepe Köpek Pansiyonu

Köpek Otellerinden yararlanmak için rezervasyon yapmak tek başına yeterli değil. Köpek Otellerinin de siz hayvan sahiplerinden bazı istekleri var. Birçok işletme köpeğinizi önceden görmek ve köpeğinizin genel durumuna göre talebinize cevap verme yolunu tercih edecektir. Her köpek, sahibi olmadan zaman geçirme konusunda aynı kolaylığı sağlamayabilir.

Köpek Otelleri sizden köpeğinizin aşı kartını isteyecektir. Düzenli aşısı olmayan köpekler misafirliğe kabul edilmez. Hatta bazı Köpek Otelleri aşıları tam olsa bile köpeğinizin sağlıklı olmadığı kanısına varırsa veteriner muayenesi isteyebilir.

Köpeğinizin bulaşıcı olamayan hastalıklar için ilacı varsa bunları temin etmeli ve kullanım zamanlarını belirtmelisiniz. Köpek Otelleri belirtilen süre içinde sahibi tarafından alınmayan daha doğru bir tabirle terk edilen hayvanlara bakmak zorunda olmadığını akılda tutmak gerekir.

İstanbul Maltepe Köpek Pansiyonu

Köpek Otelleri firmadan firmaya değişmekler birlikte oda ya da kafes olmak üzere köpeğinizin temel konaklama ihtiyacını karşılar. Her firma belli markalar da mama vererek köpeğinizin yemek ihtiyacını karşılar. Şayet köpeğiniz için farklı mama kullanıyorsanız mutlaka belirtmelisiniz. Gün içinde zamanları değişmekle birlikte, 3 – 4 kez, köpeğinizin tuvalet ve gezme ihtiyacı için açık gezi yaptırılır. Köpeğinizin sıkılmaması ve strese girmemesi için oyun saati düzenlenir. Köpeğinizin sağlık durumu için günlük veteriner kontrolü hizmeti verilir. Köpeğinizin sağlığı ve konforu için tüy bakımı, tırnak ve kulak bakımları ile genel vücut temizlikleri yapılır.

Köpek Otelleri her geçen gün geliştiği ve rekabet ortamı oluştuğu için sayılan hizmetlere yenileri eklenmektedir. Yine bu rekabet ortamına bağlı olarak verilen hizmetlerin ücretli y ada ücretsiz oluşları firmadan firmaya değişmektedir.

Köpeğinizi İstanbul Maltepe Köpek Pansiyonu bırakacaksanız yukarıdaki şartları sizden isteyen kurumların güvenilirliği doğal olarak daha kolay anlaşılacaktır. Güven duyup bıraktığınız işletmeye köpeğinizle ilgili her detayı anlatmayı unutmayın. Konu başlıklarından da görüldüğü üzere Köpek Otelleri gerçekten ciddi ve zor koşullar altında çalışan işletmeler oldukları için ücret konusunda mutlaka bilinçli olmak gerekir.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

İstanbul Maltepe Köpek Pansiyonu